Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Для наших предків ворони завжди були символом нещасть і смерті. Ці чорні падальщики першими зліталися до місць битв, щоб поживитися плоттю полеглих воїнів. Їх каркання супроводжує будь похорон — не дарма про те, хто накликав біду, говорять: «Накаркав!». Останнім часом забобони, пов’язані з пернатими, трохи пом’якшали, але все одно прикмети про ворон досі несуть негативне значення.

a0cc4163c911b6a399864ac710e433da Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

До чого побачити ворону

Ворони давно живуть поруч з людиною, побачити їх можна і біля маленького села, і посеред великого міста, і в небі над заміської трасою. Щоб точно визначити, що несе людині ця птиця, необхідно звертати увагу на те, де і за яких обставин відбувається зустріч.

На вікні і за вікном

Ворони нерідко сідають на карнизи і дахи будинків. Однак на відміну від голубів або воробйов, чорні птахи за вікном квартири майже завжди знаменують біди:

 1. Коли ворона довго стукає дзьобом і б’ється об скло, це однозначно трактують як знак хвороб і швидкої смерті одного з живучих у будинку. Особливо якщо до цього кілька її товаришок довго кружляли над будівлею.
 2. Якщо птах сидить на даху будинку і тріпає якусь ганчірку, то це віщує нещастя главі сімейства.
 3. Ворона сидить на даху будинку проти сонця і повертає голову строго по сторонах світла — до швидких проблем із законом, крадіжок, сварок з важливими людьми.
 4. Зграя пернатих збирається перед будинком і каркає — до поганих подій, наведення псування або навіть до смерті когось із мешканців.
 5. Одна ворона літає за вікном і видає протяжні звуки — потрібно приготуватися до матеріальних труднощів. Крім того, варто побоюватися проблем у спілкуванні з людьми, захворювань когось з живучих у квартирі.
 6. Мабуть, єдина позитивна прикмета пов’язана з вороною, спокійно сидить на даху будівлі. Одна тиха птах віщує живуть в будинку прибуток, молодих членів сім’ї може чекати любовну пригоду, а творчих особистостей — визнання їх праці суспільством. Якщо ж на даху мирно сидить відразу кілька птахів, значить, скоро під нею будуть грати весілля.

9780588c868292ade868310c5756732c Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Зустріти в дорозі

До появи машин люди подорожували пішки або на конях. В дорозі вони нерідко зустрічали ворон, помічали, які події слідують за цим. В результаті за сотні років спостережень виробилася ціла серія дорожніх візьме про чорних птахів:

 1. Якщо ворона довго летить поруч з подорожнім по праву руку від нього, то це передвіщає неприємності. Але якщо вона з’явилася несподівано і тут же полетіла направо, то це, навпаки, до удачі.
 2. Пернате тривалий час супроводжує мандрівника з лівого боку — значить, йому можна готуватися до збагачення. Якщо ж птах раптово з’явився з лісу і відразу помчала наліво — мандрівника чекають труднощі.
 3. Людина, побачивши чорну птицю на придорожньому камені, повинен приготуватися до проблем з попутниками. Слід уважніше дивитися за своїми речами, щоб не опинитися обкраденим.
 4. Помітити ворону на обгорелом дереві біля дороги — загроза смерті. Краще припинити подорож і повернутися назад.
 5. Птах, який розташувався поряд з подорожнім на привалі, попереджає про те, що його чекає небезпека, можливо, у вигляді дикого звіра або злочинців. Краще не відпочивати тут, а пошукати інше місце для привалу.
 6. Почути вороний крик в лісі, але навіть не здригнутися від цього — до успіху у майбутніх починаннях. Злякатися несподіваного каркання — подорож складеться невдало.
 7. Побачити біля дороги ворону, яка тримає щось у дзьобі, — до крадіжки, нападу хижого звіра.
 8. Пернате довго кружляє і каркає за спиною — попередження про появу ворога, травмах, великі проблеми в дорозі. Якщо такий знак помічений перед подорожжю, то краще її відкласти, особливо якщо вісниця, покричавши деякий час, полетіла в напрямку, протилежному передбаченому маршрутом подорожі.

Села на машину

З появою автомобілів серед водіїв відразу ж виникло повір’я: будь-яка велика птиця, збита машиною, — до швидкої аварії. Ця прикмета «працює» і з голубами, і з воронами, і з великими дикими птахами. Однак з чорними пернатими пов’язана і окрема прикмета. Водієві слід побоюватися ДТП, навіть якщо ворона просто сіла на машину. В цьому випадку краще відмовитися від запланованої дальньої поїздки або взагалі не сідати за кермо в найближчу добу.

d14db2ea3c8934e73a1d3b07fb321a46 Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Зустріти біля будинку

Не завжди доля подає людині важливий знак про майбутнє, «посилаючи» ворону на вікно або дах його будинку. Іноді можна передбачити дещо, навіть просто помітивши її біля житла:

 1. Якщо пернате мовчки походжає по дорозі перед будинком, то його мешканцям слід боятися злодіїв.
 2. Ціла зграя каркающих ворон, що зібралася на дереві або дротах біля будівлі, свідчить про те, що недоброзичливці розпускають брудні чутки.
 3. Того, хто помітить, що ворона звила гніздо на дереві навпроти його будинку, побоюватися нічого. Прикмета свідчить, що сім’я такої людини знаходиться під надійним захистом небес від псування і пристріту.

Клює видобуток

Прикмети по-різному трактують майбутнє людини, побачив, як ворона клює шматок хліба або кістку. Свідку того, як пернате стащило де хліб або м’ясо і несе його до гнізда, щоб з’їсти, прикмета обіцяє прибуток.

Людині, на очах якого чорний птах клює кістка (особливо закривавлену), варто приготуватися до переломів або хвороб кісток.

Кружляє зграя

Зграя птахів завжди привертає увагу. Трактування прийме залежить від поведінки пернатих:

 1. Поява великої кількості ворон над чиєюсь хатою завжди розглядається як знак нещасть і смерті для його мешканців, особливо якщо зграя довго кружляє з гучним карканням.
 2. Якщо ж пернаті хаотично метушаться над вулицею з криками на невеликій висоті, то знаючі люди розцінюють таке нашестя, як передвістя сильного вітру і негоди.
 3. Коли безліч літаючих ворон збивається в купу, варто чекати бурі.
 4. Якщо зграя спокійно парить високо в небі, значить погода буде доброю і ясною.

78207264a43c3824e12e7f95fbf477d7 Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Багато птахів відразу

Повір’я стверджує, що побачити поблизу житла одночасно трьох ворон — до великого нещастя. На противагу цьому, помітити над будинком кружащую четвірку або пару пернатих — до радісної події, в сім’ї скоро з’явиться поповнення. П’ять птахів обіцяють багатство.

Є ще кілька прикмет, пов’язаних з двома воронами:

 1. Людину, яка бачила, як птахи годують один одного на вулиці, чекають успіх і радісні події.
 2. Дві ворони каркнули одночасно — чекає зустріч з кимось, хто зробить щасливим.
 3. Пара пернатих літають перед будинком — скоро там буде весілля.
 4. Якщо ж дві ворони помічені на чиїй-то весілля або вінчання, значить, подружжя будуть жити в шлюбі щасливо і заможно. Крім того, удача чекає і всіх гостей свята.

До чого зустріти білу ворону

У міфології багатьох культур ворона спочатку була символом мудрості, всезнанія і мала білий колір. Однак потім боги розгнівалися на неї і зробили її чорною. Згідно Біблії, Ной прокляв ворону за те, що вона не стала шукати землю для притулку Ковчега, а почала клювати останки потопельників.

3754b32ec0651bac2049f0490ffeae7c Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

З тих пір біла ворона вважається дивом природи, а побачити її (неважливо, за яких обставин) — неймовірно сприятливий знак. Зустріч з унікальною птахом посилює всі позитивні прикмети, які несе людині чорна або сіра ворона. Негативні прикмети нейтралізуються або не працюють.

До чого каркає ворона

Існує ціла низка повір’їв, пов’язаних з вороньим карканням. При цьому людина може навіть не бачити саму птицю:

 1. Почути зловісні звуки з гнізда чи дупла і злякатися — до великої небезпеки.
 2. Каркання лунає зліва від людини, який знаходиться у воді (купається або просто переходить калюжу), — до проблем в справах.
 3. Ворона каркає над головою — прикмета обіцяє нещастя.
 4. Птах каркнула спочатку праворуч, а потім ліворуч від людини — його чекає просування по кар’єрних сходах. Якщо навпаки — слід боятися злодіїв.
 5. Одиночне каркання звучить над дахом дому — хтось із друзів збирається зустрітися з його господарем.
 6. Пернате крикнуло два рази і замолчало — до грошей. Три крику віщують смерть.
 7. Почути ворону вночі (тим більше опівночі) — до великої біди.
 8. Каркання з 8 до 10 години вечора віщує услышавшему успіх у всіх починаннях. Це дуже сприятливий знак.

Чому ворон сідає або нападає на людину

Від природи чорні ворони не схильні до нападу на людей. Накинутися вони можуть, лише захищаючи гніздо з пташенятами. Якщо чорна птиця нападає на людину, сідає на голову, б’є крилами, намагається клювати, то подія трактується як сприятливий знак. Попереду чекають успіх у бізнесі, поліпшення матеріального становища, просування по кар’єрних сходах.

2573da0cf6078fed649f1e323374699f Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Однак якщо на людину напала сіра ворона, то прикмета працює по-іншому. Подібна подія розглядають як знак того, що жертві нападу загрожує смерть.

Ворона, залетевшая в житло

Це одна з найбільш страшних прийме. Якщо ворона залетіла у вікно, значить, хтось із мешканців будинку незабаром помре. Якщо ж вона не просто залетіла в будинок, а силою проривається в чиюсь конкретну кімнату, то смерть загрожує члену сім’ї, який там живе.

Що обіцяють прикмети про мертвої птиці

Побачити мертву ворону — неприємно саме по собі. Однак повір’я свідчать, що подібна «зустріч» може негативно вплинути не тільки на того, хто натрапив на загибле пернате, але і на його близьких:

 1. Помітити мертву птицю далеко від житла — до дрібних неприємностей. Найближчий день буде зіпсований, все буде валитися з рук, однак великих проблем побоюватися все-таки не варто.
 2. Набагато гірше знайти вороний труп у дворі будинку або всередині однієї із господарських будівель — матеріальні труднощі будуть переслідувати господарів житла дуже довгий час.
 3. Якщо ж птах гине безпосередньо в будинку, то подія розцінюють як дуже поганий знак, що стосується всіх домочадців. Їх чекають фінансові труднощі, проблеми зі здоров’ям, інколи навіть смерть.

Чи можна вбивати ворон

Ще наші предки були переконані: чіпати цих птахів не можна! Руйнування воронячого гнізда загрожує разорителю швидкої смертю дитини. А вбивство пернатого може обернутися великою втратою господарству, пожежею чи іншим лихом, яке знищить будинок людини, що підняв на ворону руку. Причому прокляття впаде не тільки на вбивцю птиці, але і торкнеться весь його рід, і буде тривати стільки ж років, скільки було вбитої вороні.

Чому багато птахів на кладовищі

Більшість сучасних людей упевнено, що ворони збираються у зграї на цвинтар, так як там багато їжі, яку постійно залишають на могилах відвідувачі цвинтарів. Однак прикмети стверджують, що причини не в цьому. Прийнято вважати, що ворон легко вселяються душі померлих грішників. Для них це єдиний спосіб якось «повідомляти» про себе живим, подавати знаки своїм родичам, які приходять на могили.

1d862666f752206d555b7d97a9f32104 Прикмети про ворон: до чого каркають, збираються в зграї і кружляють, нападають на людину

Вважається, що, одного разу вселившись в пернате, неспокійний дух покійного вже не залишає його, а буквально «змушує» жити на кладовищі. Потомство такої птиці, в який вселяються душі грішників, теж продовжує жити на цвинтарі. Це і пояснює те, чому на кладовищах завжди так багато ворон.

Інші прикмети про воронах

Деякі старовинні забобони про чорних птахів зараз практично не працюють. Так, одна із старих прийме свідчить, що ворона, сіла на чиєсь надгробок на цвинтарі, знаменує швидку смерть священика місцевої парафії. Але у великих містах на кладовищах вже давно ховають всіх «упереміш», так що встановити за що сів на надгробок птиці вже майже нічого не можна.

Якщо ворона опустилася на могильний хрест і вказує хвостом у бік чийогось помешкання, чекати в цьому домі небіжчика.

Однак сучасні міські кладовища розташовуються так далеко від вулиць, що визначити будинок з майбутнім покійником за хвоста птаха не представляється можливим.

Але деякі прикмети досі вважаються чинними:

 1. Стати свідком кривавої бійки ворон — до більших неприємностей.
 2. Нічого доброго не варто чекати того, хто побачить, як зграя чорних птахів вилітає з лісу.
 3. Помітити одиночне пернате над весільною процесією — до невдачі і для майбутнього подружжя, і для всіх свідків церемонії.
 4. Два клини з карканням несуться у горизонту назустріч один одному — до війни.
 5. Бути поміченим вороньим послідом — відмінний знак, що віщує людині швидке збагачення.
 6. Побачити птаха, що тримає в дзьобі гілочку або тріску, означає подружитися з хорошою людиною.

Ворона не є рідкісним птахом. Будь-яка людина, що живе в місті, може побачити це чорне пернате кілька разів за день, тому надавати велике значення одиночній зустрічі не варто. Але якщо такі події стали регулярними і обіцяють людині одне і те ж, то слід задуматися. Можливо, воронячі «натяки» не випадкові. Не виключено, що, прислухавшись до народним повір’ями, людина зможе уникнути великої біди або зловити удачу за хвіст.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради