Томат великоплідний Шпак F1: детальний опис, особливості, відгуки

Шпак F1 — томат нового покоління від агрофірми Партнер (Москва). Це ранньостиглий гібридний сорт для вирощування в теплиці або на вулиці. Культура стійка до багатьох помідорним хвороб і пристосована до клімату різних регіонів РФ. Більше інформації, деталей опису зовнішніх характеристик і агротехніки томату ви знайдете в статті.

tomat krupnoplodnyjj skvorec f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy55 Томат великоплідний Шпак F1: детальний опис, особливості, відгуки

Опис сорту: важливі деталі

Шпак F1 з-за особливостей плодів відносять біф-томатам (великим). В сортовий Держреєстру гібрид поки не включений. У лінійці товарів виробника (компанія Партнер) він з’явився в 2017 р. Томат Шпак — продукт оригінальної селекції. Чистого сорту під таким іменем без позначки «F1» не існує.

Культура являє собою низько – або середньорослі кущ штамбовий. Висота сильно коливається і залежить від способу вирощування. Плоди великі, м’ясисті, дуже соковиті. Це помітно навіть по фото.

Томати зібрані в кисті по 3-6 шт., які розташовуються на невеликій відстані один від одного. Перше суцвіття формується над 5-7 листом, кожне наступне — через кожні 1-2. Листя великі, темно-зелені.

Увага! Кущі цього томату розлогі. На грядці повинен бути хороший приплив свіжого повітря для їх провітрювання.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий (85-100 днів) Детер-минантный (0,4-1,2 м) Салатний Для теплиць і відкритого грунту 250-350 16-18 теплиці, 12-14 у відкритому грунті Рожевий Плоськоокруглая слаборебристая форма, 6 і більше гнізд

Переваги і недоліки гібрида-новинки, особливості агротехніки

Оригінатори зробили ставку на розміри рожевих біф-томатів. Вони дозрівають дружно і володіють хорошими дегустаційними якостями. Важлива особливість — чудовий товарний вигляд. Помідори не тріскаються в процесі дозрівання. Міцність шкірочки дозволяє досить довго їх зберігати і перевозити без втрати зовнішнього вигляду.

Є у томата Шпак та інші плюси:

 • Ранні терміни початку збору врожаю. При оптимальному відхід у теплиці вони можуть стати надранніми.
 • Спрощеність догляду. Кущ не потрібно пасинкувати. Ще він самостійно протистоїть низки бактеріальних, грибкових і вірусних хвороб.
 • Рівний розмір томатів на одній кисті.
 • Відмінні показники врожайності. У відкритому грунті вони ненабагато менше, ніж у захищеному.
 • Недоліки томату:

  • гібридна природа — самостійно зібрати насіння на наступний сезон не вийде;
  • потреба в підв’язці;
  • ураження фітофторозом в окремих випадках.

  tomat krupnoplodnyjj skvorec f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy56 Томат великоплідний Шпак F1: детальний опис, особливості, відгуки

  Увага! Томат гарний у свіжому вигляді, смачний у переробці. А ось закрити цілком у банках його досить проблематично.

  У захищеному грунті урожай вдасться отримати в перших числах липня. Для цього висаджуйте насіння під розсаду в кінці березня. Хоч в саду, хоч під укриттям фахівці радять розміщувати по 4 куща на 1 кв. м. Це потрібно для отримання максимальної врожайності і нормального провітрювання грядки.

  Відгуки людей, які саджали гібрид

  Незважаючи на молодий вік сорту, відгуків про нього досить багато. Наїля Ганєєва (Свердловська обл.) поділилася враженнями про вирощуванні гібрида в скляній теплиці. Кущ виріс до 1,2 м. В іншому характеристики томату співпали з описом. Надія Комарова з Самарської обл. радить сорт своїм знайомим. Вона зібрала великий урожай. Садила Шпака на відкриту грядку під утеплювач.

  Не всі городники залишилися задоволені смаком томатів. Думка оригінатора: можлива причина — занадто раннє зняття плодів з рослини. Вони швидко рожевіють, але для стиглості і набуття повноцінного смаку томатам потрібно ще повисіти. Ірина Абакумова поскаржилася на слабку схожість сорту в порівнянні з іншими: 5 насінин з 10.

  Перспективний томат Шпак F1 має гідними якостями. За 2 роки використання він вже звернув на себе увагу садівників.

  Рожевий томат: відео

   

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради