Томат Азов F1: докладний опис невибагливого гібрида, агротехніка, відгуки

Томати, які приносять плоди у не зовсім придатних для культури умовах, користуються особливою любов’ю у садівників. Саме до таких відноситься новий гібрид Азов F1. З докладним описом різновиди, правилами догляду відгуками і городників можна ознайомитися в статті.

tomat azov f1: podrobnoe opisanie neprikhotlivogo gibrida, agrotekhnika, otzyvy72 Томат Азов F1: докладний опис невибагливого гібрида, агротехніка, відгуки

Як виглядає рослина

Томат Азов F1 був створений селекціонерами для вирощування в плівкових теплицях на території Росії. Виглядає рослина так:

 • Кущ з необмеженим ростом (індетермінантний). При відповідних умовах стебло росте до 2 м в довжину.
 • Томат наділений короткими міжвузлями.
 • Листя з опушкою, середні за розміром, їх багато.
 • Суцвіття-кисті зібрані з простого типу квіток.
 • Плоди при дозріванні стають червоними. Їх форма округла, без ребер.
 • Середня вага 160 р.
 • Томат солодкий з кислинкою смак. Аромат яскраво виражений.
 • У розрізі помідора помітні 4-6 камер. Насіння в м’якоті мало.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Середньо-ранні (111-115 днів) Индетерми-нантный (до 2 м) Універсальний Для плівкових теплиць 110-160 До 10 Округлий, червоний, м’ясистий

  Позитивні та негативні сторони

  Позитивні якості, які вклали в томат селекціонери, роблять гібрид все більш популярним серед городників.

  Основні характеристики:

 • Кущ високорослий, тобто на ньому зав’язується велика кількість плодів.
 • При відповідному догляді гарантована висока врожайність. З куща за сезон отримують до 5 кг помідорів.
 • При будь-яких відхиленнях в умовах вирощування томат зав’язує плоди, тому рослині не потрібно капітальна теплиця.
 • Гібрид стійкий до багатьох хвороб, що вражає інші сорти. Дізнайтеся про хвороби томатів детальніше з цієї статті.
 • Товарний вигляд і відмінні транспортувальні якості дозволяють вирощувати помідори на продаж.
 • Розтягнуте плодоношення продовжує строки збирання врожаю.
 • Явних недоліків, на які вказують городники, різновиди немає.

  Особливості агротехніки

  Томат не можна назвати вибагливим, але в цілях отримання високого врожаю, слід дотримуватися деяких правил.

  Насіння висівають за 2 місяці до запланованого перенесення розсади в грунт. На 1 м2 висаджують 2,5-3 рослини. Таке розміщення дозволяє використовувати площу теплиці найбільш раціонально. В цей же час ставлять шпалери або іншого виду опори, до яких будуть підв’язувати довгі пагони.

  tomat azov f1: podrobnoe opisanie neprikhotlivogo gibrida, agrotekhnika, otzyvy73 Томат Азов F1: докладний опис невибагливого гібрида, агротехніка, відгуки

  Всі бічні пасинки по мірі їх появи видаляють. Залишають один центральний стебло. Листя, що прикриває плоди, також регулярно видаляють. В результаті томат добре освітлюється та провітрюється. Полив здійснюють регулярно. Не можна допускати пересихання грунту.

  Рада. У теплиці краще обладнати крапельну систему поливу. Так вода буде своєчасно і в достатній кількості подаватися до рослин.

  Відгуки городників

  Наталія із Самари. У теплиці, розташованої на ділянці біля будинку, вирощую помідори і огірки. Віддаю перевагу високорослі сорти. При підв’язці до шпалері за ними просто доглядати. Обговорюваний томат вибрала з фото. Результат приємно здивував. Більшість рослин у минулому сезоні перехворіло фузаріозом і довелося повозитися з ними. Азов встояв і приніс непоганий урожай.

  Валентин з Підмосков’я. В саду на дачі є теплиця. У минулому сезоні посадив туди цей томат. Підв’язав до шпалери, формував у 1 стебло, регулярно доглядав. До кінця липня отримав непоганий урожай. Більшість плодів з’їли свіжих салатах, залишки відправили в льох у вигляді соку і пасти.

  Світлана з Анапи. Місцевий клімат дозволяє вирощувати томати в саду, на відкритій грядці, але для високорослих томатів у мене на ділянці є невелика тепличка. Тут ми збираємо помідори до холодів. Розсаду взяла у сусідів, які займаються вирощуванням овочів на продаж. Гібрид сподобався і невибагливістю і смаком плодів. З 3-х кущів зняли більше відра.

  Томат Азов з тих гібридів, які можна рекомендувати початківцям городникам. Невибаглива рослина дасть достатньо смачних плодів при будь-яких умовах.

  Як формувати томат: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради