Томат високоврожайний Сусідська заздрість F1: опис, гідності, відгуки

Сусідська заздрість F1 – представник високоврожайних томатів для приватних землевласників. Він призначений для вирощування в тепличному грунті. Красноплодной сорт володіє привабливим описом. У статті зібрані деталізовані характеристики, рекомендації з агротехніки, відгуки практикуючих садівників.

tomat vysokourozhajjnyjj sosedskaya zavist f1: opisanie, dostoinstva, otzyvy10 Томат високоврожайний Сусідська заздрість F1: опис, гідності, відгуки

Опис сорту в деталях

Сусідська заздрість F1 — це гібрид приватної селекції агрофірми Уральський Дачник. До Держреєстру не включений. Аналогів серед чистих сортів не має. Томат поєднує в собі индетерминантность і ранні строки збирання врожаю.

Щільні плоди мають невеликий діаметр, як на фото. Вони майже гладкі, блискучі. Зав’язуються китицями по 10-12 шт., достигають дружно. Зривати їх можна цілими гронами. Завдяки цим характеристикам томати добре виглядають і в салатах, і в соусах, і консервації будь-якого виду. Особливо помідори смачні в засолюванні.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий (95-105 днів) Индетер-минантный (близько 1-1,5 м) Універсальний Для неопалюваних тепличних укриттів 90-110 До 17 Червоний Округла форма з невеликим числом ребер

Підбірка переваг і недоліків

Селекціонери томату називають його головним козирем рясне плодоношення. За правильної агротехніки помідори кучными гронами звисають з високорослих батогів. Врожайність ненабагато падає і у відкритому грунті — 12 кг/кв. м. Але такий спосіб вирощування має сенс тільки в регіонах з теплим кліматом.

Решта гідності томату:

 • Ранньостиглість. Тривалий цикл плодоношення.
 • Стійкість до комплексу помідорних хвороб.
 • Різноманітність кулінарних втілень. Зручний розмір для цільноплодової консервації.
 • Хороші смакові якості для гібридного томату.
 • Одночасне дозрівання, вирівняність врожаю на одній кисті. У стиглому стані томат може провисіти на кущі до 1 міс. без втрати зовнішнього вигляду.
 • Міцність стебел. Вони не заламываются під вагою назрілу кисті.
 • Високі товарні якості врожаю. Міцна шкірочка не дає томатам лопатися на гілках, а потім уберігає їх від ушкоджень за час зберігання і перевезення.
 • Увага! Збирати й транспортувати помідори можна разом із зеленню, цільними китицями.

  Недоліки томату:

  • не буде повноцінно плодоносити без пасинкування, формування;
  • потребує міцної підв’язки;
  • як гібрид не піддається самостійного розмноження.

  Читайте тут докладну статтю про те, як проводити пасинкування помідорів.

  tomat vysokourozhajjnyjj sosedskaya zavist f1: opisanie, dostoinstva, otzyvy11 Томат високоврожайний Сусідська заздрість F1: опис, гідності, відгуки

  Особливості агротехніки

  Томат вирощують за допомогою розсади. Насіння садіть в березні при кімнатній температурі. Знизьте її до +15…+16 °С після появи паростків. До перенесення на постійне місце розсада буде готова на 60-65 діб. В саду її краще вкорінювати в перші дні червня, в теплиці — на початку травня. Ми написали детальну статтю про те, як пересаджувати розсаду у відкритий грунт, читайте тут.

  Рада. Рекомендації по розміщенню томатів на грядці: відстань 30 см між кущами в ряду і від 50 см між рядами.

  Відгуки городників про гібрид

  Позитивним досвідом тепличної культивації томату поділилися Світлана з Краснодарського краю і Віра з Башкортостану. У них співпали всі заявлені оригінатором параметри. А дачниця з ніком Gaume з Риги (Латвія), ризикнула висадити культуру під відкритим небом.

  Кущ вийшов невисоким, плоди зав’язалися в повноцінному кількості. У підсумку грядка показала хорошу врожайність. Але плоди виявилися водянистими, з товстою шкіркою. Вони швидко псувалися в зірваний вигляді і погано переносили транспортування.

  Ірина з Богородська у своєму відгуку зазначила цікаву деталь. Томат Сусідська заздрість F1 разюче схожий на гібрид Альгамбра F1. Його випускає інша компанія-селекціонер. Жінка помітила, що навіть етикетки пачок з насінням виявилися майже однаковими на вигляд.

  Ця томатна різновид має позитивні характеристики, але збирає суперечливі відгуки. Будьте прискіпливі і уважні при виборі культури для своєї ділянки.

  Улюблені сорти томатів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради