Огірок Адам F1: опис, агротехніка, відгуки про гібрид голландської селекції

Огірок під назвою Адам F1 — ранній високоврожайний середньоранній гібрид для приватних присадибних ділянок і великих господарств. У сорту голландське походження. За описом його урожай складається з акуратних, вирівняних плодів. Ознайомтесь детальніше з описом огіркового гібрида, особливостями його вирощування, відгуками звичайних городників.

ogurec adam f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy o gibride gollandskojj selekcii24 Огірок Адам F1: опис, агротехніка, відгуки про гібрид голландської селекції

Опис гібрида: походження і будова рослини

Огірок Адам F1 — перевірений часом гібрид. Авторство належить великій європейській селекційної компанії Bejo Zaden B. V. (Нідерланди). У РФ сорт відомий з 2002 р. Тоді відповідальні організації включили його у вітчизняний сортовий Держреєстру. Сертифікат підтверджує: огірок допущений до висадки у всіх регіонах країни. Вирощувати його можна під стаціонарними тимчасовими або плівковими укриттями і в умовах відкритого грунту.

Огіркові батоги гібрида при нормальній агротехніці не дуже витягуються в зростанні. Листя дрібні, насичено-зеленого відтінку. Сам огірок середньої довжини. Співвідношення довжини і ширини — близько 3:1. Шкірка тонка. Поверхня густо покрита горбками, але вони невеликі (див. фото). Опушення легке і біле.

За типом росту Середньорослий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 30х70 см
Вага, довжина і форма плоду 90-95 г, 9-10 см, циліндричний, мелкобугорчатый, темно-зелений з блідими смугами і легкими плямами або просто зелений
Термін дозрівання Ранньостиглий (45-52 дні)
Використання Консервний
Місце висадки Універсальний
Хвороби Імунітет до кладоспоріозу, пепелице і вірусу огіркової мозаїки
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність 8-10,5 кг/м2

Заявлені оригінатором переваги і недоліки

Огірок Адам — класичний представник високоякісних голландських гібридів. М’якоть плодів щільна, володіє рівним забарвленням. Насіння дуже дрібні. Смак свіжих огірків і селекціонери, і споживачі оцінюють високо.

Інші позитивні риси:

 • Повноцінне втілення смакових достоїнств у засолочном варіанті. З-за форми і розміру огірків зручно заповнювати банки щільними рівними рядами.
 • Висока врожайність. В теплиці або на грядці в саду з одного куща збирають 2,7-3,5 кг.
 • Стійкість до групи характерних захворювань.
 • Одномірність врожаю.
 • Ранні строки плодоношення. Вихід огірків товарного якості прагне до 100%.
 • Тривалий період зберігання стиглих плодів. Можливість перевезення.
 • Доступність для збору корнішонів.
 • Знижена сприйнятливість до негативних погодних факторів.
 • ogurec adam f1: opisanie, agrotekhnika, otzyvy o gibride gollandskojj selekcii25 Огірок Адам F1: опис, агротехніка, відгуки про гібрид голландської селекції

  Мінуси огірків:

  • низький імунітет до несправжньої борошнистої роси;
  • неможливість самостійного розмноження культури.

  Увага! Перезрілі плоди збільшуються не в довжину, а завширшки. Але смакових і естетичних характеристик бочкоподібний огірок не втрачає.

  Деталі та особливості агротехніки

  При використанні розсадного методу пересаджуйте паростки в грунт на постійне місце тільки при наявності у молодої рослини хоча б 3-4-х листочків. Посів відразу в грунт проводите при прогріві грядки мінімум до +15 С, повітря — до +18 С.

  Рада. Розташовуйте на 1 кв. м не більш 3-х рослин.

  Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
  Кінець квітня Кінець травня Початок червня Кінець липня/середина липня
  *терміни вказані для регіонів, де допущено сорт

  Відгуки городників

  Огірок рясно плодоносить весь свій сезон — стверджують дачники у відгуках в тематичних інтернет-спільнотах. Олена (Підмосков’я) оцінила зовнішня витонченість і структуру гібрида. Їй сподобалася тонкість шкурки, згладженість горбків. Ільдус (Татарстан) також хвалить цей огірок за неколючесть і солодкість. Огородник зазначає: в маринаді плоди частково втрачають твердість.

  Сьогодні садівничий ринок насінням огірка Адам F1 наповнюють АФ Гавриш і дрібні фермери-колекціонери. У сорту хороші характеристики і позитивна оцінка хліборобів.

  Адам F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради