Свічки з бджолиного воску — відмінний подарунок своїми руками

Бджільництво, крім основного продукту, меду, дає людині безліч супутніх, перга, прополіс, маточне молочко і т. д. Є в цьому списку і ще один цікавий продукт, який в їжу не вживають, але певну користь людині він все-таки несе. Мова йде про бджолиному воску. За складом він являє собою суміш жирних кислот, спиртів і складних ефірів. Сьогодні бджолиний віск успішно використовують в самих різних галузях: харчова, меблева, парфумерна, медична та інші. Але найбільш масовим і відомим людині способом застосування бджолиного воску, є виготовлення свічок.

У промислових масштабах такі свічки практично не виготовляються, оскільки собівартість такого виробництва в рази вище, ніж популярних парафінових свічок, а от індивідуальну роботу можна зустріти на ярмарках меду, а також у колі професійних пасічників. Такі свічки можуть стати відмінним подарунком для любителя всього що пов’язано з бджільництвом, можуть мати саму різну химерну форму.

Багато побачивши такі свічки в спеціалізованих магазинах, цікавляться технологією виробництва, щоб в майбутньому спробувати відтворити свічки з бджолиного воску своїми руками в домашніх умовах. Адже кращий подарунок — це подарунок зроблений своїми руками, хендмейд останнім часом лише набирає популярність. До того ж процес виготовлення свічок досить захоплюючий. І сьогодні ми спробуємо розібратися, як зробити свічки з бджолиного воску своїми руками, а також розкриємо всі секрети бджолиного воску.

Вибираємо віск для свічок

Підібрати віск для свічок — завдання No 1 для того, хто зважився зануритись у ремесло виготовлення воскових свічок. Весь матеріал поділяють на три віла:

 • технічний (виробничий) — оброблений віск з домішками (парафін і т. д.)
 • пасічний (сирець) який в свою чергу може поділятися на кондиційний та некондиційний, в залежності від здоров’я бджолиного сімейства.
 • вибілений (косметичний) — віск, очищений від домішок.
 • 23055720e5ee9ea52e41cfaa0cbc64af Свічки з бджолиного воску — відмінний подарунок своїми руками

  В ідеалі слід використовувати останній варіант, але, по-перше, його не так-то просто знайти, а по-друге він досить дорогий, тому починаючому свечнику цілком підійдуть перші два види. По суті всі три види є натуральними, і відрізняються незначно за складом. Фізичні і хімічні властивості при цьому зберігаються у всіх видів і технологія виробництва буде однакова незалежно від обраного матеріалу.

  Підготовка до процесу виготовлення свічки

  Етап підготовки до процесу виготовлення свічки є одним з найважливіших, після вивчення теоретичної частини. Слід скласти перелік усього необхідного обладнання та інвентарю, щоб потім купити його в спеціалізованих магазинах. Отже, для виготовлення свічки з бджолиного воску своїми руками в домашніх умовах нам знадобиться:

 • рукавички, нарукавники, фартух
 • стіл
 • доступ до водопровідної системи
 • плитка для нагріву
 • фен для вирівнювання поверхні
 • обробна дошка
 • молоток
 • ніж і ножиці
 • стамеска
 • дві ємності різного діаметру (велика і поменше). Друга обов’язково повинна бути емальованому або керамічному.
 • паперові серветки
 • нейлон
 • гніт
 • дріт
 • форма (частіше всього силіконова, для новачків вона є найзручнішою).
 • Отже, віск для свічок обраний, весь необхідний інвентар закуплений. Можна приступати до процесу. Але перш ніж почати роботу, пропонуємо розібратися у фізиці самого виробництва в загальних рисах. По суті, воно зводиться до розплавлення воску на водяній бані, з подальшим, приміщення всередину гніт і переданням йому потрібної форми за допомогою силіконового трафарету в процесі застигання.

  d2555c8cea6490cb655da4a13c46abb2 Свічки з бджолиного воску — відмінний подарунок своїми руками

  Приступаючи до виготовлення свічки з бджолиного воску, інструкція по техніці безпеки повинна бути вивчена вами досконально, бо процес цей хоч і не складний, але при недотриманні елементарних правил, може обернутися травмою, опіком і пожежею. Починаючи таке виробництво слід пам’ятати основні принципи безпеки:

 • Виключення контакту з водою. Це пов’язано з тим, що розпечений віск активно випаровується при взаємодії з гарячою водою призведе до її розбризкуванню
 • Виключення контакту з вогнем, віск — речовина легкозаймиста
 • наявність засобів пожежогасіння сухим способом, шляхом обмеження доступу повітря (кошма).
 • Уникати попадання в робочу зону тварин і дітей.
 • Таїнство виготовлення свічки

  Приступимо до найцікавішого, безпосередньо до процесу виробництва. Умовно його можна розділити на 6 стадій.

 • Підготовка форми та заправка гнота. Для цього протягуємо гніт в отвір на дні форми, і закріплюємо його по центру, з допомогою петлі з дроту. Робота досить копітка, не всім дається з першого разу, адже гніт центрувати ідеально, щоб свічка вийшла рівно і рівномірно згоряла з усіх боків.
 • Підготовка воску. Цю стадію можна розділити на більш дрібні етапи, підбір кількості речовини, його дроблення. Кількість визначаємо за обсягом форми. Якщо ви не знаєте її обсяг, це можна з’ясувати, заповнивши її водою. Зазвичай співвідношення води та необхідного воску наближене до співвідношення 1 до 1. Тобто, якщо в форму помістився склянку води, то для виготовлення свічки нам знадобиться 250 грам воску.
 • Процес розплавлення воску на водяній бані. Беремо дві ємності, у велику наливаємо воду, доводимо її до кипіння, після чого поміщаємо в неї другу поменше і викладаємо туди віск. Важливо, щоб ця посуд була емальованому або керамічному. Це допоможе уникнути потемніння воску.
 • Процес фільтрації. Він зовсім не обов’язковий, необхідний у разі використання неочищеного воску. Для цього нам знадобиться нейлон через який пропускається віск, перед процесом заповнення форми
 • Процес заповнення форми розплавленим воском.
 • Процес вилучення свічки з форми і її остаточна обробка. Віск застигає протягом 2-6 годин. Недосвідченим свечникам рекомендуємо не поспішати і почекати максимальні 6 годин, для того щоб робота виконана раніше не пішла нанівець. Потім акуратно витягти свічку з форми, зрізати надлишок гнота, вирівняти підставу за допомогою фена або водяній лазні і приступити до остаточного декорування свічки, тут в хід можуть йти будь-які зручні підручні засоби (канцелярський ніж, ножиці і т. д.). Варто сказати, що у продажу є вже готові форми, тобто на виході можна отримати свічку з оригінальним дизайном або орнаментом.
 • 567f8f124119a3c8f81440f7e756ba7d Свічки з бджолиного воску — відмінний подарунок своїми руками

  Як можна переконатися зробити свічки з бджолиного воску своїми руками, при бажанні не так уже й складно. Для виготовлення оригінального подарунку для близької людини знадобиться не більше 8 годин, 6 з яких обійдуться без вашої безпосередньої участі.

  Багато скептики скажуть, що виготовлення свічки з натурального воску не варто витрачених зусиль, адже в магазині завжди можна купити більш дешеві парафінові свічки. При цьому вони забувають, що свічки масового виробництва при згорянні виділяють канцерогени, токсичні пари, шкідливі для здоров’я людини. Наступним їхнім аргументом, стане те, що в продажу є і натуральні воскові свічки. Але хіба кого сьогодні здивуєш таким подарунком? Чи То справа свічка оригінального дизайну, зроблена своїми руками, що володіє корисними властивостями.

  Користь свічок з бджолиного воску

  Свічки з бджолиного воску — продукт досить цікавий. З одного боку при згорянні такі свічки не утворюють шкідливих речовин і кіптяви, з іншого вони наповнюють простір ефірними сполуками і ароматом прополісу, який нехай в незначній кількості, але міститься в будь-якому натуральному бджолиному воску. Ці компоненти мають антимікробну, заспокійливим, зігріваючу дію. Так звана ароматерапія — приведе вас до релаксу і здоров’ю. Ось ще одна відповідь скептикам, на питання навіщо робити свічки з бджолиного воску. Користь такого домашнього виробництва полягає ще й у тому, що залишився надлишок воску можна використовувати в інших лікувальних цілях:

  87e39ec3eda65fc20c1bad3913c4fc17 Свічки з бджолиного воску — відмінний подарунок своїми руками

  Приготування поживних кремів, масок, кремів, мазей для шкіри. Найрізноманітніші рецепти можна знайти в мережі.

  Деякі медики рекомендують використовувати свічки з бджолиного воску від геморою. Мова в даному випадку йде не про ректальних свічках з прополісом, які можна придбати в аптеках, а свічки з натурального бджолиного воску приготовані власними руками.

  Технологія виробництва таких свічок, ніяк не відрізняється від тієї, яку ми описали вище, за винятком розмірів і додаткових інгредієнтів — каніфоль, обліпиховою масло і прополіс. Вони нададуть протизапальний, ранозагоювальний, антибактеріальний, анестезуючий та протизудний ефекти.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради