Як прати бамбукове ковдру: використання пральної машини

Постільні приналежності — важлива частина повсякденного життя будь-якої людини. Все більшою популярністю користується ліжко з бамбука. Варто прати бамбукове ковдру, турбує більшість господинь. Цей матеріал, який змінив пухові та пір’яні вироби, володіє рядом переваг: легкий, теплий, антистатичний, повітропроникний, перешкоджає розмноженню кліщів, в ньому не утворюється пил. Звичайно, з часом будь-яка річ піддається забрудненню і їй потрібно прання. Бамбукове не є винятком, просто для збереження його форми необхідно дотримуватися ряду нескладних рекомендацій.

kak stirat bambukovoe odeyalo: ispolzovanie stiralnojj mashiny29 Як прати бамбукове ковдру: використання пральної машини

Можна прати ковдру з бамбука?

Особливості ручного прання

Ковдра з бамбуковим наповнювачем цілком можна прати руками, особливо якщо пральна машина не здатна вмістити його в свій барабан. Головні правила прання вручну:

 • Не піддавати виріб тривалого замочуванню, для цієї процедури достатньо 30 хвилин.
 • Забороняється використовувати гарячу воду, потрібно прати при температурі не вище 40 градусів.
 • Рідкий пральний засіб розмішують в ємності з водою — його не рекомендують наливати на отстирываемую річ.
 • Уникайте сильних тертьових і мнущих рухів під час процедури відпирання.
 • Бруд краще очищати губкою або м’якою щіткою.
 • Не можна випрану річ піддавати викручування, бажано її тільки злегка віджимати. В іншому випадку волокно злипнеться — і відновити форму буде неможливо.
 • Для видалення залишків мильної піни полоскати слід не один раз, а декілька.
 • Злегка віджату постільну приналежність слід сушити на рівній поверхні.

Використання пральної машини

kak stirat bambukovoe odeyalo: ispolzovanie stiralnojj mashiny30 Як прати бамбукове ковдру: використання пральної машиниДля прання бамбукового ковдри в машинці-автомат слід використовувати рідкий порошок або гель.

Випрати бамбукове ковдру набагато зручніше в машинці-автомат. Волокна бамбука настільки міцні, що витримають процес машинного прання до 500 разів. Але перед початком процедури необхідно провести кілька підготовчих етапів, які допоможуть добре очистити виріб і зберегти його форму:

 • Спочатку варто переконатися, що ліжко легко поміщається в пральній машині.
 • Вироби піддають ретельному огляду, щоб у них не було дефектів, якщо є дірочки, їх обов’язково зашивають.
 • Ковдра закручують в рулон, а подушки складають навпіл, після цього ковдру розміщують у барабані.
 • Перевіряють відсік для миючих засобів — у ньому не повинно залишатися слідів порошку від попередніх прань.
 • Якщо є залишки старого порошку, то ємність від нього слід ретельно промити під сильним струменем.
 • Рідким засобом наповнюють відсік, порошки застосовувати не рекомендується.
 • Програму для прання встановлюють делікатну, також використовують «подвійне полоскання».

Правила прання

Існують певні умови, які необхідно враховувати в процесі очищення ліжку з бамбуковим волокном. Головна умова — не можна надовго залишати бамбук у воді. Це стосується як ручний, так і машинного прання. Ця умова обов’язково треба виконувати при підборі режиму для машинки-автомат. Якщо програма, навіть делікатна, розрахована на прання більше однієї години, її вибирати не варто, інакше довготривале знаходження у воді негативно позначиться на волокнах і призведе до їх злипання, а, отже, до зміни форми виробу, що згодом важко буде виправити. Прання бамбукових виробів здійснюється при температурі, що не перевищує 30-40 градусів. При цьому застосовують виключно рідкий засіб і включають подвійний режим полоскання. Швидкість обертів при режимах прання і віджимання не повинна бути вище 800.

Як правильно висушити?

kak stirat bambukovoe odeyalo: ispolzovanie stiralnojj mashiny31 Як прати бамбукове ковдру: використання пральної машиниСушити виріб необхідно тільки в горизонтальному положенні, періодично перевертаючи його.

Не менш важливим етапом буде процедура сушіння чистого вироби. Головне правило висушування бамбукових речей — горизонтальне положення. Бажано мати гратчасту сушарку на висоті півметра-метр над землею, на якій рівномірно розкладають виріб. Розташувати її краще на вулиці, де достатньо сонячного світла, відсутні протяги, але тим не менш є умови для провітрювання вироби. Ліжко в процесі сушіння слід кожні 3-4 ч. піддавати перевертання і струшуванню. Висушити покривало (ковдра) при дотриманні цих умов можливо за півтора дня.

Якщо винести постіль у двір не представляється можливим, тоді її доведеться сушити в квартирі. Тоді сушка займе вже 2-3 дні і вимагатиме додаткових зусиль. Перевертати виріб доведеться в 2 рази частіше. Можна розташувати його на підлогової сушарці або на підлозі. Ні в якому разі не можна вішати постіль на мотузку — це зіпсує її форму, наповнювач зіб’ється в грудки.

При сушінні не можна вдаватися до допомоги фена або опалювальних приладів.

Деякі рекомендують застосовувати калорифер, вентилятор. Для усунення складок заборонено використовувати праска, допустима нетривала обробка виробу парогенератором, а далі доведеться сушити природним способом. Зберігати чисту, висушену постіль краще в мішку з полотна. Зверху бамбукового ковдри не рекомендується нічого класти, інакше воно примнется, истончится і втратить теплозберігаючі властивості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради