Як прати бавовна в пральній машині і руками: температура

Правильна прання бавовни забезпечує тривалий термін служби речей. Це одна з найбільш популярних тканин, натуральна текстура гарантує провітрювання, поверхня швидко вбирає піт і не викликає алергію. Але такі речі вимагають спеціального догляду, за неправильно підібраних засобів і методів вони можуть сісти, потемніти або злиняти. Повернути колишню красу буде неможливо. Особливі труднощі в пранні виникають у результаті сильних забруднень. Вивести бруд в домашніх умовах можна за допомогою прального порошку на основі ензимів. Досвідчені господині знають народні секрети по догляду за речами з бавовни.

kak stirat khlopok v stiralnojj mashine i rukami: temperatura6 Як прати бавовна в пральній машині і руками: температура

Підготовка

Занадто часто прати бавовняні речі не рекомендується, особливо кольорові. З кожною процедурою вони будуть втрачати інтенсивність кольору. Білі вироби при постійному впливі з миючими засобами стають жовтим або сірим, відбілити їх потім практично неможливо. Тому прання потрібно проводити правильно, спочатку вивчити всі дані на етикетці. Підготовка процедури проходить наступні етапи:

 • Сортування білизни. Потрібно окремо вибрати білі і кольорові речі. Якщо є вироби з важкими плямами їх варто обробляти окремо, тому вони отставляются в бік.
 • Речі з сильними забрудненнями замочуються у пральному порошку. Сильно терти не рекомендується.
 • Вироби вивертаються, обов’язково закриваються блискавки.

Не варто замочувати в гарячій воді і залишати на тривалий час, це призводить до усадки речей.

Чим прати?

kak stirat khlopok v stiralnojj mashine i rukami: temperatura7 Як прати бавовна в пральній машині і руками: температураСьогодні легко можна вибрати потрібний засіб з широкого асортименту побутової хімії.

Важливим моментом вважається вибір засобу для прання. У господарському магазині потрібно вибрати спеціальний порошок для бавовняних речей. Сучасна продукція розроблена за новітньою технологією на основі ензимів для максимального ефекту в прохолодній воді. Спеціальний склад дозволяє ретельно видалити забруднення, при цьому максимально зберегти колір виробу. Існують також спеціальні порошки для білих хлопчатых речей з ефектом відбілювання. Для замочування і прання складних плям використовують такі варіанти:

 • миючий засіб для посуду;
 • екологічний порошок на основі біодобавок;
 • концентрований порошок у формі таблеток;
 • плямовивідник;
 • відбілювач.

Досвідчені господині користуються народними засобами. Найчастіше вони необхідні, якщо потрібно відбілювання речей. Вибирати підручні продукти потрібно ретельно, застосовувати тільки перевірені рецепти. Більшість використовують відбілювачі на основі хлору, але замочувати в них делікатні речі небезпечно. Найбільш популярними народними засобами вважаються наступні:

 • нашатирний спирт;
 • сода;
 • перекис водню.

Способи прань

kak stirat khlopok v stiralnojj mashine i rukami: temperatura8 Як прати бавовна в пральній машині і руками: температураЗастава довговічності бавовняного вироби — дотримання інструкцій по догляду.

Щоб бавовна не сів, потрібно правильно за ним доглядати. В першу чергу мова йде про прання і сушки речей. У якісних речах всі дані вказані на етикетці. Там позначено, як і при якій температурі можна прати вироби. Варто вивчити умовні позначення, на першому місці вказаний температурний режим. Бавовняні речі перуться вручну або в пральній машині, все залежить від типу матеріалу та рівня забруднення.

Ручне прання

Делікатні вироби при попаданні в машинний барабан швидко втрачають свою форму і псуються. Тому їх рекомендується прати руками. Перед цим обов’язково річ повинна бути замочена в теплій воді з додаванням засобу. Важливо, щоб порошок повністю розчинився у воді, в іншому випадку можуть з’явитися плями. Ручне прання проходить кілька етапів:

 • Замочити на 10 хвилин.
 • Не терти сильно, а трошки пополоскати.
 • Мильну рідину злити, речі обполоснути чистою прохолодною воді.
 • Білизна не віджимати і не викручувати, дати, щоб втекла вода.
 • Вивішувати на мотузку, ретельно розправляючи всі частини виробу.

Щоб було легше гладити, краще знімати білизну трошки вологим. Пересушена тканина стає жорсткою.

У пральній машині

 Як прати бавовна в пральній машині і руками: температураПобутова техніка значно полегшує щоденні клопоти з брудною білизною.

Вироби з бавовни займають значно місце в кожному гардеробі, тому прати їх все вручну складно. Особливо дитячі речі, що вимагають термічної обробки, і постільна білизна. В такому випадку використовується пральна машина. Сучасні моделі дають можливість самостійно підбирати режим прання. Ще одна особливість: щоб позбутися від різкого запаху порошку, краще додавати спеціальний кондиціонер.

Правильний режим

Сучасні машини-автомат дають можливість усувати навіть найскладніші забруднення. Для цього використовується режим «бавовна». Він передбачає довгу прання на мінімальних обертах. У середньому процедура триватиме близько 2 годин. Після прання включається віджимання на максимальних обертах. Якщо у машинці є функція «додаткове полоскання», вона не буде зайвою.

Температура

Після прання вироби здатні змінити форму, причина цього явища — неправильно підібраний температурний режим. Точні дані вказані на етикетці, але варто розуміти, що сильні забруднення в прохолодній воді буде складно видалити. Мінімальний показник — +30 °C, максимальний — +95 °C. Температура в пральній машині вибирається відповідно до типу тканини, це показує таблиця:

Тканина Температура, °C
Білі вироби 35-40
Бавовна щільної структури До 95
Кольорові речі до 45

Як відіпрати плями?

Складні забруднення — це сліди жиру, соку, крові, трави. Прибрати з одягу, тим більше з хлопчатых виробів складно. Для цього застосовуються спеціальні засоби для виведення плям. Сучасні формули розроблені за новітньою технологією, кожен компонент відповідає за окремий тип забруднення. Використовувати скипидар та інші сумнівні засоби не рекомендується, можна зіпсувати речі повністю. Краще перед пранням замочити в содовому або сольовому розчині, а потім випрати, додавши у воду плямовивідник.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради