Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. В’язання гачком. Фото, відео уроки

Шапка з вушками, виконана спицями, підходить для яскравих жінок, які хочуть виглядати модно і незвично. Рекомендації з описом схем допоможуть створити своїми руками ексклюзивний виріб улюбленого кольору і бажаної форми.

Популярні в’язані шапки з вушками

Грайливі елементи у вигляді вушок додадуть неповторний шарм виробу. Різноманітність варіацій, форм і деталей дозволяє підібрати оригінальний варіант під певний стиль одягу. Прикраса шапки цікавим візерунком, квіткою або помпонами підкреслить індивідуальність і вигідно доповнить виріб.

Шапка з вушками спицями для жінок з описом відрізняється універсальністю. Вироби в стилі вушанок підійдуть для холодної зимової погоди. Веселі шапки, прикрашені вушками кішки, лисиці чи ведмедика, урізноманітнюють гардероб.

Інструменти і матеріали

При виборі інструментів і матеріалів для в’язання необхідно враховувати сезонність і щільність майбутнього виробу. Потрібно підготувати пряжу, кругові та панчішні спиці, голки для збірки. Теплі варіанти головних уборів можна пов’язати з вовни, мохеру, більш тонкі моделі в’яжуть з бавовняної або бамбуковою пряжі з додаванням акрилу.2a04391cdb4aee215bb2cd5c8a3fef8b Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

Нитки середньої товщини підходять для створення головних уборів шляхом в’язання в одну нитку. Зазвичай нитки, сплетені в шнуток, що полегшує процедуру в’язки і запобігає розшаровуванню пряжі під час роботи. Неякісні нитки сплетені нещільно, що сильно ускладнює набір петель і їх провязування. Рекомендується віддавати перевагу натуральним ниткам.

Теплі варіанти головних уборів можна пов’язати з вовни, мохеру, більш тонкі моделі в’яжуть з бавовняної або бамбуковою пряжі з додаванням акрилу.

Кращий матеріал для в’язальних спиць – сталь. Такий інструмент дозволяє працювати швидко з-за легкого ковзання ниток і полегшеного провязывания різних типів петель. Алюмінієві спиці менш гладкі і можуть легко гнутися. Пластикові більш легкі і не такі зручні, зате дозволяють уникнути неприємного стуку під час в’язання.

Шапки з мохеру

Шапки з вушками, виконані з мохеру, відрізняються незвичайним шармом. Вироби з мохерових ниток виходять теплими і ніжними. Шапки добре тримають форму і не розтягуються, незважаючи на свою м’якість.

7c63882fd6f48c271a7e1dbc4b4dd351 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео урокиШапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами не так складна, як може здатися на перший погляд.

Виконати шапку з вушками спицями з мохеру можна для жінок і дітей. Гіпоалергенність матеріалу дозволяє створювати теплі аксесуари навіть для малюків. Оптимально використовувати візерунки з описом в’язки англійської гумкою або пухнасті варіанти.

Шапки з ангори

Пряжа з ангори підходить для зимових та осінніх шапок. Зберегти вигляд виробу допоможе комбінування вовняних ниток з акрилом або мериносом. Ангорка частіше використовується для в’язання шапок моделей біні, котошапок, вушанок. Пухнаста фактура надає особливу грайливість виробів з вушками.

Шапки з шерсті

Оптимальним варіантом для створення шапки стане вовняна пряжа. Натуральне походження волокон забезпечує виріб легкістю, гіпоалергійністю і «сухим» теплом при носінні. Уникнути виникнення катишків і збивання в’язаного полотна допоможе поєднання пряжі з іншими видами штучних ниток. Рекомендується віддавати перевагу об’ємним візерункам з товстої пряжі.

Схеми в’язання котошапок з описом

Котошапки актуальні в будь-який час року. Зимові варіанти можна виконати з товстої вовняної пряжі, осінні і весняні – з напіввовняних волокон з домішкою акрилу, бавовни. Рекомендується підбирати матеріал, який добре тримає форму, щоб вушка не звисали. Декорування котошапок можна виконати візерунками, помпонами, нашивками, гудзиками. Моделі шапок прості у виконанні.

Зимові варіанти котошапок можна виконати з товстої вовняної пряжі, осінні і весняні – з напіввовняних волокон з домішкою акрилу, бавовни.

Техніка в’язання котошапки:

 • Стандартний набір петель становить близько 120.
 • Виконується в’язка візерунком «гумка» 7 див.
 • Основну частину виробу можна в’язати, застосовуючи просту техніку лицьовій гладі або косами.
 • З середини шапки починається зменшення петель по одній в кожному ряду. При формуванні верхньої частини проводиться зменшення на 2 петлі.
 • Вушка в’яжуть різними способами: з трикутників або квадратів. Найбільш простий спосіб – набрати 15 петель і зв’язати рівне полотно квадратної форми.
 • Потім квадрат складається по діагоналі і зшивається.
 • 177aae9b91a31b047bc038d8bb3520e7 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео урокиКотошапку можна виконати перловим візерунком. На початку роботи провязывают окантовку вироби візерунком «гумка» з чергуванням виворітних і лицьових петель (2х2). Чим ширше гумка, тим щільніше шапка буде облягати голову. Основна частина виробу виконується візерунком «перлинний».

  Техніка виконання:

  • перший ряд: 1 лп, 1 іп;
  • другий ряд: 1 іп, 1 лп.

  Шапка з вигляду нагадує прямокутник. У центральній частині можна оформити широку королівську косу. Котошапку можна пов’язати круговими або звичайними спицями. Полотно при в’язанні на панчішних спицях потрібно зшити в потиличній частині.

  Весняні та осінні шапки

  Шапки з вушками, виконані спицями для весни або осені, повинні бути комфортними при носінні. В’язати вироби для жінок краще з вовняної, акрилової або змішаної пряжі. Маленьким модницям бажано утеплити модель підкладкою.

  Роботу за схемою з описом слід робити тонкими спицями для отримання щільного полотна, щоб вушка не звисали. При створенні весняних і осінніх головних уборів допускається виконання ажурних візерунків або у вигляді сітки (зірочки, листя, черепашки).

  Платочная в’язка

  Перед початком в’язання слід зняти заміри окружності голови. Існує 2 способи створення шапки: в’язка круговими спицями або складання з 2 окремих деталей.a0ffd8d26dd4394223e5f797720dceea Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  Схема платочної в’язки:

  • на початку знімаються кромочні петлі на праву спицю;
  • далі всі петлі провязываются за передню стінку лицьовим способом;
  • остання петля провязывается таким же способом, як і виворітна;
  • виріб перевертається, схема повторюється.

  При досягненні необхідного розміру полотна здійснюється складання деталей. Після зшивання у верхній частині вироби утворюються «вушка». Зробити елементи більш вираженими дозволяє зняття петель на панчішні спиці і окремий їх провязування. Далі центральні петлі передньої і задньої половини шапки просто зшиваються між собою.

  В’язка «резинкою»

  В’язка «резинкою» дозволяє створити щільне полотно, яке не розтягується і зберігає форму. Принцип виконання полягає в почерговому провязывании лицьових і виворітних петель. Такою ж технікою можна виконати оформлення окантовки шапки.

  Існує кілька різновидів візерунка: ажурна гумка, діагональ, перлова, англійська резинка.

  Для створення шапки оптимально використовувати техніку:

  • 3 лп, *1 іп, 3 лп*;
  • 1 лп,*1 іп, 3 лп* 1 іп, 1 лп.

  Повторення схеми по в’язці ряду проводиться по позначенню зірочок. Через 5 см в’язки слід змінити спиці і в’язати до полотна розміром 28 див. Далі формується верхня частина шапки. Петлі збавляються шляхом спільного провязывания 3 іп, через ряд провязываются 2 лп, потім – 2 іп. Нитка обрізається, простягається через що залишилися петлі і закріплюється. Виконується складальний шов.

  Біні спицями

  Шапка «біні» у стандартному виконанні являє собою подовжений ковпак з трикотажу. Виріб можна виконати спицями з тонкої або товстої пряжі. Візерунок може виконуватися у вертикальному або поперечному напрямку з застосуванням техніки «гумка». При в’язці перші 6 рядів лицьові і виворітні петлі чергуються (2х2).c58236b95cc39c4acb01cb854f2a1a6c Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  Далі виконуються 6 лп і 2 іп до кінця ряду. З 8 ряду (і далі усі парні) провязываются 2 лп, 2 іп, 6 лп, 2 іп. Після 50 ряду можна починати зменшення шляхом провязывания 2 іп разом. Лицьові ряди виконуються без убавок. З 55 ряду зменшене 1 петля, на кожній дільниці з 6 петель разом провязываются 3 і 4 петля.

  У 57 ряду скорочуються 2 петлі (1,2 і 4,5). У 59 ряду одночасно провязываются 3 лп. В кінці роботи всі залишилися петлі нанизуються на нитку для виконання бічного шва. Зробити виріб більш рельєфним допоможе товста пряжа і об’ємний візерунок. Вушка можна виконати у вигляді двох грайливих помпонів з хутра.

  З козирком

  Шапки з дашком – відмінне рішення для осінньо-весняного періоду. Тонка вовняна пряжа додасть об’єму, а вушка підкреслять індивідуальність. В’язання шапки слід починати з вушок. Методика роботи схожа з принципами в’язання шапок-вушанок, але елементи в даному випадку повинні бути невеликими. Після вив’язування вушок виконується кругова гумка 1х1.

  На висоті в’язки 3 см петлі можна розділити на 8 частин для створення кіс або підібрати горизонтальні кругові візерунки. Після створення 8 см візерунка слід починати зменшення петель шляхом провязывания разом по 2 петлі в одному ряду. Через 6 см потрібно почати робити все іп по 2 разом лицьовою способом. Залишилися петлі нанизуються на нитку і стягуються.

  Козирок рекомендується в’язати лицьовій гладдю. Потрібно підготувати 3 деталі: верхню і нижню частини, внутрішню підкладку. Після набору необхідної кількості петель слід зв’язати 2 ряду. Далі в 3 і 4 рядах не довязываются по 2 петлі з обох сторін. У 5-6 рядах необхідно додати 2 петлі (по 1 з кожної сторони). У 7-8 рядах виконується зменшення петель по 2 в кожному.

  Зменшення петель проводиться в заданому алгоритмі. 2 деталь вывязывается аналогічно. Елементи зшиваються, всередину вставляється ущільнювач. Шапка готова до збирання.

  Зі джгутами

  Джгути і коси, виконані спицями, можуть стати центральним елементом декору шапки з вушками для жінок. Класичні схеми з описом шнурових композицій дозволяють легко виконувати переплетення.234612714cdec6c4d96d7a490b1b86c9 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  Коси виступлять оригінальним прикрасою виробів товстої в’язки і дозволять запобігти втрату форми шапки.

  Візерунок «фасонний палять» являє собою переплетення з 2 простих кос. Для в’язки потрібно виділити парна кількість петель. Після виконання гумки слід відокремити в центральній частині виробу 14 петель.

  Техніка в’язання:

  • непарний ряд: 2 іп, *12 лп, 2 іп*;
  • наступні парні ряди в’яжуться в залежності від малюнка, візерунка;
  • кожен 7 ряд: 2 іп, *переворот направо 6 петель (3 знімаються на додаткову спицю, решту 3 провязываются, далі в’яжуть петлі на додатковому спиці), візерунок перевертається наліво, 6 петель (у відповідності з попереднім описом перехрещування), 2 іп*;
  • далі виконується повтор з 1 по 6 ряд.

  Класичний візерунок коси виконується способом перехрещування 6 або 8 петель (3х3, 4х4). В залежності від ширини елемента підбирається поділ виворітними петлями (2-4 петлі). В’язання шапки косами дозволяє створити оригінальний об’ємний виріб. Ширина і вид елемента можуть змінюватись і залежать від типу пряжі та обраної моделі.

  Об’ємна шапка

  Пряжа об’ємної фактури оптимальна для виробів з великими візерунками в стилі грубої в’язки. Головні убори в’яжуться тонкими круговими спицями. Полотно біля основи потребує переходу на більш великі спиці з додаванням петель. Коси і джгути прикрасять виріб і додадуть обсяг. Додавання петель краще починати після гумки.

  об’ємні шапки в’яжуться тонкими круговими спицями.

  Додавати петлі слід поступово – по 1-2 у кожному ряду. Об’ємні шапки з вушками можна в’язати різними візерунками. Простим варіантом виступить платочный вид в’язки або лицьова гладь. Після досягнення необхідної довжини в області верхівки проводиться зменшення петель. Дії повторюються через кожні 10, 9,8 і 7 петель. Через 20 петель протягується нитка і стягується.

  Об’ємну шапку можна пов’язати візерунком «рис». Принцип в’язання полягає в чергуванні лицьових і виворітних петель, у наступному ряду в’язання змінюється (над лицьовій провязывается виворітна, потім виворітна над лицьовій). Популярним варіантом об’ємної шапки є модель «такори» з вилогами.

  Зимові шапки

  Зимові варіанти шапки з вушками рекомендується виконувати з товстої і об’ємної вовняної пряжі. Вироби можна комбінувати з снудами і шаликами. Уникнути продування шапки допоможе утеплювач – флісова підкладка. Ангорові або мохерові моделі з вилогами створюють за допомогою декількох шарів в’язки для забезпечення надійного захисту від холоду.

  Уникнути продування шапки допоможе утеплювач – флісова підкладка.

  Декорування шапок вушками надає образу грайливість і піднімає настрій. Перевагою ручної роботи виступає можливість вибору якісного матеріалу. Додати об’єм виробу допоможе виконання роботи в 3-4 нитки.

  Шапка-панчоха

  Шапка з вушками за принципом панчохи проста у виконанні спицями. Для жінок, що віддають перевагу класичні варіанти оформлення, підійдуть схеми об’ємних візерунків з описом. Кількість петель вираховується в залежності від окружності голови.6425741b2570551b6f92b58fa5a145f8 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  Потрібно зв’язати 2 однакових полотна по бажаного візерунку до необхідної глибини (17-18 см). Потім деталі зшиваються і утворюють рівний прямокутник. В області верхніх куточків робиться відступ близько 5 см. По діагональній лінії прошивається шов, який утворює вушка.

  Шапка-вушанка

  Зимову шапку з вушками у вигляді вушанки можна пов’язати спицями з ангорової, мохеровий або вовняної пряжі. Вироби для жінок утеплюються за допомогою підкладки з овчини або синтепону. З поетапним описом схеми дуже легко працювати і отримати оригінальний виріб.

  Модель відрізняється функціональністю і надійно захищає від пронизливого зимового вітру. Для роботи потрібно підготувати 2 мотка пряжі, кругові та панчішні спиці, гачок, кролячий хутро для декорування виробу. Спиці підбираються під товщину нитки з урахуванням бажаної густини вироби (14 п. = 10 см).06cd3f7d2a094a4d7358c1f9e913b237 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  До доступних варіантів візерунка відноситься лицьова гладь. Принцип в’язання полягає в почерговому провязывании рядів лицьових і виворітних петель. Хід роботи передбачає виконання лівого навушника до 21 ряду за схемою візерунка. Далі провязывается правий навушник. В кінці 22 ряду потрібно набрати 4 петлі для сполучення з лівим навушником.

  шапки-вушанки утеплюються за допомогою підкладки з овчини або синтепону.

  Наприкінці слід набрати ще 26 петель для оформлення передньої частини шапки. В’язання по колу продовжують візерунком «коса». Після виконання 15 см слід почати зменшення петель на особовому ряду і формування верхній частині. Зменшення кількості петель проводиться шляхом провязывания 2 петлі разом. Оптимально збавляти петлі між косами в зоні гладі. Наступні 3 ряди в’яжуться без убавок.

  Далі виконується убавка виворітних петель, після чого знову провязываются 3 ряди. У наступному ряду зменшення проводиться в області візерунка кос, провязываются 2 петлі разом. Ряд убавок повторюється. На завершення нитка обривають, простягають через залишився кількість петель і закріплюють.

  Козирок в’яжуть лицьовій гладдю. Припустимо комбінування хутряної та вовняної нитки. Ряди в’яжуться по черзі. Убавки слід проводити з кожної сторони тричі по 1 петлі.

  Закриття полотна виконується вовняною ниткою. Козирок пришивається в передній частині між навушниками. Відкриті частини кромки шапки слід обв’язати 1 полустолбиков за допомогою гачка. Готова шапка декорується хутряними пензликами, козирком.

  Шапка-капор

  Модель-капор поєднує функції шапки і шарфика. Рекомендується підібрати широкі нитки з вовни або напівшерсті. На кругові спиці слід набрати петлі з розрахунку бажаної ширини. Важливо пам’ятати, що капор повинен вільно лягати на плечі без здавлювання шиї.

  капор повинен вільно лягати на плечі без здавлювання шиї.

  В’язка виконується по колу. Можна чергувати візерунки для додання виробу оригінальної рельєфності і комбінувати кольори ниток.139d3998719d432cc7933d45724847f0 Шапка з вушками спицями для жінок з описом і схемами. Вязання гачком. Фото, відео уроки

  Техніка в’язання шапки-капора:

  • 1-4 ряд – ажурна в’язка (перловий візерунок);
  • 5-8 ряд – платочная або лицьова гладь (додатковий колір нитки);
  • 9-20 ряд – лицьова гладь (основний колір пряжі);
  • 21-60 ряди – лицьова гладь (поворотні ряди).

  Верхня частина виробу для жінок, так само як у дитячих варіантах, поєднується і зшивається. Далі виконується окантовка шапки з вушками для створення обрамлення і злегка загинається вгору.

  Вушка можна пов’язати спицями окремо за схемою з описом. Потрібно набрати ряд петлею і продовжити в’язання лицьовій гладдю, у кожному ряду скорочуючи їх кількість на одиницю. Рекомендується виконати по 2 деталі для кожного вушка, пов’язати їх між собою і прикріпити потайними стібками до шапці.

  Оригінальні шапки з вушками підкреслять індивідуальність і вигідно відтіняють яскравий і грайливий образ. Різноманітність схем і візерунків допоможе підібрати оптимальний варіант для щоденної шкарпетки або для особливих випадків.

  Відео про те, як в’язати жіночу шапку з вушками спицями

  Як зв’язати шапку для жінок з вушками спицями:

  Розбір схеми в’язання спицями шапки з вушками:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради