Як почистити фільтр для води: етапи, засоби

Фільтри для води вимагають ретельного уваги, оскільки від їх чистоти залежить якість вживаної рідини. По мірі забруднення вони потребують очищення або заміни картриджів, залежно від моделі та призначення фільтра. Для початку варто визначитися, коли потрібно чистити систему для фільтрації води від нальоту.

kak pochistit filtr dlya vody: ehtapy, sredstva45 Як почистити фільтр для води: етапи, засоби

Коли фільтр потребує очищення?

Самостійно в домашніх умовах безпечно чистити фільтр грубої очистки води.

Почистити і відмити повністю вдасться тільки картриджі з металевої або пластикової сітки. Поліпропіленові, іонообмінні, вугільні вкладиші з пресованого вугілля очищення не підлягають і вимагають заміни. Автономно регенеруються картриджі з матеріалу «Арагон», крім систем типу «Арагон-Біо». Очищення або заміну потрібно проводити в наступних випадках:

 • Коли на стінках фільтра або на картриджах та мембранах чітко проглядається наліт і бруд.
 • У разі якщо уповільнюється потік води та/або слабшає напір.
 • Якщо вода набуває неприродний колір/смак/запах.

Засоби для миття

kak pochistit filtr dlya vody: ehtapy, sredstva46 Як почистити фільтр для води: етапи, засобиПри обслуговуванні елементів системи проводять делікатне очищення.

Для очищення елементів фільтрації води бажано використовувати неабразивні, неагресивні миючі засоби з знежирюючим ефектом, наприклад, рідина для догляду за посудом. Пластикові колби, металеві та пластикові картриджі можна також мити в посудомийній машині. Не варто використовувати для миття засоби, що містять ПАР в дозі більше 5%, хімічні суміші, а також металеві щітки і скребки.

Часто можна зіткнутися з проблемою того, що за допомогою тільки миючого засобу наліт зі стінок колби або картриджа не змивається. Це може бути так званий вапняк, який в більшій кількості зустрічається в сучасних водопровідних системах. Цю проблему легко можна усунути шляхом використання харчового оцту або лимонної кислоти. Картридж з нержавіючої сталі потрібно помістити в розчин трехосновной карбонової кислоти на 1-2 хвилини, після чого ретельно промити водою і просушити. Пластиковий картридж дозволяється промивати оцтом 9%, ополоснути і висушити або протерти. Колбу фільтра заливають кислотою і залишають на 2-5 хвилин, згодом цієї процедури весь вапняний наліт розчиняється (відбувається реакція гасіння лугу в кислотному середовищі).

Етапи мийки

Для якісного виконання процесу очищення слід дотримуватися наступних етапів:

kak pochistit filtr dlya vody: ehtapy, sredstva47 Як почистити фільтр для води: етапи, засобиПеред демонтажем деталей системи необхідно перекрити водопостачання.

 • Відключити воду, спустити її з системи шляхом відкриття кранів.
 • Акуратно від’єднати колбу і фільтр для води від системи.
 • Вийняти вміст фільтра, запам’ятавши при цьому послідовність розташування елементів.
 • Промити окремі елементи, очистити і відполірувати стінки колб (и) і картриджів.
 • Висушити складові апарату, щоб уникнути корозії металевих деталей.
 • Зібрати фільтр в правильній послідовності, змонтувати і запустити систему.
 • Не варто самостійно виконувати перераховані вище процедури в двох випадках:

  • Якщо модель і конфігурація фільтра невідома, немає інформації про матеріал, з якого виготовлений картридж і деталі системи.
  • Корпус фільтра цільний або опломбований, існує велика ймовірність пошкодження деталей при розбиранні.

  Якщо уважно стежити за станом системи фільтрації, своєчасно проводити чистку або заміну всіх її компонентів, якість води в будинку завжди буде на високому рівні. Не варто економити на ресурсі і догляді за ним, тоді девайс буде приносити користь, свіжість і допомагати піклуватися про здоров’я і стан організму.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради