Характеристики томату Касамори з відгуками садівників

При виборі для посадки сорти іноземної селекції бажано уважніше звичайного ознайомитися з його характеристиками і відгуками інших садівників. Він може не підійти до певних умов. Але томат Касамори від японських селекціонерів цілком полюбився нашим овочівникам, прижившись на російському ринку.

kharakteristiki tomata kasamori s otzyvami sadovodov8 Характеристики томату Касамори з відгуками садівників

Опис сорту

На наш ринок томат Касамори F1 потрапив відносно недавно, але завдяки своїм характеристикам вже встиг стати популярним. Є гібридом. Зареєстровано в 2010 році. Насіння виробляє японська компанія Kitano Seeds.

Томат відноситься до индетерминантным. Помідорні кущі виростають до 1,5-2 м. Рослина потужна, але компактне. Укорочені міжвузля. За часом дозрівання дуже ранній гібрид. Збирання врожаю проводять вже на 95-105 день від моменту появи сходів.

Цей томат є крупноплодным. Середня маса помідорів – 300 р. Але менше 200 м вони практично не бувають. В окремих випадках виростають і до 500 р. Помідори дуже красиві, це чудово видно на фото. Плоди щільні, з гладкою і рівною поверхнею, цукрові на смак. Забарвлення насиченого рожевого кольору з малиновим відтінком.

Основні характеристики томату можна подивитися в таблиці:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Индетер-минантный Салатного типу Для плівкових теплиць 270-300 10-12 Рожевий Плоско, рівний, щільний, до 6 штук на кисті.

Переваги і недоліки

Томат Касамори відрізняється високою зав’язуваністю навіть при стресових для рослини ситуаціях, раннім і дружним дозріванням урожаю. Серед інших позитивних сторін:

  • висока врожайність – до 4 кг і більше з куща;
  • плоди відмінного товарного виду;
  • прекрасна лежкість зібраного врожаю;
  • відмінні смакові якості.

Увага! Смак і врожайність томата буде відповідати заявленим тільки у разі правильної агротехніки, рекомендованої для гібридів.

До недоліків цього томату можна віднести необхідність підвищеної уваги до нього – це обов’язкове видалення пасинків на протязі всього сезону і регулярні підгодівлі рослини. Як і чим підгодовувати томати, ви можете дізнатися зі спеціальної статті на цю тему. Також варто відзначити деякі складнощі з придбанням насіння та високу їх вартість.

Особливості агротехніки

Помідори Касамори вирощують не тільки в плівкових спорудах, але і в теплицях іншого типу. В регіонах з теплим кліматом можливі посадки відразу у відкритий грунт, а також під тимчасовими укриттями. А так як цей гібрид рано достигає, він чудово підходить і для цілорічного вирощування в теплицях, що обігріваються.

kharakteristiki tomata kasamori s otzyvami sadovodov9 Характеристики томату Касамори з відгуками садівників

Формування ж помідорного куща ведуть в 1 стебло. Всі відростаючих бічні пасинки в обов’язковому порядку видаляють.

Рада. Щоб чергові пасинки не виростали на місці видалених, їх зрізають, залишаючи невеликий пеньок, який перешкодить появи нового втечі.

Відгуки

Овочівники можуть зовсім по-різному оцінювати одні й ті ж сорти. Про помідори Касамори теж можна зустріти різні думки. Для прикладу наведемо кілька відгуків, непогано характеризують томат:

  • Насіння добре зійшло. Але самі рослини не відрізнялися стійкістю до хвороб. Помідори рано дозріли, виявилися дуже солодкими, непогано лежали після збору.
  • Висаджені помідори не хворіли і дали рясні зав’язі. Сорт дуже смачний, м’якоть щільна і соковита. Сподобався швидким зростанням і дружним дозріванням.

Але деякі садівники, вибравши цей томат, розчарувалися в ньому. Були відзначені низька схожість насіння, недостатня стійкість до хвороб, розтріскування плодів, врожайність менше очікуваної. Неодноразово було помічено і те, що томати виявилися нестійкими до стресу, в період спеки у них відбувалося масове опадання зав’язей.

В цілому ж, цей томат можна охарактеризувати більше з позитивної сторони. А невдачі можуть трапитися у будь-садівника, що залежить як від неправильного догляду за культурою, так і від придбання не оригінального насіння.

Томати в теплиці: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради