Як відіпрати іржу з одягу білого кольору та кольорової?

Якщо в процесі підготовки білизни до прання були виявлені руді сліди, не варто відправляти виріб в машинку, відіпрати іржу з одягу простим способом не вдасться. Такі забруднення вважаються найбільш складні і вимагають особливих методів усунення. Щоб знати, як позбутися від некрасивого сліду в домашніх умовах, слід прислухатися до порад досвідчених господинь, які навчать, як це зробити самостійно, не звертаючись за допомогою в хімчистку.

a7b7feeaf028fa886f9ca8417d879733 Як відіпрати іржу з одягу білого кольору та кольорової?

Видаляються такі плями?

Іржа — це загальний термін, що визначає різні стадії окислення заліза. Утворитися на одязі може з ряду елементарних побутових причин:

 • сушка білизни на металевих батареях;
 • заклепки на сукню, гудзики, запонки, блискавки;
 • контакт тканини з окислившимися залізними виробами.

Вивести пляму від іржі з одягу досить важко, так як речовина дуже швидко проникає у волокна тканини, забарвлюючи їх у некрасивий коричневий колір. Особливо важко видалити іржаві сліди з білого одягу. Але якщо приступити до процедури очищення негайно, і мати в запасі кілька дієвих способів, прибрати забруднення з коханою сорочки або штанів можна. У боротьбі з плямами такий етіології допоможуть магазинні засоби, реклама яких обіцяє вирішити проблему швидко і ефективно. Або можна скористатися народними радами, які навчать, як очистити виріб підручними засобами.

Для більш позитивного результату очищення до видалення іржавого плями слід приступати відразу після його виникнення. Обробляти забруднення слід акуратно, щоб не рознести іржу на чисті ділянки тканини.

Народні методи видалення

d1a01c919402f0a6b1c29768b4dfa3e1 Як відіпрати іржу з одягу білого кольору та кольорової?Можна самому приготувати плямовивідник з звичних продуктів.

Якщо під руками немає покупного засобу, призначеного для усунення складних плям з тканини, на допомогу прийдуть методи з народу. Плюсів такої очистки багато, одним з важливих є доступність придбання та невелика собівартість. Більшість компонентів, з яких готуються з плямовивідники, завжди є в кожному будинку.

Вироби білого кольору

Видалити пляму від іржі з одягу білого кольору потрібно так, щоб на ній не залишилося жовтих, безбарвних слідів. Приклади найефективніших очисників:

 • Оцет. Розвести в 2 л води 200 г 6% оцту і замочити в розчині забруднений річ на 25 хв. Щоб прибрати кислотне вплив на структуру матерії, у воду для полоскання додати 2 ст. л. нашатирю.
 • Цитрусовий очищувач. На забруднені іржею місця видавити сік з лимона, почекати 40 хв. і випрати виріб.
 • Очищаюча паста. Змішати в рівних пропорціях харчову соду і кухонну сіль і розбавити їх перекисом, до утворення густої кашки. Суміш нанести на пляму і витримати 15 хв.
 • Натуральний засіб для виведення плям. З квашеної капусти зцідити сік і рясно полити їм на іржаві сліди. Якщо рідини багато, можна замочити в ній виріб на 30 хв.
 • Кислотне очищення. Лимонну кислоту розвести водою до утворення пастоподібної субстанції. Суміш нанести на забруднення, почекати, поки вона підсохне, і м’якою щіткою відтерти її залишки. Річ випрати.
 • Нашатирний спирт. Прибрати іржу з білої тканини можна змочити в розчині ватний диск і ретельно обробивши їм пляма.

Усунення з кольорового одягу

236935c5c43f86ecad9971fd446522bc Як відіпрати іржу з одягу білого кольору та кольорової?Відбілювач може зіпсувати одяг з різнобарвної тканини.

Видалити плями від іржі з таких виробів можна не всіма відомими плямовивідниками. Можна використовувати білизну, вона з’їдає забарвлення матерії і річ виявиться повністю зіпсованою. Заборонено виводити іржаве пляма перекисом водню, замість насиченого кольору матерії можна виявити після процедури очищення жовті сліди. Але існують домашні засоби, які впораються з таким завданням, не пошкодивши виріб.

Гліцерин і крейда

Позбутися від рудого плями з кольорового одягу допоможе недороге аптечне засіб і звичайний шматочок білого крейди. Спосіб застосування:

 • Пухирець з гліцерином поставити у склянку гарячої води, речовина повинна бути теплим.
 • Крейда подрібнити до стану порошку.
 • Змішати компоненти в рівних пропорціях і розвести водою так, щоб утворилася кашка.
 • Нанести утворилася пасту на забруднення і залишити для реакції на всю ніч.
 • Річ випрати традиційним способом.
 • Оцтова кислота, 6dd88d11f0735bde9f721c2402e7171f Як відіпрати іржу з одягу білого кольору та кольорової?Оцет незмінно застосовується для очищення одягу від різних забруднень.

  Цей компонент має властивості закріплювати фарби, використовується навіть під час фарбування різних матерій. Кислоти, що містяться в складі, сприяють розчиненню окислювальних елементів і таким способом усувають іржу з виробу. Метод застосування:

 • В 5 л теплої води влити 3 ст. л. есенції.
 • Розчин розмішати і замочити в ньому забруднений річ.
 • Залишити на 10 годин.
 • Випрати з порошком.
 • Натуральний плямовивідник

  Позбутися від іржавих слідів, зберігши колір виробу, допоможе така очисна паста:

 • Харчову соду, кухонну сіль в обсязі 2 ст. л. розбавити щавлевої кислотою.
 • Суміш вимішувати, поки не утвориться консистенція пастоподібна.
 • Нанести засіб на пляму і залишити на 3 години.
 • Випрати виріб зручним способом.
 • Винна кислота

  Відтерти плями від іржі з шкіряних виробів можна з допомогою винного оцту. Таке очищення допоможе прибрати слід, не пошкодивши поверхню матеріалу. Метод застосування такого очисника дуже простий. Слід ватний диск або м’яку ганчірку змочити в компоненті, злегка віджати і з її допомогою відмити іржу.

  Свіжі іржаві забруднення на шкіряних виробах можна відмити вологою серветкою на спиртовій основі.

  Магазинні засоби

  Якщо возитися з приготуванням плямовивідників немає часу або людина більше довіряє купівельними препаратів, слід відправитися в будь-який магазин побутової. Там на покупця чекає широкий асортимент продукції різних виробників, обіцянки яких гарантують швидке і якісне усунення складних плям від іржі з різних тканин. Найдешевшим прикладом є «Білизна», використовувати її, правда, можна тільки для білих тканин. Є й інші, більш щадні і дієві засоби, такі як Vanisch, Gala, Sarma, «Антипятин» і багато інших.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради