Томат голландський Чарльстон F1: опис, характеристики, відгуки

Томатний гібрид Чарльстон F1 є продуктом голландської селекції. Високоврожайний томат районований майже для всіх регіонів РФ, але тільки для захищеного грунту. У цих умовах він швидко розвивається і довго плодоносить. Ознайомтеся з докладним описом рослини і його плодів, особливостями вирощування, відгуками садівників.

tomat gollandskijj carin f1: opisanie, kharakteristiki, otzyvy14 Томат голландський Чарльстон F1: опис, характеристики, відгуки

Опис сорту: походження та характеристики

Автор томату Чарльстон F1 — селекційне підрозділ світового агрогиганта Syngenta. Іноді можна зустріти його назву на латиниці — Tsarine F1. В перекладі воно означає Цариця. З 2008 р. томат сертифікований Госсорткомиссией по європейській частині території РФ.

Увага! У 2018 р. до Держреєстру внесено вітчизняний гібрид під назвою Цариця F1. Це зовсім інший томат.

У Держреєстрі нідерландський сорт названий середньопізніх. Але сам оригінатор заявляє про ранніх термінах дозрівання плодів — 80-85 днів. У теплиці можна вирощувати урожай у два оберти:

 • весна-літо;
 • літо-осінь.

Плоди цього томату середньої крупності, яскраво-червоні й блискучі, як на фото. Смак оцінений високо. Вихід продукції товарного вигляду — більше 90% (від 18 кг з 1 кв. м). Листя куща темно-зелені, середні за габаритами. Стебло в міру міцний, але все одно вимагає підв’язки. Томат розміщується в городі компактно.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (80-85 днів) Индетерми-нантный (1-1,5 м) Універсальний Для теплиць 220-250 Близько 20 Колір — червоний, форма — плоськоокруглая, з ребристою поверхнею помірно

Переваги і недоліки гібрида

Виграшне поєднання индетерминантности, скороспілості і врожайності дозволяє широко використовувати Tsarine F1 дрібними і середніми фермерами. Його висаджують для продажу, адже плоди досить довго зберігаються у відповідних умовах і без проблем переносять транспортування. Інші позитивні риси томату Чарльстон F1:

 • Імунна стійкість до ряду захворювань: фузаріозне в’янення і гниль, ВТМ, бура плямистість, вірус мозаїки томату, галова нематода.
 • Відмінний для гібридів смак.
 • Високий вихід товарної якості плодів.
 • Зручний розмір для цільноплодової консервації. Яскравий колір і аромат, що цінно для переробки томата в соуси. Можливість використання в салатних нарізки.
 • Вирівняність помідорів на кистях одного куща.
 • Стійкість до несприятливих погодних факторів. Актуальна тільки при висадці у теплицю. Як правильно посадити розсаду у теплиці, читайте тут.
 • Можливість отримувати врожай до пізньої осені.
 • Недоліки томату:

 • Погані показники під відкритим небом у саду.
 • Необхідність формування стебла і нормування кистей. Для підтримки компактності і збору максимального врожаю кущ необхідно постійно пасинкувати.
 • tomat gollandskijj carin f1: opisanie, kharakteristiki, otzyvy15 Томат голландський Чарльстон F1: опис, характеристики, відгуки

  Особливості агротехніки та відгуки про голландському рослині

  Помідор вирощують розсадою. Її вік — 50-55 днів. У молодих кущиків до моменту пересадки в грунт сформуються потужні коріння. Вони повинні швидко освоїтися і піти в зростання.

  Увага! Садівники з досвідом вирощування Царина радять формувати рослина в 2-3 стовбура. На кожній кисті залишати рівно за 4 томата. Всього — не більше 7-8 кистей одночасно.

  На тематичних садівничих ресурсах вкрай мало інформації, коментарів, рад або просто відгуків про гібрид. Причину розкриває дачниця Таїсія. Томат дуже складно знайти у продажу. Якщо і є пропозиції, то тільки оптові. Імпортери продають по 1000 насінин. Роздрібний варіант — 50 шт. в самостійній фасування. Але і такий товар трапляється рідко.

  Форумчан з іншої гілки зацікавила природа гібрида. Наталя з Підмосков’я спростовує припущення про наявність ГМО в структурі цієї томатної культури. Висновок зроблений жінкою на основі особистих спостережень і аналізу даних від оригінатора.

  У вивченні томату Чарльстон F1 багато білих плям. Він володіє сильними якостями, але коштує дорого і рідко зустрічається у продажу.

  Гібридні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради