Як відбілити білий медичний халат: народні рецепти

Щоб спецодяг лікарів завжди залишалася бездоганною, потрібна спеціальна прання медичних халатів. Вона передбачає дбайливе видалення всіх типів забруднень, а також захист тканини від жовтого відтінку. Щоб халат залишався білим, прати його потрібно спеціальними засобами. Додатково потрібно підібрати метод, як безпечно накрохмалити річ, щоб вона виглядала гідно. Прати спецодяг можна за допомогою народних рецептів.

kak otbelit belyjj medicinskijj khalat: narodnye recepty23 Як відбілити білий медичний халат: народні рецепти

Головне правило догляду за медичною одягом — окрема прання від інших речей.

Що купити в магазині для прання?

Медичний халат завжди повинен залишатися чистим, тому потрібен регулярний догляд. Але часті водні процедури можуть негативно позначитися на стані тканини. Тому варто підібрати засіб з дбайливим дією. Придбати його можна в господарському відділі. Щоб відіпрати від плям, відбілити халат, можна скористатися такими покупними засобами:

 • відбілюючий пральний порошок;
 • господарське мило;
 • «Білизна» на основі хлору.

Щоб спецодяг медпрацівника була чистою і тримала форму, прати її треба за правилами. Перед застосуванням магазинних засобів обов’язково потрібно вивчити інструкцію. В першу чергу варто звернути увагу на матеріал халата і колір. Не завжди спецодяг у медиків білого кольору, зустрічаються зелені і сині відтінки. Але, незалежно від забарвлення, медичні речі завжди повинні бути чистим.

Народні рецепти

kak otbelit belyjj medicinskijj khalat: narodnye recepty24 Як відбілити білий медичний халат: народні рецептиЗасіб з картоплі збереже цілісність структури тканини виробу.

Відбілити білий халат у домашніх умовах легко, але варто правильно підібрати засоби. Застосування народних рецептів дає можливість швидко усунути плями і повернути виробу первісний вигляд. Крім того, використання підручних предметів для прання заощаджує бюджет. Щоб річ була жорсткою і довше зберігала зовнішній вигляд, її потрібно накрохмалити. Кращий метод — це застосування крохмалю. Речовина розводиться в підігрітій воді, халат опускається на 20 хвилин.

Лимонний сік

Для ніжної тканини медичних халатів варто підібрати ніжний засіб для усунення плям. Сік свіжого лимона має відбілюючі властивості, дбайливо усувається основні види плям і до того ж дезінфікує поверхню. Лимонна кислота не впливає на товщину волокон. Щоб прати медичний халат, необхідно діяти за схемою:

 • На 6 літрів холодної води потрібен сік 2 лимонів.
 • Залишити халат в розчині на 3 години. За цей час тканина повинна посвітліти.
 • Випрати із застосуванням порошку.

Нашатирний спирт з перекисом

kak otbelit belyjj medicinskijj khalat: narodnye recepty25 Як відбілити білий медичний халат: народні рецептиЗбереже сімейний бюджет метод прання з перекисом і розчином аміаку.

Самий економічний метод очистити халат від складних плям. Кошти доступні, придбати їх можна в аптеці. Прання проходить кілька етапів:

 • Великий таз наповнити 8 літрами води, туди додати 5 ст. л. спирту і 4 маленькі ложечки перекису водню.
 • Опустити медичну одяг у розчин на 3 години.
 • Перекласти ще мокру річ в машинку автомат і випрати в делікатному режимі.

Спирт з перекисом пом’якшує воду і усувають жовтизну навіть зі старого медичного халата.

Способи застосування соди

Для працівників, у яких прання відбувається регулярно, дуже важливо підібрати ефективне, але недороге засіб. Універсальним миючим продуктом вважається харчова сода. Вона абсолютно безпечна для усіх видів тканини, включаючи делікатну синтетику. При цьому існує 2 варіанти прання:

 • У пральній машині. У відсік для мийних засобів додають по 2 ст. л. соди і порошку. Вибирається делікатний режим, температура 60-70 градусів. Обов’язково включається функція додаткового полоскання.
 • Ручне прання. Для замочування варто приготувати розчин: на 5 літрів окропу 6 великих ложок соди. Для відбілюючого ефекту можна влити кілька ложечок нашатирю. Замочити в отриманому засобі халат на 2 години, потім кинути в машинку для звичайного прання.

Перекис і спирт

kak otbelit belyjj medicinskijj khalat: narodnye recepty26 Як відбілити білий медичний халат: народні рецептиПеред стандартною пранням необхідно провести попереднє замочування.

Такий тандем є перевіреним рецептом і користується великою популярністю серед медичних працівників. Для видалення складних плям річ потрібно спочатку замочити. У відбілюючого складу розчину входять наступні компоненти:

 • 8-10 літрів теплої води;
 • 5 ст. л. нашатирного спирту;
 • 3 ч. л. перекису водню;
 • 50 грам відбілюючого порошку.

Відіпрати гірчицею

Такий метод відбілювання застосовується у крайніх випадках, синтетичні тканини можуть пошкодитися. Гірчичний порошок слід розвести в окропі, халат поміщається на 2 години. Не варто боятися освіти темного розчину, його колір не вплине на тканину. Після замочування халат потрібно обполоснути 3-4 рази, щоб змити залишки речовини, а потім відправити його в барабан машини. Після застосування гірчиці обов’язково варто накрохмалити медичний одяг.

Борна кислота

Купити флакон кошти можна в аптечному кіоску, вона допоможе повернути халату колишню білизну. Діяти потрібно за схемою:

kak otbelit belyjj medicinskijj khalat: narodnye recepty27 Як відбілити білий медичний халат: народні рецептиПеред очищенням в пральній машині одяг обробляють розчином з кислотою Льюїса.

 • В тазі з водою розбавити 3 ст. л. кислотного речовини, ретельно збовтати.
 • Опустити білий халат в ємність на 2 години, потім без полоскання надіслати в пралку.
 • Відбілювання скипидаром

  Використовувати потрібно тільки перевірену продукцію з господарського магазину, в іншому випадку на виробі залишаються сліди. Для дбайливого усунення забруднень, потрібно правильно провести прання:

  • Приготувати розчин для замочування з розрахунком на 1 літр підігрітої води 1 ст. л. скипидару.
  • Опустити в нього брудний халат. Протримати в залежності від ступеня забруднення, але не більше 4 годин.
  • Кинути в машину, обов’язково додавши кондиціонер для білизни.

  Скипидар застосовується для усунення застарілих плям або жовтизни.

  Марганцівка

  Розчин марганцю може повернути колишню білизну, прибрати сірість і жовтизну, але поводитися з ним треба дуже обережно. Якщо перевищити концентрацію халат не стане білим, а рожевим, повернути йому колишній вигляд буде вже неможливо. Щоб виріб став білосніжним, на 8 літрів води потрібна щіпка сухого порошку. Додатково сиплять пральний порошок, збовтують, щоб утворилася рожева піна. Поки розчин теплий, опустити в нього халат на 2 години. Після чого виріб потрібно обполоснути, краще це робити під струменем проточної води.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради