Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Пластикові панелі є одним з найбільш затребуваних і найбільш доступних будівельних матеріалів. Вони популярні серед споживачів не тільки своєю невисокою вартістю, але і максимальною простотою застосування.

З кожним роком обробка лоджії пластиковими панелями знаходить все більшу кількість шанувальників. Для багатьох цей спосіб обробки є найбільш вдалим, оскільки дозволяє в стислі терміни і з мінімальними фінансовими вкладеннями перетворити старий, недоглянутий балкон в затишне і комфортне приміщення.

49fb332305297e1c8faed1eadeeec44b Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Особливості пластикових панелей

Сучасний пластик являє собою полімерний синтетичний матеріал, виготовлений із застосуванням полівінілхлориду і фенолформальдегідних смол. Незважаючи на своє штучне походження, даний матеріал є слаботоксичний, а це значить, що при нормальних умовах експлуатації він абсолютно безпечний як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища.

Переваги

Якісне пластикове покриття має тривалий термін експлуатації. При належному догляді даний матеріал може зберігати свій естетично привабливий вигляд протягом багатьох десятиліть. Практично всі вироби з полівінілхлориду володіють однаковими властивостями.

Позитивні характеристики:

 • невисока вартість у порівнянні з іншими варіантами покриттів: дерев’яною вагонкою або керамічною плиткою;
 • мала вага — цей параметр особливо важливий для будинків старої споруди;
 • дуже низьке водопоглинання, особливо в порівнянні з плитами і облицювальними покриттями на їх основі, наприклад, з МДФ панелями і ДСП;
 • різноманітність забарвлень, імітацій різних поверхонь.

Недоліки

Плануючи обробку балкона пластиковими панелями, не можна не задуматися про недоліки даного матеріалу. Його основними мінусами можна назвати ненатуральність і різкий специфічний запах, що виникає відразу після монтажу.

Як правило, запах повністю вивітрюється через кілька днів, проте матеріал низької якості може впродовж довгого часу виділяти різкі і неприємні леткі речовини. Щоб уникнути подібної проблеми, необхідно купувати тільки якісну сертифіковану продукцію в спеціалізованих будівельних магазинах.

331c015f0594517e275867b4d83ff3f4 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Класифікація пластикових панелей

На сучасному будівельному ринку представлений широкий асортимент самих різних панелей ПВХ. Залежно від призначення вони класифікуються на стельові і стінні. Крім того, вони розрізняються по багатьом іншим параметрам, наприклад, за типом покриття і способу виробництва.

За типом покриття

Сучасні технології дозволяють виготовляти вироби з полівінілхлориду з самим різним декоративним оформленням.

В залежності від типу верхнього лицьового шару вони поділяються на три основних види:

 1. Ламіновані. Коштують недорого, просто монтуються, володіють унікальними якостями, що дозволяють використовувати їх для обробки приміщень будь-якого призначення.
 2. Офсетні. Міцні, стійкі до впливу ультрафіолету, вологи, цвілі, грибка і корозії. Панелі гармонійно впишуться в будь-який інтер’єр і будуть служити довго.
 3. З термодруком. Практичні, функціональні, довговічні і завжди актуальні. Відрізняються чіткістю і яскравістю зображення, стійкістю до стирання малюнка і уф-випромінювання. Колірна гамма і оригінальний малюнок дозволяють використовувати вироби як елемент дизайну при обробці приміщень у будь-якому стилі.

Як правило, матеріал з захисним ламінованим покриттям відрізняється більш високими зносостійкими властивостями. Він менш чутливий до подряпин і різних інших механічних пошкоджень.

Офсетний друк — найбільш популярний вид нанесення різних видів декору на панелі ПВХ. Забезпечує найвищий рівень якості зображення, дає чіткі контури малюнка і контраст фарб.

Термодрук — це сучасна технологія декорування панелей, дозволяє отримати малюнок будь-якої складності і забарвлення. Спочатку на тонку полімерну плівку наноситься малюнок. Цю роботу виконують фахівці поліграфічної компанії. Далі за допомогою спеціального обладнання під впливом високої температури малюнок перекладається на поверхню панелі.

f7aeefc9a6d30943bf2567b64d3d1be4 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

За способом виробництва

В залежності від технології виготовлення стінові ПВХ вироби поділяються на два види: прессовально-штампувальні і сендвіч-панелі. Продукція, виготовлена першим способом, являє собою звичайний пластик, виготовлений з полівінілхлориду і покритий зверху спеціальною поліетиленовою плівкою.

Сендвіч-панелі виробляються більш складним методом. Вони являють собою багатошарові стінові плити, що складаються з двох листів ПВХ і прокладеного між ними утеплювача. Даний матеріал відрізняється більш високими якісними показниками: володіє більш високою міцністю, а також підвищеними тепло – і звукоізоляційними властивостями.

4956bd3bcb6bdec9886d52877f5be8dd Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Критерії вибору

Вибір пластикових панелей — досить складний процес, під час якого необхідно керуватися певними правилами і критеріями. Перед прийняттям остаточного рішення необхідно обов’язково враховувати кілька важливих моментів.

Вартість та якість

Доступна вартість матеріалу має одне з ключових значень при виборі. Однак потрібно врахувати, що якісна продукція не може реалізовуватися за заниженою ціною. На вартість пластикових виробів можуть впливати різні фактори, але найголовніше — в цілях економії не варто купувати найдешевшу продукцію. Розумним рішенням стане купівля сертифікованого матеріалу від перевіреного виробника.

Пружність і ребра жорсткості

Міцність пластику можна визначити не тільки за товщиною його стінок, але й за кількістю ребер жорсткості, розташованих на внутрішній стороні виробу: чим їх більше, тим надійніше і довговічніше матеріал.

Можна спробувати злегка натиснути великим пальцем руки на лицьову сторону панелі. Якщо відразу ж утворилася вм’ятина, то від покупки слід відмовитися, оскільки даний матеріал навряд чи прослужить довго. Якісні пластикові вироби повинні бути досить твердими і пружними, від цього залежить їх довговічність і тривалість експлуатації.

80cc7961175e732a24b9126445971976 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Лицьова сторона і колір

При виборі особлива увага приділяється зовнішньому вигляду лицьової сторони. Якщо при огляді вироби під невеликим кутом помітні добре проглядалися ребра жорсткості, то це говорить про те, що панелі, швидше за все, не дуже якісні.

Хороший матеріал повинен бути рівномірно забарвлений без різких колірних переходів. Якщо ж пластик має добре помітний сіруватий відтінок або розмиті темні плями, то це свідчить про те, що продукція виготовлена з низькоякісної сировини вторинної переробки.

df2c91c995583a0fea6ef317bfbd460b Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Розміри

При виборі ПВХ панелей необхідно брати до уваги розміри товару, що купується. Залежно від різновиду габарити пластикових виробів по ширині можуть змінюватись в діапазоні від 10 см до 2,3 м. Довжина становить від 1,5 до 6 м. Для обробки стандартної лоджії необхідно купувати моделі шириною близько 25 див.

6129dbcbf5b35e3bee6e6fe061fb0818 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Методи кріплення

Кріплення пластикового покриття здійснюється самими різними способами.

Найчастіше для фіксації використовуються:

 • цвяхи або саморізи;
 • скоби зі степлером;
 • рідкі цвяхи та інші спеціалізовані клеючі суміші.

Якщо стіни на балконі досить рівні, то для кріплення можна також використовувати спеціальні кліпси-кляймери.

Рідкі цвяхи

Установка панелей на вирівняні стіни часто проводиться на спеціалізовані клейові склади. В даному випадку монтаж зазвичай здійснюється без спорудження обрешіткової конструкції, тому всі роботи виконуються дуже швидко і з мінімальними фінансовими вкладеннями.

До основних недоліків даного способу установки можна віднести неможливість проведення додаткового утеплення і деякі складності при заміні пошкоджених панелей в процесі експлуатації балкона.

938baa159c584312363613ba5bb2f119 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Металева або дерев’яна обрешітка

Монтаж панелей за допомогою дерев’яної або металевої обрешітки є більш складним і трудомістким процесом. Спорудження каркасної основи здійснюється за допомогою дерев’яних брусків або рейок.

В погано опалюваних приміщеннях з високою вологістю професіонали радять застосовувати металевий оцинкований профіль. Він встановлюється за аналогією з дерев’яним, проте його вартість трохи вище.

f631e7250ec8cc5449022b23f8b3c664 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Як розрахувати кількість панелей

Щоб правильно підрахувати необхідну кількість матеріалу, спочатку необхідно точно визначити площу запланованої під обшивку поверхні. Для цього насамперед робляться точні виміри приміщення, а потім ширина множиться на висоту. З отриманого цифрового значення виключається площа віконних і дверних прорізів, а також будь-яких інших невикористовуваних для облицювання поверхонь.

Після цього отриману цифру необхідно розділити на площа однієї панелі, при цьому необхідно враховувати, що всі пластикові вироби досить сильно різняться як по довжині, так і по ширині. Тому при покупці матеріалу обов’язково уточніть розміри товару, що купується.

До отриманих обчислень необхідно додати ще як мінімум 5-10 %, оскільки при монтажі або транспортування пластикових виробів можуть виникнути випадкові поломки, а матеріал з різних партій може значно відрізнятися як відтінком, так і деякими іншими декоративними параметрами.

Технологія монтажу за допомогою каркаса

Якщо під час проведення ремонтних робіт планується утеплення стін балкона, монтаж пластикового покриття необхідно здійснювати тільки на каркас. Подібна технологія забезпечує додаткову тепло – і звукоізоляцію лоджії, а також допомагає приховати нерівності стін.

Необхідні інструменти та матеріали

Перед початком облицювальних робіт необхідно подбати про витратних матеріалах і робочих інструментах.

Для установки потрібно:

 • саморізи;
 • електродриль;
 • будівельний степлер і скоби;
 • шуруповерт;
 • рулетка;
 • будівельний ніж або електролобзик;
 • рівень;
 • напрямні.

Якщо збираєтеся споруджувати дерев’яну обрешітку, то знадобляться спеціальні захисні склади з герметизуючими і антисептичними властивостями.

5a9575bd9da09d9cae3f446530b562a5 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Підготовка стін

Підготовка поверхонь здійснюється традиційним способом. Зазвичай процес включає лише 2 етапи: повну очистку облицьовували поверхонь від старих оздоблювальних матеріалів і ретельне грунтування всієї запланованої для обробки площині.

Після повного висихання ґрунтовки можна переходити до встановлення металевого або дерев’яного профілю. Початківцям майстрам спочатку рекомендується уважно вивчити покрокову інструкцію.

Кріплення обрешітки

Установка решетування вимагає особливої відповідальності, оскільки при неправильному монтажі каркаса вся обшивка може вийде кривої.

Установка металевого профілю зазвичай проводиться в наступному порядку:

 1. Наноситься розмітка для визначення розташування кронштейнів. Відстань між горизонтальними профілями зазвичай складає не більше 50 див.
 2. Згідно з проведеними вимірами проводиться фіксація кронштейнів.
 3. На встановлені кріплення здійснюється монтаж профілю. Вирівнювання його елементів рекомендується проводити за допомогою правила або напрямних, зафіксованих на стіні або стелі.

Якщо для обрешітки використовуються дерев’яні рейки, то перед встановленням їх необхідно обробити спеціальними антисептичними складами. В іншому процес монтажу дерев’яного профілю здійснюється по тому ж принципу, що і установка металевої обрешітки.

15da80f494c6ed808e1084d35ad4d4d4 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Утеплення

Оздоблення балкона пластиковими панелями дозволяє провести додаткову тепло – і звукоізоляцію приміщення. Для лоджії найчастіше застосовується рулонна мінеральна вата або пінопластові плити.

Як правило, дані матеріали мають досить високі показники теплозбереження на відміну від своїх більш тонких аналогів на поролоновій основі. Щоб зафіксувати теплоізолятор у потрібному положенні, його необхідно встановити на вільний простір між планками каркаса.

9d53de885c9ccb3519b7075d110dbddb Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Установка панелей

Обшивка лоджії панелями ПВХ здійснюється досить швидко.

Алгоритм дій:

 1. По інструкції облицювальні роботи починаються з самої дальньої стіни. В першу чергу за допомогою будівельного рівня по периметру споруджується стартовий профіль.
 2. Далі перша панель однією стороною акуратно фіксується до профілю, а інший — до решетування.
 3. Наступна панель спочатку акуратно стикується з попередньої, а потім обережно вирівнюється за рівнем і також фіксується саморізом або скобою до решетування.

Вищеописаним способом відбувається обшивка всій запланованій площі. Остання панель спочатку акуратно підрізають під необхідні розміри, а потім фіксується саморізами до решетування.

2cfe11d50b88229f82c8d6455b52466f Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Обшивка прорізів

В процесі проведення монтажних робіт рекомендується особливу увагу приділити обшивці прорізів. Цю операцію рекомендується проводити після того, як буде облицьована майже вся площа балкона.

Остання панель, що встановлюється над або під отвором, спочатку акуратно обрізується під необхідні розміри, а потім щільно стикується з іншими прилеглими виробами. Якщо під час установки утворилися щілини, то вони легко маскуються за допомогою приклеєного на монтажний клей ПВХ плінтуса.

caa89aee1de53c9805962cf1406ae191 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Облицювання зовні

Обшити балкон пластиковими панелями можна не тільки з внутрішньої сторони, але і з зовнішнього. Однак для облицювання зовнішніх стін рекомендується купувати більш міцний матеріал з підвищеною стійкістю до УФ-променів.

Як правило, всі вироби з пластику володіють високою стійкістю до впливу вологи, проте місця з’єднання все ж є їхньою слабкістю, тому для додаткової гідроізоляції рекомендується застосовувати поліетиленову плівку або інші схожі за властивостями матеріали. Як утеплювач можна застосовувати пінопластові плити або пеноплекс.

a47cd01e22594e5e0910dd9a6f3b1f56 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Монтаж панелей на клей

Якщо облицьована площину ідеально рівна, то можливе кріплення матеріалу за допомогою клею. У цьому випадку рекомендується придбати спеціальний клей для ПВХ або універсальні «Рідкі цвяхи».

Основні етапи монтажу:

 1. Перед установкою пластикового покриття поверхню спочатку акуратно очищається від старої штукатурки.
 2. Далі стіни і стеля ретельно вирівнюються.
 3. Наступний крок — обробка грунтовкою. Даний склад вкрай бажано наносити в кілька шарів.
 4. Після того, як грунт підсохне, проводиться кріплення направляючих. При цьому рекомендується використовувати рівень, так як на багатьох балконах і лоджіях кути нерівні.
 5. Завершальний момент — нарізка пластику і приклеювання його до облицьовуваної площині. Починати поклейку рекомендується від самого складного кута.

ecd1190efdffe936254b756d74ce47a4 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

При установці пластикового покриття на клей пам’ятайте про те, що якщо на балконі планується розміщення електроприладів, то отвори в панелях необхідно виконати заздалегідь.

54f66083258a2632e79cb7851fa4d72c Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Установка панелей на монтажні планки і кляймери

Монтаж пластикового покриття за допомогою кляймерів і монтажних планок має певні нюанси, однак в цілому воно не таке складне, як може здатися на перший погляд. Уважно вивчивши покрокове керівництво, маючи в наявності необхідні витратні матеріали, без особливих проблем можна здійснити монтаж самостійно.

Технологія монтажу:

 1. На самому початку проводяться контрольні заміри по всій облицьовується площині.
 2. Другим кроком є нарізка матеріалу необхідного розміру. Для обрізки пластику можна використовувати як ножівку по металу, так і електричний лобзик.
 3. Перша панель фіксується «шипом» в одному з найскладніших кутів приміщення.
 4. Наступна акуратно монтується в паз попередньої, після чого вони обидві закріплюються на каркасі за допомогою кліпси-кляймера і саморізів.
 5. Встановлення останньої панелі може викликати деякі труднощі. Якщо не вдається зафіксувати її кляймером, то можливе кріплення останнього завершального елемента на клей.

44a0b1a33b3dd1b813eb2a72f44958e4 Обробка лоджії пластиковими панелями: особливості обшивки, варіанти монтажу

Кріплення панелей на кляймери проводиться досить швидко. Головний плюс такого методу монтажу полягає в тому, що він майже повністю виключає можливість пошкодження пластику в процесі його установки.

Відео

В даному відео розповідається про особливості обшивки лоджії пластиковими панелями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради