Томат жовтоплідний Золота рибка: урожайність, опис, відгуки

Цінителі жовтоплідних томатів знають старий сорт Золота рибка. Окрім рідкісного оранжевого забарвлення його плоди цікаві витягнутої сливовидної формою. За описом дачників смак помідорів також знаходиться на високому рівні. Ознайомтеся з особливостями томату і відгуками про нього садівників.

tomat zheltoplodnyjj zolotaya rybka: urozhajjnost, opisanie, otzyvy70 Томат жовтоплідний Золота рибка: урожайність, опис, відгуки

Опис сорту, його характеристики

Сорт Золота рибка в кінці XX століття вивели московські агрономи. У Держреєстр селекційних досягнень країни томат з 1999 р. За цей час він став пізнаваний і затребуваний дачниками. Високоросла рослина орієнтоване на вирощування в плівкових теплицях або на відкритих грядках. На практиці його культивують і в інших умовах.

Увага! Томат допущений до вирощування в будь-яких з/х регіонах РФ.

Врожайність не б’є рекорди. Зате плоди порадують смаком та користю. Вони зібрані по 6-8 шт. в густі кисті. Щільні помідори не схильні тріскатися на гілках. Добре дозариваются при кімнатній температурі. У стиглому стані томати радують око яскравими фарбами на гілках (див. фото).

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120) Индетерми-нантный (до 1,8-2 м) Універсальний Універсальний 90-120 8-10 при будь-якому способі вирощування Оранжевого забарвлення, циліндричний, гладкий, має 2 гнізда

Переваги і недоліки томатного сорту

Врожайність Золотої рибки становить усього 2,5-3,5 кг з куща. Невисокі показники перекриваються стабільністю. Томат плодоносить приблизно однаково в теплі і прохолодні, вологі і сухі сезони. Важливо лише вчасно вносити підживлення і забезпечувати інші заходи по догляду.

Інші позитивні сторони томату:

 • Хороший вихід товарної якості плодів. Показник наближається до 100%. Урожай здатний дозріти в зірваний вигляді.
 • Універсальність способів культивації. Вибирайте виходячи з особливостей клімату у вашій місцевості.
 • Хороші дегустаційні характеристики.
 • Підвищена частка бета-каротину в м’якоті помідорів (у порівнянні з червоними або рожевими сортами).
 • Універсальність кулінарних рішень. Томат смачніше всього в свіжому вигляді. Але і в інших стравах виглядає добре. Наприклад, в соусах або соках незвичайного відтінку. Форма плодів зручна для цільноплодової консервації. Вони не лопаються при ошпарюванням окропом.
 • Імунітет до фітофторозу. Томат стійко переносить вирощування в сирій обстановці.
 • Довга збереження зірваного врожаю і відмінна транспортабельність.
 • Недоліки:

  • необхідність підв’язування стебел до опори;
  • потреба в формуванні куща і надалі обриві зайвих відростків.

  tomat zheltoplodnyjj zolotaya rybka: urozhajjnost, opisanie, otzyvy71 Томат жовтоплідний Золота рибка: урожайність, опис, відгуки

  Нюанси і особливості агротехніки, відгуки городників

  Для висадки в грунт підготуйте розсаду. Посів насіння проводите з урахуванням рекомендацій: 60-70 днів від сходів до перенесення паростків на постійне місце. Другий фактор — спосіб культивування. У теплицю розсаду можна помістити вже в кінці квітня або перші тижні травня, на відкриту грядку саду — на початку червня. У першому випадку вам доведеться сформувати кущ 1 стебло. У другому допускає 2-3 шт.

  Рада. Розміщуйте на 1 кв. м не більше 3-х сортових кущиків. Схема висадки: 30-40?70 див.

  Томат популярний. Садівники активно діляться відгуками і думками про нього в інтернеті. Ігор з Ярославської області отримав на грядці невисокі рослини. В скляній теплиці їх висота сягала 1 м, у відкритому грунті — ще нижче. Але врожайність від цього не постраждала і була приблизно однакова в обох випадках.

  Наталю з Ленобласті результат вирощування томатів у теплиці теж задовольнив. Вона вказала на схильність куща до розростання. Наталя з Ростовської обл. зазначила невибагливість томату. Сорт стойко впорався з атакою верхівкової гнилі і в цілому вимагав трохи уваги.

  Томат Золота рибка вирощують повсюдно: і в Сибіру, і на Далекому Сході, і на Півдні РФ. Він відрізняється хорошою продуктивністю і стійкістю до негативних чинників.

  Золота рибка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради