Томат голландський Белфорт F1: опис, нюанси вирощування та відгуки про гібрид

Томат Bellfort — бажаний гість на багатьох присадибних ділянках. Цей молодий голландський гібрид відомий серед вітчизняних садівників під ім’ям Белфорт F1. За описом він скоростиглий, урожайний і смачний. Більше інформації знайдете в статті.

tomat gollandskijj belfort f1: opisanie, nyuansy vyrashhivaniya i otzyvy o gibride52 Томат голландський Белфорт F1: опис, нюанси вирощування та відгуки про гібрид

Опис сорту: деталі

Томат Белфорт F1 (іноді його називають Беллфорт F1) — стрімко набирає популярність гібрид з Нідерландів. У російському Держреєстрі він з 2015 р. В анотації зазначено теплична орієнтація сорту. Але на практиці у регіонах з м’яким кліматом його вдається виростити і на ділянці під відкритим небом. Закордонний томат стабільний і урожайний.

Увага! Рослина може бути дуже високим. Окремі заходи агротехніки дозволяють контролювати зростання. І все ж бажано мати досить велику теплицю.

Листя у томатів довгі. Міжвузля короткі. На одному кущі зав’язується до 8 кистей по 3-5 томатів. За типом це біф-плоди. Всередині — м’ясиста соковита м’якоть з великою кількістю гнізд. Окремі помідори досягають маси в 0,5 кг.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (90-100 днів) Индетерми-нантный (1,8-3 м) Салатний Для плівкових теплиць, парників і відкритих грядок 200-350 12 у відкритому грунті, в захищеному 15 Червоний, сферичної среднеребристой форми, кількість гнізд — від 6

Переваги і недоліки красноплодного гібрида

Головне достоїнство томату — великі важкі плоди високої товарної якості (див. фото). Інші характеристики культури теж на гідному рівні:

 • Ранні для індетермінантного рослини терміни дозрівання.
 • Висока врожайність. Вихід товарної якості плодів — вище 90%. Урожай не лопається на гілках під час дозрівання.
 • Добра збереженість плодів — 4 тижні в темному місці при кімнатній температурі.
 • Невибагливість томата до певних умов вирощування. Культура зав’язує плоди при температурних коливаннях і дефіцит сонячного світла. Її можна вирощувати на важких грунтах.
 • Стійкість до ряду характерних для томатів недуг. Як захистити кущі від хвороб, читайте в цій статті.
 • Відмінні смакові властивості і велика сфера кулінарного застосування. Для цільної засолювання томат Белфорт не підійде, зате буде смачний у подрібненому або свіжому вигляді.
 • tomat gollandskijj belfort f1: opisanie, nyuansy vyrashhivaniya i otzyvy o gibride53 Томат голландський Белфорт F1: опис, нюанси вирощування та відгуки про гібрид

  У сорту є недоліки:

  • обмеженість парниковим або тепличним способами вирощування для більшості російських регіонів;
  • невисока стійкість до фітофторозу;
  • потреба формування та пасинкування стебел.

  Увага! Незважаючи на природну фортецю стебел, кисті цього томату все одно необхідно додатково закріплювати на вертикальній шпалері.

  Особливості агротехніки і реальні відгуки про голландському гібрид

  Висадку насіння на розсаду виконуйте за 60-65 днів до запланованого перенесення рослин на постійне місце в саду. Розміщуйте 3-4 куща на 1 кв. м. Формуйте їх в 1-2 стебла. Так досягаються максимальні показники плодоношення.

  Людмила з Липецька похвалила високу врожайність культури, але їй не сподобалося, що плоди вийшли «дубовим». Відеоогляд теплиці томатовода Павла Чердынцева підтверджує цю тезу, тільки зі знаком «+». Помідори дійсно дуже щільні, зате довго зберігають свою товарність, в тому числі і при стресових ситуаціях. Інші особливості томату: нормальний розвиток навіть в умовах спекотної погоди і нерівномірність врожаю (складається з середніх і великих томатів). У розрізі гібрид має інтенсивне рожеве забарвлення. За вмістом цукрів він близький до розовоплодным сортам.

  Садівник Сергій Євсеєнко зазначає, що без посилених калійних підживлень помідори вийшли легкими і місцями порожнистими. У мережі чимало відгуків про томаті Белфорт F1. Городники діляться досвідом його вирощування у прохолодних регіонах. Культура відрізняється цікавими якостями, адаптована до вітчизняних погодних умов, здатна радувати стабільним і тривалим плодоносінням.

  Белфорт: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради