Як позбавитися від запаху котячої сечі: спеціальні засоби і народні

За допомогою спеціальних препаратів або народних методик можна позбутися від запаху котячої сечі на будь-якому матеріалі. Краще піддається чищенню свіжа урина, а в’їдаються сліди вимагає 2-3-разової обробки. Особливість тваринної сечі — несприйнятливість до мила і гігієнічним гелям. Не можна також мочити ділянку звичайною водою, тому що це підсилить сморід. При застосуванні препаратів і сумішей з агресивним хімічним складом потрібно вдягати рукавички, щоб не пошкодити шкіру. А також важливо провітрювати приміщення.

5c81564c5460b4328e96d69d230a13a5 Як позбавитися від запаху котячої сечі: спеціальні засоби і народні

Чому запах такий стійкий?

Урина тварини складається з декількох компонентів, що викликають неприємний аромат, перебити який повністю не можна, якщо не усунути першопричину. Убити сморід складно, тому що сеча утворює нерозчинні кристали, які важко відіпрати. Якщо оперативно не прибрати наслідки сечовипускання, то у висохлій природної рідини почнеться процес розпаду бактеріальних організмів з виділенням NH4+. Уробілін, що надає забарвлення сечі, залишить видимі сліди, а карбамід — ріжучий котячий запах у квартирі. Якщо вчасно не провести видалення плям, то у людини розвивається кашель і алергічні реакції. Можлива поява патології бронхолегеневої системи.

Усунення смороду: кращі способи

Спеціальні засоби

Якщо тварина пометило безліч ділянок вдома, то можна викликати спеціалізовану службу або взяти в оренду прилад «Сухий туман».

7621c55201b7949939024632fd67ea36 Як позбавитися від запаху котячої сечі: спеціальні засоби і народніВ залежності від місця і поверхні, де необхідно усунути запах сечі, вибираються спеціальні засоби.

Куповані препарати, що містять у складі бактеріальні мікроорганізми і білок-каталізатор, руйнують сечову кислоту і меркаптани за 1-2 нанесення. Знищити наслідки сечовипускання кішки з підлоги або шаф можна за 1 раз, а для м’яких поверхонь потрібна повторна процедура. Вибираючи засіб для очищення, слід віддавати перевагу двокомпонентних розчинів і спреям. Добавки до ензимів і мікроорганізмів свідчать про низьку якість товару, який матиме більш слабкий ефект. Перед видаленням запаху оброблюваний ділянку слід змочити. До найбільш дієвих препаратів проти смороду відносять наступні:

  • Anti-Icky-Poo;
  • OdorGone;
  • «Урін-Оф»;
  • Dezosan Wigor;
  • Pet Fresh Carpet Odor Eliminator;
  • UrineOut;
  • «ЗооСан»;
  • BioSource Solutions Inc.;
  • OdorMedic;
  • Powder.

Народні методи

Лимон і лимонна кислота 0b75ea20595268194eeb03d9cd31ba83 Як позбавитися від запаху котячої сечі: спеціальні засоби і народніВикористовуючи цитрус або лимонну кислоту в боротьбі з неприємним ароматом рекомендовано бути обережним, так як вони володіють відбілюючим ефектом.

Нейтралізувати запах сечі кота або собаки можна за допомогою цитрусового фрукта або харчової добавки. Найбільш дієва методика для очищення дивана, ламінату і килимів. Але лимон може дати відбілюючий ефект, тому його не слід використовувати на яскравих виробах. Перед використанням не потрібно мочити ділянку, але важливо максимально ввібрати урину з допомогою паперу або серветок. Сік або лимонна кислота розводиться в кип’яченій воді кімнатної температури в співвідношенні 1 до 1. Ділянка обробляється за допомогою ватного диска, змоченого в рідині. Щоб повністю видалити сморід і відлякати тварину від позначеної області, потрібно залишити ватку, пахне лимоном, на 2-3 ч.

Розчин йоду

Знищення смороду за допомогою хімічного елемента допускається, якщо краплі урини потрапили на чорну або темно-синю тканину. Йод сильно забарвлює матеріали, бо не є популярним методом чищення. Однак за допомогою нього можна повністю вивести запах собачої сечі. Оптимальне дозування — 10 кап., розведених в ? л води. Забруднену ділянку слід попередньо витерти сухими серветками. Після нанесення розчину потрібно почекати 2-3 ч. і пройтися вологою ганчіркою.

Спирт: який використовувати?

Уріновиє кристалики погано розкладаються під дією етанолу, але його можна використовувати, щоб відбити сморід. Найбільш дієвий спирт денатурований, який застосовується в технічних цілях. Однак речовина дуже токсична і може спровокувати летальний результат при випадковому прийомі всередину. Обробку меблів можна проводити тільки в рукавичках, а приміщення повинне добре провітрюватися. Ізопропанол також повністю прибирає запах з одягу і руйнує кристалики урини, особливо в поєднанні з речовинами-каталізаторами. Рекомендується використовувати камфору, розведену в 90% спирті, щоб очистити взуття.

Розчин марганцівки 242a3c4fb79f63d301bc2520bfbd70f1 Як позбавитися від запаху котячої сечі: спеціальні засоби і народніРозчин марганцівки підходить для обробки шкіряних виробів або лінолеуму, однак слід враховувати забарвлюють її здібності.

Для видалення смороду і плям з лінолеуму, паркету, ламінату або шкіряного дивана можна використовувати перманганат калію, але потрібно враховувати його забарвлює ефект. Рекомендується готувати розчин темно-фіолетового кольору, а потім обробляти ділянку натуральною тканиною. Ймовірність появи кольорових слідів посилюється, якщо кристалики не повністю розчиняться в рідині. Тому слід інтенсивно розмішувати розчин. Для меблів можна використовувати більш щадну світло-рожеву рідину.

Сода і перекис водню

Щоб точно визначити локалізацію і нейтралізувати поганий запах, слід обстежити ділянку за допомогою УФ-лампи. Потрібно відмити область діаметром на 20 см більше, щоб повністю усунути сморід.

Найбільш ефективний метод заснований на поєднанні двох коштів, але його не можна використовувати на блискучих поверхнях, тому що втрачається глянцевий ефект. Щоб видалити запах, на забруднену область насипається харчової карбонат натрію, а потім наливається ? склянки 3-5% розчин пероксиду водню. Можна для посилення ефекту додати 2 мл гелю для миття посуду. Суміш почне шипіти і пінитися. Необхідно почекати 2-3 ч., а потім промити область звичайною водою. Якщо чистився килим, то додатково використовується пилосос.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради