Гібрид Бонапарт F1: детальний опис, особливості, відгуки про томаті

Помідорний гібрид Бонапарт F1 — продукт французької селекції для різних кліматичних регіонів РФ. Високорослий середньостиглий томат відрізняється хорошими характеристиками. Ознайомтеся з його докладним описом і особливостями.

gibrid bonapart f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy o tomate47 Гібрид Бонапарт F1: детальний опис, особливості, відгуки про томаті

Опис сорту та його головні характеристики

Французький томат Бонапарт F1 (оригінатор — компанія Вильморин) включили в Держреєстр селекційних досягнень РФ в 2016 р. Аналогів серед чистих сортів з подібною назвою у цієї рослини немає. Це високоврожайний гібрид з 100%-ной зав’язуваністю. Індетермінантні батоги томату виростають до 2 м.

Рада. Досвідчені садівники рекомендують формувати кущ в 2 або 1 стебло. Практика показує: у другому випадку з єдиною кисті вдавалося отримувати плоди масою до 0,5 кг, що в 2,5 рази більше заявленої.

Лист у томата звичайний, дрібний як на фото. На пагоні утворюється 3-4 гнізда для плодів. Помідори приємні на смак і ароматні. У них міцна шкірочка, м’яка, щільна серцевина. Томати довго зберігаються, без втрат перевозяться. Їх їдять свіжими, переробляють для консервації або закривають під кришку в цілісному вигляді.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Універсальний Близько 200 12-14 Рожевий Яйцеподібна форма, розмір середньої крупності

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Переваги томату Бонапарт F1 виражаються в наступних характеристиках:

 • висока врожайність;
 • рівномірне дозрівання;
 • приблизно однаковий розмір плодів;
 • хороший смак;
 • пристосованість до різних кліматичних районів;
 • підвищена стійкість до типовим помідорним недуг;
 • хороша лежкість і транспортабельність.

Основний недолік гібридного сорту — потреба в ретельному формуванні куща. Радимо прочитати більш детальну статтю про цю процедуру. В залежності від кількості стебел на кущі овочівника доведеться контролювати появу пасинків. Також кущ потребує підв’язці. Краще всього підійдуть шпалери.

gibrid bonapart f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy o tomate48 Гібрид Бонапарт F1: детальний опис, особливості, відгуки про томаті

Особливості агротехніки сорту

Строки дозрівання плодів у томата Бонапарт F1 обчислюються 100-115 днів з моменту отримання повноцінних сходів. У грунті відкритого типу фахівці радять вирощувати гібрид тільки в теплих регіонах Півдня і Поволжя. Північніше краще використовувати теплицю. В землю розсаду переносять у віці 50-60 днів. Відніміть це час від приблизної дати повного прогрівання грунту. Так ви отримаєте орієнтовні строки посадки насіння:

 • На півдні. При культивації на відкритій грядці — 20-30 березня. Під плівкою — кінець лютого.
 • Центральний регіон. Для саду — перші тижні квітня. Для теплиці — перша половина березня.
 • Північні регіони. У теплицю — березень.

Увага! Висаджуйте не більше 4-х кущів на 1 кв. м землі. Мінімальна відстань між томатами — 30-50 див.

Догляд за гібридом стандартний. Він добре відгукується на підживлення і розпушування ґрунту. Важливо продумати опору для стовбура на початкових етапах життя саджанця в землі. Урожай довго залишається зеленим на кистях, а потім дружно рожевіє і дозріває для збору.

Підбірка відгуків садівників-любителів

Відгуки практикуючих овочівників не такі однозначно позитивні, як характеристика томата з Держреєстру.

 • Євгенія з Республіки Бурятія похвалила гібрид за врожайність, але зазначила і мінуси: невеликий розмір, недостатньо гарну лежкість. Жінка не використовує його у свіжому вигляді, для консервації. Томат Бонапарт в її рейтингу поступився сортовим помідорів.

gibrid bonapart f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy o tomate49 Гібрид Бонапарт F1: детальний опис, особливості, відгуки про томаті

 • Людмила з Алтайського краю оцінила смак томату як «прісний». Зате в засолюванні плоди смакують відмінно. Кущ родить в її теплиці до заморозків.
 • Вікторія з Омська теж відзначає смакові недоліки свіжого томату, але при цьому рослина стрессоустойчиво і радує великими врожаями. На своїй ділянці жінка вирощує помідори в неопалюваній теплиці. До серпня демонтує плівку і залишає томати дозрівати на відкритій грядці.

В цілому позитивних відгуків про Бонапарте більше. Томат гідно виглядає на тлі інших гібридів. Його важливий плюс — можливість культивації в холодних регіонах.

Схема садіння помідорів: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради