Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Після 40 років, як правило, жінки ставати більш практичними, намагаються заощаджувати час, так як вже накопичено певний життєвий досвід і не хочеться витрачати його даремно. Вже не хочеться витрачати багато часу волосся, тим більше, є безліч варіантів зачісок без необхідності укладання.

У таких випадках, перукарі радять вибирати короткі стрижки, щоб завжди виглядати модно і оригінально.

Каре з чубчиком

Класичне каре залишається найбільш затребуваною стрижкою. Вона зручна і практична. Ідеальний варіант для жінок з овальним обличчям.

3c6f57c04fa38d47a95000604d90d37d Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Техніка каре є однолінійною з кутом відтяжки 0°. Кожна наступна пасмо стрижеться з подовженням на 1-2 мм. Для досягнення ефекту підгину пасм всередину – подовження роблять на 2-5 мм Густим волоссям допускається до 1 см, а також філіровка пасом під кутом 45°, щоб зменшити обсяг.

Обіграти зачіску можна:

 • змоделювавши чубок;
 • завив волосся на бігуді;
 • випрямивши праскою;
 • злегка змочивши воском кінці пасом, щоб вони розпадалися;
 • забарвлюючи волосся модними техніками.

Чубчик в каре дозволить приховати недоліки обличчя, і підкреслити достоїнства.

Пряма густа чубчик з рівною лінією за рівнем брів:

 • зменшить занадто великий лоб;
 • врівноважить ромбовидное обличчя;
 • підкреслить вилиці;
 • зробить виразними очі.

Пікантності образу додадуть рвані кінці чубчика. Косий чубчик і філірувані кінці каре трохи нижче обличчя – візуально витягнуть округлу і квадратну форму. Видовжену чубок можна спустити скронь або закинути назад, щоб вона ниспадала легкою хвилею, це додасть образу романтичність. А максимально коротка чубчик омолодить. Овальна її форма, плавно переходить від чубчика до каре, пом’якшить лінії трикутного обличчя.

Каре з подовженням

Каре з подовженням має м’які жіночні форми. Підходить і для густих, і для тонких волосся. Від класичної форми каре з подовженням відрізняється різницею в довжині між пасмами на скронях і потилиці.

db369658148be46d53ff6570bc74b50d Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Стрижку вважають французьким романтичним варіантом каре. Вона однаково стильно буде виглядати на жінок різного віку. Скоректує недоліки круглого, квадратного, трикутного обличчя, витягнутими пасмами на скронях. Пасма нижче підборіддя витягнуть округле обличчя.

За щелепної лінії сховають широкий масивне підборіддя. М’які хвилі урівноважать трикутне обличчя. Представницям з витягнутою формою обличчя подовження в каре протипоказано.

Жінкам, яким притаманний дух авантюризму, можна рекомендувати варіант, де різниця між довжиною пасм максимальна і потилицю при цьому поголений. Екстравагантним дамам доведеться за смаком асиметрична форма, яку можна обіграти косою чубчиком, фігурним проділом і фіксуванням одного боку зачіски за вухом невидимками.

Боб

Традиційне виконання короткої стрижки «Боб» – прекрасне рішення для жінок після 40 років. Як видно на фото, вона гарна навіть без укладання. Досить висушити волосся феном і пасма самі вгамуються в потрібному напрямку.

22be08000897b6518b907edbbb28a7de Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Це універсальна зачіска. На молодих вона виглядає зухвало. Зрілим жінкам додасть стилю. Додадуть родзинку різні техніки фарбування: від романтичного омбре до яскравого колорування. Техніка виконання її полягає в зрізанні пасом по прямій, паралельно лінії росту волосся, з кутом відтяжки 90°. Важливо, щоб по всьому об’єму кінчики волосся створювали єдину м’яку лінію.

Боб в різному виконанні – улюблена стрижка голлівудських акторів, а варіантів безліч:

 • класичний;
 • боб-каре;
 • боб з круглим, квадратним або трикутним градуированием;
 • боб на ножі;
 • з різними формами чілки;
 • з поголеними скронями чи одним із них;
 • з піднятим потилицею;
 • з подовженням
 • з асиметрією.

Рідкісним волоссю боб з градуированием надає ваги й густоти. Тонким – обсягу і округлості. Густі, укладені в боб-каре, знайдуть м’яку форму і легкість.

Боб-каре

Володіє зрізом паралельним щелепної лінії. Пасма спереду можуть до декількох сантиметрів відрізнятися від тих, що на потилиці. А верхній шар волосся може виявитися коротше на десятки сантиметрів. Різниця в довжині шарів візуально витягує форму, наближаючи її до овальної.

6a97d9eaf0a1ce4624a62518253872f9 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Стрижка добре виглядає на володаркам круглого або повного обличчя.Не вимагає особливої укладання. Добре підкреслить індивідуальність жінок середніх років. А за рахунок косий чубчик помітно омолодить.

Боб з окантовкою

Її інша назва – «Боб-Крісті», і батьківщиною вважається Париж. Особливість зачіски в тому, що лінія стрижки відкрита біля скронь. Контрольна коротка пасмо вибирається посередині потилиці. По ній орієнтують всю форму.

e51f37524a787ce10db1cc1f3de026f9 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Боб на коротких волоссі повністю відкриває шию. У такому разі важливість набуває окантовка зачіски. Її виконують за допомогою бритви або машинки, видаляючи зайві короткі волоски на шиї по лінії росту.

Від цього зачіска виглядає акуратніше. Окантовка ж скроневої зони задає напрямок пасм. Стильний боб з окантовкою приховає проблемні зони верхньої частини обличчя, і додасть елегантності жінці середніх років.

Паж

Стрижка «Паж» для жінок увійшла в моду в 60-х роках, прикрашаючи голову французької співачки Мірей Матьє. Форму легко дізнатися: ідеально гладкі волосся утворюють єдину лінію з чубчиком, без різких перепадів і кутів. Одним з головних ознак також є рівна чолка. Як правило, кінчики волосся загнуті всередину, але можна домогтися грайливого образу вивернувши їх назовні при укладанні.

0754b044942cbf361cb6ebdbaadd5255 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Лінія стрижки вибирається від особливостей обличчя – вище або нижче підборіддя, але ні в якому разі не по ньому. Паж не підійде витким від природи волосся. А ось прямі волосся збережуть форму навіть у негоду.

Вибрати зачіску варто жінкам після 40 років, якщо вони мають різкими рисами обличчя. Ця зачіска на короткому волоссі, як на фото, буде виглядати на мініатюрних жінок будь-якого віку.

Але варто пам’ятати, що без укладання феном з брашингом не обійтися. Потік теплого повітря слід направляти від коренів до кінчиків, пригладжуючи лусочки волосся, від чого з’являється легкий блиск.

Паж закриє немолодий лоб, надійно сховає великі або вуха, що стирчать, прикриє шию, але й акцентує небажані елементи зовнішності:

 • великі щоки;
 • важкий підборіддя;
 • округле повне обличчя;
 • трикутної та квадратної форми обличчя;
 • синці та мішки під очима;
 • опущені повіки.

Не рекомендують цю стрижку також жінкам з тонкими, рідкісними волоссям. Стилісти рекомендують вибирати модні тенденції фарбування, соковиті тони, розбавити класичну форму рваною або косою чубчиком.

Гаврош

Пік популярності припав на 70-80 роки минулого століття. Друга назва стрижі «Маллен». Її носили рок музиканти. Дух бунтарства і авантюризм – характерні риси володарів гавроша. Жінкам невеликий комплекції, з маленькою головою, прекрасно підійде гаврош з об’ємною верхівкою. Довге волосся ззаду прикриють шию, приховуючи недоліки.

46f6654ebe93ad3978264e9981e6243d Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Це вдалий вибір і для повних жінок – об’єм на голові поєднується з чималенькою фігурою. А безладні пасма навколо обличчя і коса чілка приховають зайву одутлість.

Зачіска однаково добре буде виглядати на жорстких і м’яких волоссі, але образи у цих двох варіантів абсолютно різні: зухвалий і ніжний. Для жінок за 40 гаврош можливо доповнити мелірування, що значно омолодить образ.

Шапочка

Шапочка також доповнює короткі стрижки для жінок після 40 років (фото). Без укладання ця зачіска виглядає цілком природно. Її світанок припадає на 60 роки минулого століття. Вистрижений волосся на потилиці підтримує подовжені пасма маківки, формуючи тим самим шапочку. Шия залишається повністю відкритою, подовжуючи коротку або демонструючи її природне витонченість.

16d1018c2bce465ccba3ec610012693a Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

На овальному обличчі шапочка підкреслить виразність очей. Її злегка подовжені рвані пасма на скронях звузять округле обличчя. Темні тони шапочки скорегують трикутну форму. А світлі – урівноважать важку нижню частину квадратного обличчя. Рекомендована тонким волоссю за рахунок градуйованою форми. Але ідеальними для її виконання вважаються жорсткі густе волосся.

Жінкам з запалим або подвійним підборіддям вибирати шапочку не бажано, це тільки підкреслить недолік. Моделювати зачіску за віком та особливостей зовнішності можна різним фарбуванням, регулюючи довжину пасом або додаючи асиметрію.

Драбинка

Загальна довжина драбинки на коротких волоссі становить 20 див. Стрижку починають з потилиці, де контрольна пасмо 5 див. Цей варіант підходить круглого і овального обличчя. Представницям інших форм краще вибрати драбинку на середній довжині чи як контурний елемент у поєднанні з іншими зачісками.

f070a29bca51f2125aed11971bb7b018 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Стрижка «Драбинка» підходить будь волоссю, будь віком і повним жінкам. Моделюється формою чубчика і филировкой. Кілька расчесывающих рухів пальцями з воском, додадуть чіткість драбинці. А омбре додасть акцент.

Каскад

Короткий каскад коригує овал обличчя та її вікові зміни. Розгладжує мімічні зморшки. Приховує шию. Стрижка підходить для будь-якого типу особи, крім круглого. Напівпрозора чубчик з розпатланим кінцями в різні сторони не буде обтяжувати погляд за опущеними повіками, але приховає зморшки на лобі і навколо очей. Хаотичні пасма на скронях, спрямовані на обличчя – підкреслюють вилиці, звузять щоки.

Техніка стрижки збігається з драбинкою. Контрольна пасмо відтягується на 90°. Інші пасма щільно підтягуються до неї по горизонтальних лініях. Нюанси стрижці додають филировкой і грою з довжинами пасм. Тонким волоссю додає об’єму. Добре поєднується з мелірування і колорированием.

Гранж-каскад

Скуйовджені, неслухняне волосся – це основа стилю гранж (від англ. grung, «нехтування»). Відсутність укладання або легка фіксація «безладу» на голові воском і лаком.

a9f8a1071106762dbc3a752635c31fdf Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Щоб отримати гранж, досить скрутити вологі волосся в джгути, висушити феном і розтріпати. Основою, звичайно ж, повинна бути будь-яка коротка градуйована стрижка.

Піксі

Подовжені пасма на маківці, а короткі на скронях і потилиці – це форма майже хлопчачої стрижки «Піксі». Романтизму жіночого образу додають завитки. В якості укладання підійде волосся пальцями з фіксуючим засобом.

ccb22400eb342b78731e1429afa0a772 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Це максимально коротка стрижка кохана пані середнього віку. Виграшний варіант для тонкого волосся. Може виконуватися з чубчиком, але частіше без неї. Вдало витягає округле обличчя за рахунок обсягу на маківці і відсутності його на скронях. За цією ж ознакою зачіска підходить повним жінкам. Стилісти рекомендують пікс поєднувати зі світлими і яскравими, виразними тонами.

Гарсон

Як не дивно, щоб підкреслити свою жіночність, пані запозичують деталі стилю у чоловіків. Це відноситься і до стрижці «Гарсон», що з французької означає «хлопець». В жіночу моду її ввів у 20 роках ХХ століття Жак Дессанж.

Особливість стрижки – максимально короткі ідеально рівні пасма, які лягають в потрібну форму за рахунок інтенсивної филировки. Сучасні ж стилісти створили безліч варіантів виконання зачіски: від максимально коротких до варіантів з подовженням і чубчиком. Виконуватися може на тонких м’яких волоссі. На жорстких її форма більш чітка і різка. Але зовсім гарсон не підходить кучерявим.

93c411232023b011ac9a2bf9be4d4b5f Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Добре підкреслює виразні риси обличчя: великі очі, високі вилиці, а також відкриває витончену лінію шиї. Її радять жінкам мініатюрним без асиметричних форм. Але й огрядні жінки можуть дозволити собі зачіску, де коса чілка приховає всі недоліки.

До речі, чубчик може бути відсутні або бути дуже короткою дугоподібної. Це підійде впевненим у собі жінкам з красивим чолом. У догляді гарсон вимагає особливої уваги: не менше одного разу в місяць її треба коригувати. А укладання легка, швидка і різноманітна.

Мальчишечью недбалість легко поміняти на ділову гладкість. Аксесуари у вигляді ободків, квітів або стрічок додадуть ніжності в образ. Натуральні кольори волосся – оптимальне поєднання зі стрижкою. Але до неї просто необхідний яскравий, виразний макіяж.

Їжачок

Ще один радикальний варіант підкреслити ідеальні форми голови і риси обличчя – стрижка «Їжачок». Суть її – дуже коротке волосся, рівномірно покривають всю голову. Виконують машинкою і ножицями.

31387df020933ecb1d98f8ab001f5a5d Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Але і тут можливі варіанти. Традиційний вид – густий темний шар волосся по всьому об’єму. Стильний вигляд – більш довгі пасма на маківці, стирчать як голки їжака. Креативний вид – їжачок з чубчиком, форму якої можна вибирати за смаком. Молодіжний вид – їжачок з виголеними візерунками на скронях.

Вибирати їжачок не можна жінкам:

 • з неправильною формою голови і непропорційними рисами обличчя;
 • з короткою шиєю;
 • масивним;
 • з м’якими або тонкими волоссям;
 • з круглою або квадратною формою;
 • з важкою нижньою частиною обличчя;
 • з широким чолом.

Як підібрати коротку стрижку без укладання для жінок після 40?

Підсумувавши все вище сказане, можна вивести принципи підбору короткої стрижки для жінок після 40 років.

По комплекції

Якщо жінка велика, то для пропорційності, необхідний об’єм на голові. Слід вибирати стрижки з градуюванням, піднесеним потилицею і досить довгими пасмами: боб, гаврош, каскад. Від стрижок «Гарсон» і «Їжачок» краще відмовитися.

056ae234b43b3ac823197f37a99f8611 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяМініатюрні стрункі жінки можуть дозволити собі рельєфні й гладкі зачіски. Але невисокі представниці з округлими формами повинні відмовитися від прямих густих чолок.

За типом волосся

М’які і тонкі волосся, як правило, погано тримають форму гладких зачісок. Тут однозначно потрібна градуювання. Добре будуть виглядати каскад і драбинка. Для жорстких волосся гарні максимально короткі стрижки: «Пікс», «Гарсон» і «Їжачок».

На густих волоссі виглядають каре, паж, шапочка. Надлишковий обсяг товстих густого волосся можна прибрати филировкой і слайсингом. А в’юнким волоссям підійдуть багаторівневі стрижки, наприклад, «Каскад» або «Боб».

За особливостями зовнішності

Сюди відносяться ті недоліки, які хотілося б приховати, і ті переваги, які варто підкреслити. Володарки красивою правильно форми голови можуть підкреслити це дуже короткими стрижками, класичного виконання.

Якщо до форми ще й правильні риси обличчя додаються, то ефект від самого простого їжачка буде приголомшливим. Але до 40 років зовнішність жінки, вже має помітні вікові зміни у вигляді зморшок, обвислості шкіри, мішечків під очима, пігментації.

Все це можна приховати за допомогою зачісок:

 • перевести увагу з обличчя на стрижку модним акцентом;
 • направити пасма волосся на овал обличчя;
 • зробити филированную легкий чубок до рівня очей;
 • використовувати драбинку в скроневій зоні;
 • вибрати яскраво виражену асиметрію;
 • використовувати модні тенденції фарбування.

За формою обличчя

Вибираючи стрижеві за формою обличчя, варто запам’ятати головне правило. Ідеальним вважається обличчя-овал. Тому необхідно будь-яку іншу форму з допомогою волосся призвести до ідеальної.

9495efa30e4f32a6565f529740d9d13d Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчя

Стилісти вважають, що овального обличчя підходить абсолютно будь-яка стрижка. Вибирати основу можна за власним бажанням. Якщо у зовнішності є індивідуальні особливості, які варто приховати, то будь-яку стрижку-основу можна змоделювати сучасними техніками.

Так, занадто довгий ніс врівноважить густа чубчик або драбинка, де самі короткі пасма вище скроні. Овальне, але витягнуте обличчя, що також вимагає корекції. Добре підійдуть короткі стрижки спереду і подовжені ззаду: «Паж», «Гаврош», «Боб-каре».

e212a09ff4aa2ff841f28ddace660e6f Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяУ стрижках для округлого обличчя повинні бути деталі, які будуть візуально його подовжувати: подовжені пасма на скронях за рівнем підборіддя або нижче його; обсяг на маківці. Боб-каре, каре з подовженням, шапочка – це пріоритетні форми. Від пажа слід відмовитися.

Гаврош можливий, якщо пасма на скронях будуть з подовженням. Не варто використовувати стрижки, де скроневі пасма вище підборіддя. Не рекомендовані густа пряма або овальна чубчика. Стрижки повністю відкривають обличчя, тільки підкреслять округлість.

ea4ad2061ae79370efe4b8c1a7c86f6f Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяНезграбність обличчя добре приховає асиметрія і косі лінії. Чубчик набік, фігурний або бічний проділ додадуть жіночності. Такий же ефект очікується і від м’яких хвиль. Рівна густа чубчик – варіант для трикутного обличчя.

Каре, боб, паж – вдалий вибір для жінок з квадратним обличчям, якщо скроневі пасма будуть вище або нижче підборіддя, а чубчик подовженою і зачесанной набік. Стрижки з відкритим обличчям виділять кути обличчя, і позбавлять ніжності.

a7e2d6b4b419a225c4da97c6b9b944e8 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяВитонченість ліній підкреслять зачіски з відкритою шиєю і з выстриженным потилицею: шапочка, пікс, гарсон. Короткі волосся на скронях – візуально розширять обличчя. Для вузького обличчя можна порадити і скроневу асиметрію, що привнесе в образ пікантність.

a0966fcb54d5f7febf87eb8a5c378c41 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяДрабинку, окантовывающую обличчя варто уникати, як і косий чубчик. Пряма лінія над бровами довгої або короткої чубчика – розширить обличчя, підкреслить вилиці. Можна поекспериментувати зі стрижкою паж, пофарбувавши волосся по техніці омбре.

З короткими стрижками, що не потребують укладання, для полнолицых жінок після 40 років варто бути обережними. Але, як видно на фотографіях, немає нічого не можливого. Звузити обличчя дозволять прилицевые подовження в каре і боб-каре. Не обійтися і без косий чубчик.

3e01cc9d9050e3debe3ccc364dd98e52 Короткі стрижки для жінок після 40 років. Фото без укладки, на тонкі, кучеряве волосся, для круглого, овального квадратного обличчяОб’єм на маківці витягне обличчя, якщо воно повне і округле. Подовжені тім’яні пасма в шапочці, зачесане на один бік, додадуть стилю і знімуть акцент з повноти обличчя. Підійдуть темні або соковиті тони. Не варто перестаратися з яскравими незвичайними квітами.

У 40 жінка впевнена в собі. Вона повинна бути стильною на роботі, романтичною з чоловіком, практичною у господарстві і активною з дітьми. Але так мало часу, а так багато треба встигнути. Бо короткі стрижки, які не потребують складної укладання, прекрасний варіант для сучасної жінки середніх років.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради