Як очистити витяжку від жиру народними засобами і магазинними?

Однією з найбільш важливих «помічниць» господині на кухні можна по праву вважати витяжку. Вона перша стоїть на захисті кухні і всього будинку від нальоту жиру і запахів готування. Чистка витяжки — досить трудомісткий процес. Але якщо його проводити вчасно, великих зусиль не потрібно утримувати і сам кухонний інвентар, і його фільтр у чистоті. Ознаки, за якими можна судити, що витяжка потребує очищення: голосніше робота вентилятора, запахи поширюються в інші приміщення будинку. Щоб швидко і ефективно вимити кухонну витяжку, спочатку потрібно гарненько підготуватися.

kak ochistit vytyazhku ot zhira narodnymi sredstvami i magazinnymi 36 Як очистити витяжку від жиру народними засобами і магазинними?

Підготовка

Ретельно вивчіть інструкцію по експлуатації пристрою. Розберіться, де знаходяться засувки і як відкривається витяжка, як виймається сітка, сітка, фільтр. Вони знаходяться всередині витяжного зонта. Де встановлені і як відкриваються кріплення. Адже якщо всередині витяжку не вимити як слід, то наступного разу прибирання на кухні ця процедура забере більше сил і коштів.

Обов’язково відключіть витяжний зонт від електромережі. Не забудьте витягнути вилку з розетки.

Надіньте гумові рукавички. Послідовно, відповідно до інструкції по експлуатації, відкрийте витяжку і вийміть грати або сітку і фільтр. Їх вигляд в забрудненому стані досить неприємний. У деяких модифікаціях кухонних витяжок вентиляційна труба може від’єднуватися. Не варто про неї забувати, так як жирові відкладення накопичуються і там. Ось і всі нескладні підготовчі етапи до того, щоб якісно видалити жир з витяжки і продовжити термін служби фільтра.

Чим мити витяжку?

Магазинними засобами

kak ochistit vytyazhku ot zhira narodnymi sredstvami i magazinnymi 37 Як очистити витяжку від жиру народними засобами і магазинними?При використанні хімпрепаратів необхідно дотримувати техніку безпеки.

Їх декілька:

  • Швидко очистити фільтр і грати від витяжки допоможуть спеціальні концентровані гелі або пасти для кухні. Ними легко мити витяжку зовні і всередині. Вони продаються в кожному господарському магазині. З-за високої концентрації лугу вони легко справляються з важкорозчинні жиром. Пам’ятайте, такі речовини роз’їдають органічну тканину і залишають опіки на шкірі. Працюйте в рукавичках!
  • Кошти у вигляді порошку впораються, якщо жирові відкладення не дуже старі. З їх допомогою можна почистити фільтр, попередньо розчинивши порошок у теплій воді і залишивши на деякий час.
  • Гарною допомогою може стати, якщо під рукою є засіб для очищення каналізаційних труб. Для цього потрібно розчинити у воді і покласти туди сітку, ґрати або фільтр. Такий розчин впорається з самими великими відкладеннями жиру і кіптяви. Однак ці кошти використовувати нечасто, бо як можна вивести з ладу запчастини і вони стануть непридатні для подальшої експлуатації.

Народними засобами

Якщо немає можливості йти в магазин купувати хімзасобів або із-за алергії не можете скористатися такими, тоді скористайтеся народними засобами в домашніх умовах, які не менш ефективні для видалення жиру. До того ж, всі інгредієнти, як правило, під рукою кожної господині, вони прості в приготуванні і використанні.

Оцет 9% і мило kak ochistit vytyazhku ot zhira narodnymi sredstvami i magazinnymi 38 Як очистити витяжку від жиру народними засобами і магазинними?Оцет прибере свіжі замаслені забруднення з решіток пристрою.

Оцтова кислота добре справляється з незастаревшими відкладеннями жиру. Нерозбавлений 9% оцет нанести за допомогою губки на всі забруднені поверхні, ретельно намочити і залишити на 10 хвилин. Чистити жорсткою щіткою і помити з додаванням невеликої кількості миючого засобу для посуду.

Мильний розчин готують так: натерти половину шматка господарського 72% мила (бажано, щоб воно було темного, майже коричневого кольору). Натерту стружку розчинити в трьох літрах гарячої води. Якщо оброблювані деталі невеликі, їх можна цілком занурити в цей розчин і прокип’ятити 10-30 хвилин в залежності від забруднень. Інші деталі натерти і добре почистити твердою щіткою.

Натрій двовуглекислий (харчова сода)

Приготувати розчин з розрахунку один стакан соди на 10 літрів води. Занурити цілком деталі, які потрібно відмити. Витримати в киплячому розчині, поки бруд не зійде. Якщо залишилися частини з жировим шаром, їх можна додатково почистити твердою щіткою. Для очищення дрібних пір і отворів скористайтесь старою зубною щіткою. Таким способом добре очистити грати від витяжки, виготовлену з нержавіючої сталі.

Нашатирний спирт або аміак

Якщо ніякі способи не допомогли видалити жирові відкладення, на допомогу прийде нашатир.

Половину склянки аміаку потрібно розчинити в 3,5 літрах гарячої води. Очищення деталей буде легше, якщо їх намочити в цьому розчині на 1,5 години, а потім промити під проточною водою. Пари аміаку токсичні, можуть обпекти слизову оболонку верхніх дихальних шляхів. Працювати тільки в добре провітрюваному приміщенні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради