Як прати джинси в пральній машині і руками?

Хоч раз у житті доводилося прати джинси кожному. Це практичний вид гардеробу, підходить для людей всіх віків. Перша прання, проводиться вже незадовго після покупки. Однак за джинсовими речами потрібен особливий догляд. Нижче наведені поради, які допоможуть правильно випрати улюблені штани з деніму, не зіпсувавши при цьому матеріал.

kak stirat dzhinsy v stiralnojj mashine i rukami 25 Як прати джинси в пральній машині і руками?

Підготовка

Виробники фірмових джинсів, як Pepe Jeans або Lee не рекомендують їх прання в машинці автомат, досить промивання м’яким миючим засобом з використанням щітки.

Щоб повною мірою захистити джинси, варто було б їх взагалі не прати в домашніх умовах, а користуватися хімчисткою. З точки зору здорового глузду — це неможливо. Так що варто пам’ятати про декілька важливих принципах:

 • Вивертати джинси на ліву сторону перед пранням.
 • Обов’язково спустошувати кишені і закривати всі кнопки.
 • Гаряча вода погано впливає на бавовняне волокно.
 • Вибирати короткі цикли прання.
 • Не використовувати плямовивідників і відбілювачів.
 • Прати окремо від інших речей із-за ризику фарбування.
 • Рвані джинси краще прати індивідуально, оскільки дірки можуть пошкодитися при контакті з іншими речами.

kak stirat dzhinsy v stiralnojj mashine i rukami 26 Як прати джинси в пральній машині і руками?Для закріплення пігменту у тканини необхідно додати оцтову кислоту.

Перший раз прати нові джинси краще після пари тижнів шкарпетки, саме тоді вони сідають по фігурі. Для того щоб додатково захистити колір нових штанів з деніму, перед першим пранням можна замочити виріб на ніч у воді з додаванням солі і оцту. Для збереження свіжого запаху, після прання їх можна загорнути у фольгу і помістити на декілька годин в морозилку.

Вибір засобів

Прання джинсових речей, варто уникати рідин для полоскання тканин, оскільки вони деформують тканина. Те ж стосується порошку для білої білизни і відбілювачів. Ідеально підходить засіб для кольорових тканин. Чорні джинси необхідно прати миючим для чорної білизни. Для ручного прання краще скористатися господарським милом і щіткою, яку потрібно підбирати в залежності від щільності матеріалу.

Рідкі гелі для білизни рекомендовані для прання в пральній машині-автомат. При виборі потрібно звертати увагу на колір миючого засобу, він повинен бути білим або прозорим. Важливий і запах, чим він більш яскраво виражений, тим більше хімічних домішок у складі. Очистити старі джинси від бруду допоможуть: Bagi Jeans, Synergetic і Meule.

При якій температурі

kak stirat dzhinsy v stiralnojj mashine i rukami 27 Як прати джинси в пральній машині і руками?Не рекомендується використовувати температуру прання вище, зазначеної на етикетці.

На джинси погано впливає висока температура, за якої бавовняні волокна розтягуються. Хоча часто, джинсовий одяг вже на стадії виробництва піддають протівоусадочной обробці, тобто меншою схильності на усадку, але краще дотримуватися обережності. На етикетках кожної пари, можна знайти інформацію про градусах, в яких допускається прання речей, однак більшість виробників дає максимальні допустимі температури. Краще використовувати воду, яка буде нижче 40 градусів за Цельсієм. Чим холодніше, тим краще — це дозволяє зменшити ризик втрати пігменту та допомагає утримувати фасон одягу.

Чистка в пральній машині

Доглядати за джинсовими виробами краще вручну, але якщо є необхідність, можна попрати в машинці. При слабких забрудненнях, виріб необов’язково попередньо замочувати. Машинка в таких випадках сама видалить всю грязь. Стираючи джинси в машині, важливо правильно підібрати режим прання. Існує кілька опцій:

 • Режим «Джинси». Багато сучасні машини мають спеціальний режим для прання подібних тканин. Параметри виставляються самостійно.
 • Делікатне прання. Машинка робить неповні обертів. Це зберігає цілісність штанів.
 • Швидка прання. При слабких забрудненнях. Обов’язково варто звернути увагу на виставлену температуру і кількість обертів.

Як прати руками?

kak stirat dzhinsy v stiralnojj mashine i rukami 28 Як прати джинси в пральній машині і руками?Перед процедурою потрібно вивернути на виворіт виріб.

Відіпрати джинси від бруду найкраще вручну, однак така прання не відноситься до приємним заняттям. Якщо слідувати нижче наведеною покрокової інструкції, можна значно скоротити час процедури:

 • Вивернути джинси навиворіт, закриваючи при цьому всі блискавки та кнопки.
 • Розмістити річ на поверхні в розкладеному вигляді. Тісні тазики не підходять для такої прання.
 • Змочити водою. Попередньо замочені штани не можна зволожувати.
 • Нанести миючий засіб на губку. Можна натерти щітку господарським милом, при цьому засіб обов’язково наноситься на щітку, тканина натирати не можна.
 • Злегка натискаючи на губку, виріб чиститися за напрямом ниток, тобто зверху вниз.
 • Вивернути джинси на лицьову сторону і пройтися щіткою.
 • Далі, необхідно змити миючий засіб під струменем з душу.
 • Замочування в оцті допоможе зафіксувати колір.
 • Дати воді стекти і відправити на висихання.
 • Прибрати бруд з поверхні джинсів можна і іншими способами. Прання штанів на собі допоможе запобігти осіданню тканини. Для цього необхідно провести маніпуляції, описані зверху, не знімаючи джинси до тих пір, поки вони трохи не підсохнуть.

  Сушка виробів

  Проводити сушку джинсів необхідно в затінених місцях. Сонце погано впливає на колір, і призводить до його вигорання, або навіть знебарвленню. Слід уникати сушінні матеріалу на радіаторах і в барабанних умовах. Після прання не слід також видушити воду з одягу, тому що це може привести до пошкодження тканини. Висушувати краще на плоскій поверхні без будь-яких вигинів. Обов’язково потрібно пам’ятати, що джинси повинні сохнути на лівій стороні, щоб не збляк колір.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради