Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повір’я

У нічний час доби активізуються хижі птахи, які символізують інтелект, мудрість, пророчий дар – сови та сичі. Ці нічні мисливці часто асоціювалися у людей зі страхом темряви, потойбічною силою. З-за цього з’явилася велика кількість різних прикмет про нічних птахів, в основному віщують біду.

1f0bc43a7fe4ca471782a36b373ced53 Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повіря

Чого чекати, коли бачиш сову

Однозначної відповіді на це питання немає. В античному світі, а саме у Греції, ця птиця означала мудрість і була супутницею богині Афіни. У Сибірській тайзі сова вважається берегинею лісів, захисницею заблукалих мандрівників. Але для багатьох народів Сходу і європейських країн побачити сову означало погану прикмету.

В залежності від часу доби

У візиті нічний мисливиці в темний час доби немає нічого незвичайного, хоча люди несхвально ставилися до появи птиці. Страх і жах у людини завжди викликали польоти сови вдень. У ряді країн Європи, таких як Шотландія, її страшенно боялися, вважаючи денний поява посланням від темних сил. А в Стародавньому Римі птаха, який прилетів при світлі дня, вбивали і обов’язково спалювали, а прах кидали в річку, щоб всю темряву віднесло водою подалі від поселення або міста, позбавивши городян від страшної долі.

Протягом багатьох століть з’являлися різні прикмети, пов’язані з візитом нічний хижачки в будь-який час доби:

 • Поява таємничої птиці вдень – погана прикмета. Варто очікувати швидких бід. Людині необхідно бути гранично обережним, щоб уникнути можливих нещасть.
 • Побачити сову ввечері вважається спірною прикметою. Птах, прилетіла в сутінки, була вісницею, що приносить різні новини, як погані, так і хороші.
 • Якщо перната мисливиця була помічена вночі попереду автомобіля – виникнуть проблеми по дорозі або на життєвому шляху.
 • Якщо птах залетів вночі у двір – господаря вдома чекає поліпшення матеріального благополуччя.
 • Якщо сова незалежно від часу доби ухнет три рази – біда підкралася до будинку зовсім близько.

На кладовищі

Цвинтарна обстановка сама по собі є гнітючої, такою, що навіває тугу і душевний смуток. А вночі цвинтар стає просто страшним, як у фільмі жахів. Сова, сівши на могильному хресті, на дереві або пролітає над склепами, була вісником страшних подій (мора, смерті, страшних хвороб), які відбудуться з людиною, побачив її.

34351b96334b867e81aa3dd7a9da2bb6 Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повіря

Також нічна мисливиця вважалася передвісником біди для всього поселення, якщо вона сіла на купол храму або на могильний хрест церковного цвинтаря. Міг відбутися страшний пожежа, здатний знищити все поселення. Тому після візиту крилатою гості всі жителі села або села запасалися водою для швидкої ліквідації можливої біди.

У дворі або на даху

 • Птах, залетевшая у двір, віщує пожежу або іншу надзвичайну ситуацію.
 • Якщо сова з’явилася у дворі, знайшла місце для гніздування, а потім полетіла – це ознака кардинальних змін в житті господарів будинку. Ці зміни можуть бути й гарними і поганими.
 • Перната гостя всілася на даху будинку – чекай матеріальних проблем, невдач на роботі.

Якщо в будинку лежить захворавший осіб, а на даху метушливо перебирає лапками нічна мисливиця – хворий скоро піде на поправку і вилікується.

Біля будинку або квартири

 • Перед весільним торжеством сова прилетіла до будинку – прикмета обіцяє щасливе сімейне життя молодятам без бід і нещасть.
 • Навколо житла кружляє прилетіла птиця – прикмета пророкує тяжку хворобу або смерть людини.
 • Перната мисливиця сіла на дерево – господарям житла варто чекати поповнення сімейства.

Сіла на паркан

Досить неоднозначною є прикмета, що пояснює, що станеться, якщо сова сяде на частокіл. Птах ухнула на паркані один раз – всі проблеми, пов’язані з матеріальними засобами, скоро зникнуть, ніби їх і не було. Якщо людина пройде повз частоколу, коли нічна мисливиця ухає – очікуються проблеми з фінансами.

1319a690c94d5ec8211d72118a8bdf72 Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повіря

Чужинцю це віщує збіднення. Але прикмета не може точно пояснити, що буде з господарем будинку, якщо він пройде повз околиці за територією своєї ділянки. Птах, ухающая на паркані, обіцяє хворій людині швидке одужання, якщо захворавший вигляне у вікно, щоб помітити сову.

З’явилася за вікном або б’ється в скло

Забобонні люди завжди побоювалися того, що означає сова, яка прилетіла до вікна:

 • Якщо нічна мисливиця стукає у вікно і ляскає крилами – в будинок прийде хвороба або смерть близької людини.
 • Якщо сова прилетіла до вікна, розбила скло і померла – чекайте похорону.

До чого сич залітає в будинок

Сич – одна з різновидів птахів сімейства сов, яка селиться не в лісах, а на відкритих місцевостях або поруч з житлом людей. Існують різні прикмети, пов’язані з появою сича:

 • Сич з’явився близько житла або залетів у нього – господар в небезпеці (можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, стане жертвою шахраїв і шахраїв).
 • Якщо пернатий мисливець ночами літає і гупає поруч з будинком – погода найближчим часом зіпсується (прийдуть дощі і знизиться на вулиці). Ще таке буйне поведінку птиці свідчить про прийдешнє водопілля.

Опудало сови в будинку

Деякі люди, зокрема мисливці, збирачі і таксидермісти, люблять прикрашати свій будинок або квартиру опудалами убитих тварин і птахів. Сови, за рахунок своєї таємничості і краси, добре вписуються в інтер’єр. Це прикраса має сакральними властивостями – притягує гроші і мудрість, яка дозволить вирішити будь-які складні ситуації.

c46f168f9a74f7e2bc53eb59a863b05e Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повіря

Але не враховується інший фактор – опудало сови в будинку може негативно вплинути на людей, котрі живуть у цьому житлі. Елемент декору зберігає в собі мертву енергію, яка утворилася в момент вбивства птиці, відчула своєрідний стрес. Цей депресивний мертвий згусток, як бомба сповільненої дії в один прекрасний момент серйозно вдарить по здоров’ю господаря оселі та його рідних. Містична субстанція, спрятавшаяся в прикрасі, немов магніт, поступово висмоктує з людей життєву силу. Тому опудало сови в будинку є страшною прикметою, символізує мор і смерть.

Якщо людина вирішила придбати будинок такий елемент декору, то необхідно провести ритуали очищення водою чи вогнем:

 • Якщо очищати приміщення водною стихією, то необхідно помістити на всю ніч у воду, якої потрібно протерти двері і вікна, срібну ложку. Підлогу вимити водою, в якій розвели відвар з полину.
 • Очищення вогняною стихією полягає в установці в кожному куті кімнати 7 свічок. Вони повинні повністю згоріти за 3 дня.
 • У кімнаті для нейтралізації мертвої енергії можна повісити на стіни великі картини з пейзажами.

Інші народні прикмети про сов

Мисливці Давньої Русі, вирушаючи за здобиччю, брали з собою кігті сови. Добувачі вірили в силу цього трофейного оберега, здатного повернути їх душі на землю у разі загибелі на полюванні.

Якщо людина виявив совеня, що випало з гнізда, і повернув його в сім’ю – батьки пташеня стануть захисниками житла, візьмуть його під своє крило, і до кінця свого життя будуть оберігати від нещасть. Якщо совеня не вдалося повернути в гніздо, то потрібно вигодувати і виростити його у себе вдома. Підрослий пташеня в якості подяки стане надійним захисником житла від темних сил. Якщо він раптом вирішить полетіти, то варто його відпустити. Таким чином, совеня забирає все погане з оселі господаря.

36fad75a5c5033a0854cdd2c8831297f Прикмети про сову: до чого побачити, залетіла в будинок та інші повіря

Сова залетіла в будинок – прикмета, яка обіцяє хороші вісті. Якщо залетевшая в будинок птах не може вилетіти назад – трапиться щось погане. Знайти совине перо – отримати надійний захист від темних сил.

Сова, прилетіла до дому, не завжди пророкує погані події. Її репутація серед усіх народів світу суперечлива. Перната мисливиця є гарним захистом людини від негараздів. Принаймні, гризунів поблизу точно поменшає.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради