Томат помаранчевий Медові пальчики F1: опис, нюанси агротехніки, відгуки

Виробники називають черрі-томат Медові пальчики F1 високоврожайних сортом. За описом у нього красиві помаранчеві плоди з відмінним смаком. Садівники частково підтверджують заявлені характеристики. Але у них є і ряд зауважень до томату. Хороший чи ні цей гібрид — дізнаєтеся зі статті.

tomat oranzhevyjj medovye palchiki f1: opisanie, nyuansy agrotekhniki, otzyvy100 Томат помаранчевий Медові пальчики F1: опис, нюанси агротехніки, відгуки

Опис сорту помаранчевих помідорів

Медові пальчики F1 — молодий гібрид від компанії Русский город. Сертифіката Госсорткомиссии не має. Людей приваблюють оригінальні за формою помідори, хороший смак, рясне плодоношення. Оригінатор допускає вирощування томата в усіх с/г зонах РФ, у відкритому грунті або в теплиці.

Кущ у гібрида кистьовий, високорослий. Листя звичайного типу. У період плодоношення рослина покривається «стіною» з помідорних грон. На фото добре видно краса такої культури. Забарвлення плоду — переплетення помаранчевих і медово-рожевих смужок. М’якоть томатів не дуже щільна, по структурі — цукриста і соковита.

Увага! Доступних для самостійного розмноження сортів з такою ж назвою немає. Але практикуючі томатоводы відзначають сильну схожість гібрида з чистим сортом Блаш.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-115 днів) Индетерми-нантный (1,5-2 м) Універсальний Універсальний 70-80 До 15 при будь-якому способі культивування Оранжево-рожевого забарвлення, витягнутої сливовидної форми, з гладкою поверхнею

Відомості про переваги та недоліки

Смак томату описують як солодко-фруктовий. Як і в інших жовтих помідорних різновидах, у ньому багато бета-каротину. Невеликі томати зручні в приготуванні салатів, солодких соків або будь-яких соусів, цельноплодном консервуванні. Ще кулінари використовують плоди в декоративних цілях.

Цим не обмежується перелік заявлених позитивних характеристик томату:

 • Урожайність. Компанія-виробник обіцяє більше 10 кг плодів з куща. На ділі показники трохи менше, але все одно високі.
 • Висока частка томатів товарної якості. За правильної агротехніки показник може досягати 100%.
 • Лежкість і транспортабельність врожаю на високому рівні.
 • Універсальність способів вирощування.
 • Мінуси рослини:

  • садівники відзначають проблеми зі схожістю садивного матеріалу;
  • без підв’язки та її контролю томат не зможе повноцінно розвиватися на грядці;
  • кущу потрібне формування на початку вегетації і подальше пасинкування.

  Увага! Ні оригінатор, ні дачники не діляться інформацією про імунної стійкості томата до захворювань.

  Особливості агротехніки і відгуки від томатоводов-любителів

  Рекомендації з вирощування томата в саду:

  tomat oranzhevyjj medovye palchiki f1: opisanie, nyuansy agrotekhniki, otzyvy101 Томат помаранчевий Медові пальчики F1: опис, нюанси агротехніки, відгуки

  • посів на розсаду проводите протягом березня, за 60-65 діб до запланованої пересадки на постійне місце;
  • у грунті розташовуйте молоді кущики з розрахунку до 4-х екземплярів на 1 кв. м;
  • найбільшої продуктивності томат досягає при веденні в 1-2 стебла.

  В інтернеті відгуки про цю культуру суперечливі. Найбільше нарікань викликає якість насіння. Садівники відзначають вкрай повільну схожість. У Тамари (Півн. Казахстан), Олени та Ніни (Московська обл.), Тетяни та Світлани (Новосибірськ) та інших городників навесні 2018 р. показник прагнув до 0%, а рідкісні сіянці були слабкими.

  У Сергія (Мінськ) схожість і здоров’я розсади були відмінними. Але найбільші плоди не перевищували 30 р. Вів свої кущі дачник у 3 стебла. Плодоносив томат у серпні-вересні.

  Тетяна з Московської обл. робить важливі зауваження:

 • Він ідентичний каліфорнійському томату Blush, в тому числі за розміром плодів — 25-30 р.
 • Блаш не є гібридом. І Медові пальчики — теж. Жінка успішно виростила такі ж помідори з власноруч зібраних насіння.
 • Ці тези підтверджує Еля (Башкортостан) та інші садівники. Характеристики даної культури привабливі, але неоднозначні. Томатоводы підозрюють неякісну селекційну роботу.

  Медові пальчики F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради