Холодостійкий томат Сніговий барс. Детальний опис сорту та відгуки фермерів

Компактний томат-здоровань Сніжний барс не тільки гідно переносить низьку температуру, але і упевнено протистоїть помідорним недуг. Загартований «характер» сорти поєднується з відмінним смаком і відмінною врожайністю. Про інші особливості можна дізнатися з опису в статті.

kholodostojjkijj tomat snezhnyjj bars detalnoe opisanie sorta i otzyvy fermerov52 Холодостійкий томат Сніговий барс. Детальний опис сорту та відгуки фермерів

Опис сорту

Томат включений в Держреєстр по РФ в 2008 р. (від агрофірми «АЕЛІТА»), і рекомендований для вирощування у всіх регіонах під плівковими укриттями і на відкритих грядках. Однак на пакеті з насінням оригінатор зробив позначку «для північних регіонів», щоб підкреслити стійкість культури до низьких температур.

Рослина детермінантні, не потребує процедурі пасинкування. Плодові кисті простого типу, на яких формується за 5-6 томатів вагою до 300 р. Сніжний барс належить до ранньостиглим сортам, і перші плоди можна зривати через 100-105 днів.

Помідори на стадії технічної зрілості блідо-зелені, без плями при основі. Дозріваючи, плоско плоди набувають яскравий червоний відтінок (див. фото). На розрізі м’якоть томатів середньої щільності, насиченого червоного кольору, дуже ароматний і соковитий. Смак класичний помідорний, збалансований по кислоти і цукрів.

Увага! Незважаючи на те що томат більшою мірою призначений для північних регіонів, він відмінно підходить для весняно-річного обороту в південних областях. Для цього посів насіння необхідно проводити в лютому, щоб до настання теплих днів встигнути зібрати врожай. До того ж слід враховувати, що дозрівання плодів в умовах півдня настає на 10-15 діб раніше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 100-105 днів Детермінанти-нантный, 60-100 см Універсальний Для плівкових укриттів і ОГ 150-300 Під плівкою: 4-6 кг

Відкритий грунт: 8-10 кг

Червоний. Округла, злегка сплощена форма, без ребристість.

Багатокамерний

Переваги і недоліки

Крім згаданих переваг (холодостійкість, ранньостиглість і збалансованість смаку), томат має ряд інших позитивних якостей:

 • Універсальність використання – для салатів, кулінарної переробки і консервації.
 • Плоди не схильні до розтріскування.
 • Стійкість до ВТМ, фітофторозу та фузаріозу.
 • Добре переносить транспортування і може зберігатися до 2-х місяців.
 • Томати, зірвані зеленими, відмінно дозариваются при кімнатній температурі.
 • Невибагливість в догляді.
 • Хороша врожайність – з одного куща можна отримати до 3 кг помідорів.
 • Мінуси сорти:

  • незважаючи на низькорослість томату, він потребує підв’язування і опорі;
  • у разі розвитку бічних пагонів кущ може вести себе як напівдетермінантний.

  Агротехнічні особливості та відгуки досвідчених городників

  Оригінатор сорту рекомендує дотримуватися простих правил при культивації томату Сніжний барс:

  • насіння необхідно обробити марганцівкою з подальшим промиванням чистою водою;
  • посів насіння на півдні краще проводити за 40 днів до закінчення заморозків і за 40-60 днів у північних широтах;
  • заглиблення насіння на 2-3 см;
  • підгодівля 2-3 рази повним добривом;
  • процедура загартовування розсади за 7-10 діб до пересадки;
  • на 1 кв. м. поміщають 4-5 рослин, дотримуючись, по можливості, схеми 70х30-35 см;
  • висаджують розсаду вертикально і без особливого заглиблення, злегка присипавши грунтом.

  kholodostojjkijj tomat snezhnyjj bars detalnoe opisanie sorta i otzyvy fermerov53 Холодостійкий томат Сніговий барс. Детальний опис сорту та відгуки фермерів

  Вивчивши численні відгуки садівників-любителів в інтернет-спільнотах, були виділені деякі з них, найбільш повно характеризують даний сорт томата.

  Максим з Підмосков’я пише: «Спочатку мене порадувала висока схожість насіння (90%), а потім було здивування – частина розсади була з томатными листям, а частина з картопляними. При вирощуванні проблем не було, нічим не хворів томат. Як і заявлено виробником, жодного тріснув томату не спостерігав. Почервонілі томати легко відокремлюються від плодоніжки, а зелені міцно тримаються. Дозариваются недозрілі помідори добре. Зрілі близько місяця зберігалися».

  Валентина з Ленінградської області ділиться: «На пакеті з насінням зазначено, що висота куща 45-60 см, на ділі рослини були трохи більше метра. І врожайність (що мене дуже порадувало) була теж вище заявленої – з 1 кв. м. зібрала 14, 5 кг! У свіжому вигляді томат не сильно вразив, смак оцінюю як посередній, а для консервації і приготування лечо мені дуже підходить».

  На додаток до відгуками і в якості наочного підкріплення наданої інформації про томаті, рекомендуємо подивитися відео від фірми-виробника сорту.

  Сніговий барс: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради