Прикмети на Вступ 4 грудня — тлумачення про погоду і майбутній врожай

4 грудня християни святкують Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Підставою для цього послужило обіцянку її батьків присвятити життя дочки Бога. Цей день у православних також вважається початком Різдвяного посту. А прикмети на Вступ 4 грудня пов’язані з настанням зими і відкриттям Введенській ярмарки. Зараз давні і християнські звичаї майже злилися воєдино, але суть свята залишається незмінною.

Прикмети в цей день

4 грудня з допомогою народних прикмет передбачали подальші події. Частина з них була пов’язана з погодою:

 1. Приготовлена в російської печі каша покриваються рум’яною скоринкою – це до снігопаду.
 2. На свято раптово нагрянули сильні морози – до спекотного і посушливого літа.
 3. Дзвінко дзвенять дзвони – скоро похолодає. А якщо лунає глухий дзвін – це наближенню снігопаду.
 4. Земля покривається товстим шаром снігу – до студеної зими з рясними снігопадами.
 5. Коні ведуть себе вперто – скоро сніг випаде.
 6. Температура низька, але при цьому в день свята світить сонце – до теплої і м’якої зими.

f90947d8321d71aec2a5966b71bccf5c Прикмети на Вступ 4 грудня — тлумачення про погоду і майбутній врожай

В народі вірять, що замовляння на достаток і достаток, прочитані на Введення Діви Марії, будуть найбільш дієвими. Це свято вважається оптимальним часом для благословення своїх близьких на благополучне життя і успіх.

Прикмети на врожай

За церковним свята визначають, наскільки земля буде плідною. Тлумачення прийме виглядає наступним чином:

 1. Якщо в цей день випадає багато снігу, і він не тане до весни, то врожай буде рясний.
 2. На свято небо затягнуте хмарами, цілий день ллє дощ – не варто сподіватися на хороший урожай. Літо буде непогожим.
 3. 4 грудня настають холоди і за вікном справжня зима з глибокими заметами – рік буде рясною.

На свято господарі завжди чекали гостей і стежили, хто першим переступить поріг. Якщо це був чоловік, то рік повинен бути благополучним, а урожай багатим. А якщо першою заходила жінка, це не обіцяло родючості в наступному році.

Що не можна робити в свято

Введення Богородиці у храм – це велике церковне свято. У цей день не рекомендується:

 • вживати спиртні напої і лихословити;
 • вінчатися в церкві або влаштовувати хрестини;
 • робити прибирання будинку, шити або прати.

Зайнятися домашніми справами краще в інший час. В крайньому випадку – після обіду. На свято також небажано давати гроші в борг. Наші пращури свято шанували все, що пов’язано з Божою Матір’ю. До неї вони зверталися за допомогою, коли хтось у родині хворів або був розлад у родині. Тому православні дотримувалися всі звичаї.

Традиції і звичаї свята

4 грудня рано вранці проходять урочисті богослужіння на честь Пресвятої Діви Марії. Православні вихваляють Богородицю, посилають їй у своїх молитвах прохання про заступництво перед Господом.

Після читання молитов влаштовують урочисте відкриття Введенській ярмарки з веселими іграми, піснями і танцями. На ній продають вироби ручної роботи та домашню випічку. А запивати їжу прийнято гарячим медовим сбітнем.

fdd780b7de2e878c2ad7e620e86917a3 Прикмети на Вступ 4 грудня — тлумачення про погоду і майбутній врожай

В цей день вперше виїжджають в дорогу на санях. Якщо є молодята, їхні кортеж завжди пропускають вперед. Наречена за традицією одягає на свято розшитий квітами хустку, а наречений подпоясывается червоним поясом і управляє кінною упряжкою.

На свято Введення також проводили обряди на залучення судженого. Незаміжні дівчата поливали освяченою водою того, хто викликав у них симпатію. А ввечері вони просили Діву Марію, щоб уві сні вона показала їм майбутнього чоловіка або будинок, в якому їм належить жити після весілля.

А дбайливі господині в цей день ставили на стіл різні частування – здобні пироги та вареники з ягідною начинкою. Один з них робили з сюрпризом – всередину поміщали монетку. Той, кому вона траплялася в день церковного свята, повинен був прожити наступний рік вдало і в доброму здоров’ї.

Трави, заготовляє 4 грудня

На початку зими прийнято займатися збором цілющих плодів. В цей час збирають бруньки сосни і шишки вільхи.

Для заготівлі нирок придатна тільки сосна звичайна. Її основна ознака – 2 голки в пучку. З дерева зрізають верхню частину пагона розміром 0,5 див.

718ac58e92ecca8cc58a4c9b4eb98a35 Прикмети на Вступ 4 грудня — тлумачення про погоду і майбутній врожай

При зборі вільхових шишок відрізають нижні гілочки з соплодиями, а потім трясуть дерево і підбирають опале шишки. Далі сировину підсушують і застосовують для виготовлення ліків або вітамінного чаю.

Християни свято вірять, що празник Введення – це їх шанс на порятунок і звільнення від гріхів. А Діву Марію вони вважають прикладом щирої любові і поваги до Всевишнього. Тому 4 грудня відзначають з особливим розмахом і намагаються в цей день робити більше добрих вчинків.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради