Треба закривати теплицю з полікарбонату на зиму?

nado li zakryvat teplicu iz polikarbonata na zimu 186 Треба закривати теплицю з полікарбонату на зиму?

Багато овочеві культури особливо вимогливі до тепла. Наявність теплиці із стільникового полікарбонату на ділянці допомагає зберегти тепло і виростити хороший врожай овочів. Підготувавши восени теплицю до зими, багато городники вважають, взимку нічого не потрібно робити: закрив двері і все! Але інші задаються питанням: а чи треба закривати теплицю з полікарбонату на зиму, закидати туди сніг, чи буде від цього користь?

Закривати чи теплицю на зиму?

Я поділюся своїми думками на цей рахунок і поясню, чому я так роблю. Особисто ми на своїй ділянці після підготовки теплиці до зими, завжди відкриваємо двері з одного боку. І роблю з наступних причин.

Промерзання землі

Чим допоможе промерзання грунту? Під час вирощування рослин в теплиці, грунт у ній виснажується, заражена патогенними мікроорганізмами, шкідниками. Низькі температури згубні для хвороботворних бактерій і грибків. Причому збудники хвороб зберігаються не тільки в грунті, але і на внутрішніх конструкціях теплиці. Якщо з осені ви не провели дезінфекцію внутрішніх поверхонь, наприклад, не встигли, низькі температури будуть вам в допомогу.

Знищення шкідників

Промерзання землі допоможе знищити шкідників. Частим шкідником в тепличної землі буває бронзовка. У закритій теплиці різниця в температурі приблизно в 10º, що абсолютно їй не страшно, шкідник впадає в сплячку і чудово перезимовывает там.

Відкриті двері та кватирки різниці між температурою всередині і зовні теплиці не створять. Відсутність снігу в теплиці земля дозволяє промерзати грунту на глибину до 1 метра. У сильні морози (25 С і нижче) земля промерзає на велику глибину – до 1,5 – 2 метрів. Такі температури шкідники переносити не можуть, вони гинуть або хоча б знижується їх чисельність.

Читайте також:  Суп Харчо — 5 рецептів приготування в домашніх умовах

Запобігання налипання снігу

В сніжну зиму велика кількість снігу може своєю вагою зруйнувати металеві конструкції і обрушити дах. Відкрита двері не створить велику температурну різницю всередині і зовні, полікарбонат залишиться холодним. А з холодного полікарбонату сніг буде просто здуватися вітром.

З іншого боку, з осені часто перший сніг буває мокрим, а з’їхати йому швидше з даху допоможе тільки теплий полікарбонат. Тому є сенс відкривати теплицю пізніше, як тільки встановляться постійні негативні температури повітря.

nado li zakryvat teplicu iz polikarbonata na zimu 187 Треба закривати теплицю з полікарбонату на зиму?

Утворення конденсату

При закритих дверях і відсутність снігу на даху теплиці, в сонячну погоду відбувається нагрівання повітря всередині її. Різниця в температурі призводить до утворення конденсату з-за відсутності провітрювання. Іноді в теплу погоду утворюється конденсат, потім він замерзає. А це не приносить нічого хорошого ні конструкцій, ні самому полікарбонату.

Конденсат створює підвищену вологість, в результаті на внутрішній поверхні полікарбонату розростаються цвіль і зелені водорості, що призводять до розвитку грибкових хвороб на рослинах. Щоб запобігти їх розвиток, перед посадкою розсади навесні доведеться відмивати стіни від них. А навесні і так досить багато клопоту на ділянці.

Не менш небезпечний конденсат металевим конструкціям. Найчастіше їх поверхня оброблена лакофарбовим покриттям, покрывающееся іржею за зиму при високій вологості. Виробники теплиць рекомендують тримати двері відчиненими, щоб не створювати перепаду температур і утворення конденсату.

Думки з приводу закриття теплиць

Читаючи відгуки на форумах і в коментарях до статей, я знайшла чимало відгуків, де говориться, що все-таки двері в теплиці слід тримати закритою. Ось що вони кажуть.

 • Закрита взимку двері у теплицю дозволяє утримувати там домашніх птахів, оскільки там спостерігається різниця в температурі приблизно в 10º і більше.
 • Теплиця на зимовий період буває місцем складування садово-городнього інвентарю, ящиків з землею для розсади.
 • Замість дверей провітрювати можна, відкриваючи лише кватирки.
 • Через відкриті двері поривом вітру теплицю може зірвати з підстави, перевернути, унести на сусідній город.
Читайте також:  Обмеження фонового виконання в Android 8

nado li zakryvat teplicu iz polikarbonata na zimu 188 Треба закривати теплицю з полікарбонату на зиму?

Сніг в теплиці

Багатьох городників хвилює ще таке питання: чи треба накидати взимку сніг у теплицю? Тут необхідно розглядати 2 моменти.

 • Земля під снігом не промерзає, значить ні шкідників, ні бактерії не загинуть. Крім них не загинуть і дощові хробаки, оздоровлюючі грунт.
 • У морози голий ґрунт втрачає вологу, земля навесні стає сухою, її потім досить важко пролити. Наявність снігу на грядках в теплиці при його таненні рівномірно зволожить і одночасно підживить грунт.

 • Яку вам вибрати стратегію: відкривати теплиці на зиму чи ні, накидати туди сніг чи не треба, рішення за вами. Багато залежить від регіону, де ви проживаєте, які у вас зими, ваших уподобань і досвіду. Я ж у своїй теплиці на зиму двері відкриваю, а навесні туди накидаємо сніг. Якщо у вас є інша думка, буду рада прочитати його в коментарях.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!