Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, кошти

Якщо в будинку або квартирі виявлено неприємний запах в шафі з одягом, полиці пахнуть сиростью, це свідчення того, що в приміщенні завелася цвіль. Зіткнутися з таким неприємним явищем може кожен. Перш ніж вступати в боротьбу, варто розуміти причини її виникнення. Спочатку потрібно визначити, звідки з’явилася зайва вологість. Усунути проблему і позбутися від запаху цвілі в шафі назавжди можливо тільки після виявлення і знищення першоджерела.

74229746bf8fd06dc39c8aae75441158 Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, кошти

Причини неприємного запаху

Грибок і вогкість прийнято асоціювати з життям в старому будинку, але це омана. Цвіль в білизняному шафці найчастіше з’являється внаслідок недостатньої циркуляції повітря в приміщенні. Особливо часто з цією проблемою зустрічаються мешканці приватних будинків, хоча останнім часом атаці цвілі піддаються і власники квартир. Слабка вентиляція, старі, отсырелые перекриття, низький рівень фундаменту, дешева гідроізоляція сприяють появі вогкості і утворення цвілеві нальоту. Затхлий запах провокується наступними причинами:

 • Підвищений рівень вологості в приміщенні.
 • Недостатня герметизація меблів і стін, прилягання стінок старої шафи до зовнішньої стіни будинку.
 • Складування на полиці погано просушена одягу.
 • Особливості хімічного складу тканин.
 • Неякісні матеріали і фурнітура шафи.

Як позбавитися від запаху цвілі?

Для початку потрібно визначити рівень вологості в приміщенні. Для цього слід придбати гігрометр, купити який можна в будівельному або зоомагазині. Норми вологості для житлових приміщень 30-60%. Далі необхідно відсунути шафу від стіни. Якщо на ній виявлена цвіль, то спочатку потрібно очистити місце її утворення. Видалити грибок із стіни можна за допомогою харчової соди, нашатирного спирту, перекису водню або хлору. Також можна використовувати спеціальні промислові засоби, точно дотримуючись інструкції на упаковці. Після усунення цвілеві нальоту шафа рекомендується не посувались впритул до стіни, залишивши зазор 5-10 см для поліпшення циркуляції повітря.

Провітрювання

99fecb98712a05a476842ccb972fe6ea Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, коштиПозбутися від запаху допоможе провітрювання, для чого необхідно прибрати весь одяг і відкрити дверцята і ящики.

У боротьбі з затхлістю в шафі допоможе провітрювання. При першому виявленні неприємного запаху з гардеробу необхідно дістати всі речі. Білизна винести на повітря (балкон або вулицю), розкласти або розвісити і залишити на кілька годин. Тим часом відкрити всі дверцята і ящики шафи, прибрати цвіль при наявності, насухо протерти, провітрити. Процедуру повторювати раз в тиждень. Зручним способом вентилювання одягу є відкривання дверцят при виході з будинку — відчинені дверцята не будуть доставляти незручності, меблі провітриться.

Особливості прибирання

Прибирання слід проводити вранці, щоб до вечора шафа і білизна встигли провітритися. Прибирати потрібно ретельно, починаючи з кутів. Обробити спеціальними засобами поверхню, висушити, випрати і просушити одяг. Оптимальним варіантом буде скласти всі назад на наступний день після генеральної чистки. Незамінним помічником у боротьбі затхлістю і цвіллю стане парогенератор. Апарат здатний знищити шкідливі спори грибів в гардеробі, також за його допомогою можна обробляти речі.

Правильне зберігання речей

Запобігти затхлості допоможе оптимальний режим зберігання.

4e99126c6a178385ec9c91502921e135 Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, коштиЩоб не допустити появу цвілі і поганого аромату важливо складати тільки повністю сухі і чисті речі.

Зберегти білизну в шафі чистим і свіжим допоможе дотримання кількох нескладних правил:

 • Складати слід тільки повністю сухі речі.
 • Не можна укладати в шафу одяг з надлишком на них антиперспіранти, дезодоранту, антистатичний.
 • Зберігати вовняні і бавовняні вироби потрібно на верхніх полицях, подалі від стінок шафи, тому що вони сильно вбирають вологу.
 • Використовувати спеціальні білизняні кошики для зберігання — користуючись таким методом зручно провітрювати і переміщати одяг.
 • Рекомендується розміщувати шафа подалі від ванної та кухні.
 • Ношені або нові речі слід зберігати окремо.
 • Необхідно Регулярно провітрювати.

Спеціальні кошти від запаху

До числа спецзасобів відносяться механічні прилади для поглинання вологи, парогенератори, спеціальні ароматизатори та антисептики. Щоб прибрати неприємний запах з шафи, можна використовувати:

 • Есенцію оцту, лимонну кислоту.
 • Масло чайного дерева або лаванди. Воно приємно пахне, додатково допоможе в боротьбі з міллю.
 • Харчову соду. З водою як засіб, засипану в мішечок — в якості сорбенту неприємного запаху.
 • «Активоване вугілля».
 • Спеціальні промислові засоби.

Народні рецепти

0dfd2b839f89a959cf3cca3e0afc6cb6 Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, коштиВпоратися з проблемою допоможуть народні ради, які є доступними і простими у застосуванні.

Хімічні промислові засоби не завжди бувають ефективними і дуже часто недешеві. Крім того, існує велика ймовірність розвитку алергічних реакцій, які можуть бути навіть небезпечніша для здоров’я, ніж контакт з цвіллю. В таких випадках завжди на допомогу прийдуть доступні народні рецепти. Результативні та перевірені засоби представлені в таблиці:

Мета Рецепт Застосування
Боротьба з грибком на ранній стадії Змішати масло чайного дерева і йод в пропорції 1:1, розпорошити на стінки порожнього шафи Йод вб’є зародки грибка
Чайне дерево усуне неприємний запах
Прибрати запах з одягу Змішати 50 г горілки (15 г етилового спирту) з 2 таблетками вітаміну С Спонжем, змоченим в розчині, промокати місця утворення цвілі
Підтримка приємного запаху в шафі Мелена кава упакувати в матерчаті мішечки, зав’язати або зашити Засіб вбере зайву вологу і додасть приємний аромат
Розкласти в кутах, на полицях шафи і міняти 1 раз в два тижні

Висновок

Важливо пам’ятати, що цвіль з’являється не в старому, а в недоглянутому шафі. Необхідно підтримувати чистоту гардеробу. Якщо запах цвілі з’явився, то необхідно виявити причину, яка спровокувала появу грибка, і усунути. У шафі, де дотримуються правила зберігання і прибирання, білизна завжди буде чисте та свіже.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради