Як відіпрати банан з дитячого одягу: пятноочистители, домашні методи

Часто у молодих мам виникає проблема, якщо треба відіпрати банан з дитячого одягу. Адже маленькі діти, ласуючи, залишають сліди від будь-яких фруктів на речах, при цьому навіть витирають про себе ручки. Багатьом господиням від бананових плям позбутися особливо важко, так як їх сік глибоко проникає у волокна тканини й, якщо не взятися за чистку відразу, в’їдаються плями так і темніють, що справлятися з їх видаленням стає важко. Існують рекомендації щодо успішного видалення цих слідів на дому.

fe9e60e0000ac6841ea968781ae934a4 Як відіпрати банан з дитячого одягу: пятноочистители, домашні методи

Позбавлення дитячого одягу від наслідків бананових

Магазинні пятноочистители

Існує безліч ефективних засобів, здатних полегшити працю домогосподарок у боротьбі з складні забрудненнями. Щоб ефективно відіпрати плями від банана, особливо добре зарекомендували себе такі кошти:

  • Плямовивідник Vanish. Справляється і зі старими плямами, наноситься на 30 хв. на забруднене місце. Потім виріб перуть в машинці, додавши при цьому ще 2 столові ложки кошти.
  • Спрей OXY+. Необхідну кількість засобу змішують з водою до повного розчинення кристалів. Отриманий розчин наносять на пляму на 15-30 хв. після цього дитячий одяг перуть.
  • Гель «БОС». Відмінно бореться з будь-якими плямами від фруктів, в тому числі і з банановими слідами.
  • Мило «Антипятнин». Потребує ретельного очищення в 2-3 прийоми. Спочатку рекомендують запирати пляма з цим засобом у прохолодній воді, після чого річ замочують протягом години, потім перуть вручну або на машинці.
  • SANO. Зазвичай використовують для сухого очищення. Воно наноситься на брудну дитячий одяг і залишається на годину, потім видаляється щіткою, при необхідності річ потрібно ще випрати.
  • Паста «Хвилинка». Зазвичай її наносять на зволожений матеріал на півгодини, далі річ перуть.
  • Мило (господарське). Намыливается забруднене бананом ділянку, потім виріб замочують на кілька годин у теплій воді, далі застосовують ще раз, застирывают вручну і відправляють прати в машинці.

Домашні методи

66df6ab8b3c81172203f8447ac0c2937 Як відіпрати банан з дитячого одягу: пятноочистители, домашні методиСіль і сода завжди знайдуться на кухні в кожної господині.

Не завжди під рукою є побутова хімія, тому нерідко на допомогу приходять підручні засоби. Саме звичайне, але не менш ефективний — це дрібна сіль і харчова сода, яких необхідно взяти в рівних пропорціях по одній столовій ложці. Їх змішують і доливають воду до отримання кашоподібної суміші. Цією масою обробляють плямочка і чекають результату протягом декількох годин. Далі суміш промивають водою, а на пляму від банана наносять трохи оцту. Зазвичай забруднення зникають, після чого залишається тільки випрати річ в машинці з звичайним миючим засобом. Іноді від плями вдається позбутися за допомогою аспірину, таблетку якого слід потовкти, отриманий порошок додають невелику кількість води, потім обробляють плямочка.

Досвідчені господині вдається вивести плями від банана з допомогою перекису водню. Для чого розмішують 4-5 ст. л. кошти з водою, після цього заливають все забруднені ділянки, які через 3-4 години очищають щіткою. Далі річ можна випрати звичним способом.

При свіжих забрудненнях

a38282247f97acf6b4d27841911eeb5a Як відіпрати банан з дитячого одягу: пятноочистители, домашні методиЗаборонено нові фруктові сліди занурювати у воду з високою температурою.

Необхідно запам’ятати одне важливе правило — не можна запирати свіжі плями від бананів в гарячій воді. Це призведе до того, що місце забруднення стемніє і стане більш стійким до впливу будь-яких порошків. Його неможливо відіпрати навіть за допомогою кращих миючих засобів і відбілювачів. Відразу ж, як було відмічено пляма на одязі, потрібно прибрати м’якоть банана, вдавшись до допомоги вологих серветок для видалення забруднень. Це дасть можливість звести до мінімуму проникнення фрукта у волокна тканини, так і процес прання після цієї процедури буде значно полегшено. Відпирати дитячий одяг від плям банана слід тільки в прохолодній (бажано проточною) воді без застосування мила. Крім того, такі плями не люблять кислого середовища, тому в цій боротьбі допоможуть такі кошти:

  • розчин лимонної кислоти;
  • лимонний сік;
  • щавлева кислота.

Кислота наноситься на забруднені місця круговими рухами, потім річ залишають на півгодини, після чого піддають пранні. З таким засобом потрібно працювати з особливою обережністю, оскільки це досить агресивна речовина, яка здатна зруйнувати волокна. Наносити його слід обережно в невеликих кількостях. Крім того, відіпрати і вивести свіжі плями допомагає домашнє засіб на основі солі, соди і оцтової кислоти.

Старі плями

Якщо забруднення від банана застаріле, то відіпрати його буде важким завданням, але при бажанні можна впоратися і з нею. В таких випадках краще всього вдатися до допомоги відбілювачів, краще використовувати кисневмісні засоби, які не пошкоджують волокна, особливо якщо дитячий одяг кольорова тканина яскраво забарвлена. Кошти з киснем делікатно ставляться до таких речей, перуть пляму і в той же час зберігають цілісність тканини. Ефективні відбілювачі на основі хлору, які призначені для прання білих бавовняних і лляних виробів, але з ними потрібно працювати обережно, щоб не зіпсувати одяг.

Якщо є небезпека пошкодити тканину, краще віддати перевагу гелеподібні засобів, які розподіляються по плямі і впливають на нього протягом кількох годин. Після використання гелю річ перуть у машинці. Якщо одна процедура не дала бажаного результату, то її можна повторювати кілька разів, не завдаючи шкоди дитячому одязі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради