Сечовина (карбамід) — як правильно застосовувати, дозування

mochevina karbamid  kak pravilno primenyat, dozirovki27 Сечовина (карбамід) — як правильно застосовувати, дозування

Щоб рослина розвивалося й плодоносило, важливо дотримуватися баланс кисню, вуглецю, водню та азоту. Не кожна грунт насичена потрібною кількістю азоту, вирішити цю проблему допомагають добрива. Сечовина (карбамід) широко використовується серед городників і садівників, як ефективне універсальне азотне добриво. При правильному і дозованому його застосування для тієї чи іншої культури рослина висловлюється добрим ростом і розвитком, а також рясним плодоношенням. Дана інструкція із застосування буде вам в допомогу.

Сечовина – що це таке?

Карбамід, в народі просто називають це добриво сечовиною, хімічна сполука у вигляді білих кристалів, добре розчиняються у воді, етанолі і рідкому аміаку. Містить 46% азоту.

Широко застосовується як добриво. Роль азоту в житті рослин полягає ще в тому, що він більше інших елементів впливає на якість і кількість врожаю. Крім універсальності, ще є два важливих фактора, за що його так люблять городники: невелика ціна і зручність застосування.

У харчовій промисловості карбамід відомий, як підсилювач смаку – харчова добавка E527, використовують при виробництві жувальної гумки і комбікорми для тварин. У невеликих дозах є безпечним. Сечовина є кінцевим продуктом метаболізму білка у тварин. Застосовується у фармакології і медицині в протипухлинних препаратах.

mochevina karbamid  kak pravilno primenyat, dozirovki28 Сечовина (карбамід) — як правильно застосовувати, дозування

Ознаки нестачі азоту у рослин

У рослин існує безпосередній взаємозв’язок між зеленою забарвленням і кількістю азоту в ґрунті. Це фотосинтез, в процесі якого важливу роль відіграє хлорофіл. Саме азот – головний компонент для утворення хлорофілу.

Про нестачу азоту в рослинах говорять наступні ознаки.

Tmall: як купувати на Алиэкспресс дорого, швидко і з гарантією
 • У рослин відзначається неприродно повільне зростання;
 • На деревах і чагарниках формуються тонкі і слабкі пагони;
 • Вузькі і дрібні листя, бліді, світло-зелені, або мають явну жовтизну;
 • Рослини, які відчувають брак азоту, швидше втрачають листя;
 • Слабкі і недорозвинені квіткові бруньки, зав’язуються набагато менше, звідси убоге плодоношення.
 • Як застосовувати сечовину

  Правильно використовуючи сечовину для удобрення грунту і підгодівлі, рослини буквально за кілька днів перетворюються за рахунок дії знаходяться в ґрунті бактерій. Слід враховувати, при внесенні добрива відразу в грунт, відбувається процес утворення вуглекислого амонію, який швидко розкладається на відкритому повітрі. Тому поверхневе застосування карбаміду буде малоефективним, хоча й шкоди не принесе.

  Максимальна ефективність від застосування його в гранулах буде лише в тому разі, якщо відразу закласти в грунт. Це істотно підвищує проникнення поживних речовин до рослин.

  Незалежно від того, де і як виготовлено добриво, всі виробники у своїх рекомендаціях вказують, що користуватися добривом можна на будь-яких грунтах в якості основного добрива і як підгодівля для плодово-ягідних і городних культур. Незважаючи на універсальність слід знати, що різним рослинам необхідно неоднакове кількість чистого добрива. Тому агротехніки рекомендують вносити поживні добавки в певних дозах в залежності від реальних потреб рослин.

  І ще важливий момент, який слід враховувати. Карбамід істотно підкислює грунт. Якщо грунт і так кисла, то для нейтралізації використовують вапняк (крейда), вапняну (доломітове) борошно. Їх вносять разом з азотними добривами з розрахунку 0,5 кг карбаміду і 0,5 кг вапняку, тобто в пропорції 1:1.

  mochevina karbamid  kak pravilno primenyat, dozirovki29 Сечовина (карбамід) — як правильно застосовувати, дозування

  Як правильно визначити дозу сечовини

  У рекомендаціях щодо застосування добрива виробники вказують, скільки грам потрібно внести на 1 квадратний метр площі. Правда, не завжди зручно вимірювати грамами, тим більше ваги на городі не завжди є під рукою. Тому краще вимірювати кількість добрива підручними засобами, це набагато зручніше і не менш точно.

  • 1 столова ложка = 10 г сечовини;
  • 1 сірникову коробку (без верху) = 13 г добрива;
  • 200-грамовий стакан = 130 г карбаміду.
  Чистка ковроліну: способи, магазинні засоби

  Дозування сечовини для внесення в грунт

  • Капуста, буряк, цибуля, перець, томати, часник, картопля – вноситься 20-25 м/1 кв. м;
  • Горох, огірки – 5-10 г/кв. м;
  • Патисони, баклажани, кабачки – 10-15 г/кв. м;

  Підгодівля проводиться 2 рази: перша під час висадки рослин, друга – на початку утворення плодів.

  • Для суниці і садової полуниці добриво вноситься в період утворення бутонів і зав’язей ягід методом обприскування – 10 г на 2 л води;
  • Для зернових культур вноситься 300 г карбаміду на 1 сотку в гранульованому вигляді з наступною заробкою в грунт.

  Важливо знати! Надлишок азотних добрив теж не дуже добре. У рослин починається інтенсивний ріст, утворення великої зеленої маси на шкоду плодоношенню. Можливе формування недорозвинених зав’язі і плодів.

  Застосування сечовини у вигляді розчинів

  Якщо з застосуванням гранул все зрозуміло, відміряли потрібну кількість і внесли в ґрунт. Тоді як розводити сечовину і робити з неї розчин необхідної концентрації? Це питання ставить у глухий кут, особливо початківців аграріїв.

  Важливо знати, дерева і чагарники удобрюються переважно сечовиною, розведеною у воді. Тільки перед посадкою саджанців сечовина закладається в гранулах безпосередньо в лунку. Щоб посадки добре розвивалися і рясно плодоносили з сечовини готують концентрований розчин, який вноситься в прикореневій коло. Якщо з якихось причин не вийшло зробити розчин, можна удобрити гранулами. Але після внесення добрива, грунт рясно поливають водою.

  Пропорції розведення сечовини для дорослих дерев:

  • Яблуні – 200 г/м у вигляді гранул, у розчині – 200 г розчинити в 10 л води;
  • Слива і вишня – 120 г/м в гранулах з подальшим закладенням в грунт або 120 г розчинити в 10 л води.
  Як почистити мишку: оптичну, лазерну, бездротову

  Деревам, які увійшли тільки в період плодоношення, буде достатньо 20-30 г гранул або це ж кількість, розведене у 10 л води.

  На закінчення подивіться відео про те, як правильно користуватися сечовиною на городі.


  А ще для настрою вірші Агнії Шиляй про осінь.

  Як зазвичай

  Грона горобини захоплено світяться,

  Китиці калини рубіном горять…

  І, як зазвичай, анітрохи не віриться,

  Що настала осінь знову.

  Спекотне літо раптово закінчилося,

  Видавши пуди овочів на-гора.

  Осінь мрячним дощем поспішає,

  Золотом листя прикрилася поки…

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!