Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

7ce2c3b0f1dae5822a3a91ade9eaf61b Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

Кожен день синоптики з різних куточків світу готують для нас прогноз погоди. Але, незважаючи на сучасні технології і швидкий технологічний прогрес, часто ця інформація виявляється неточною.

Ви здивуєтеся, але тварини – це найкращі провісники погоди. Саме за їх поведінкою можна дізнатися точний прогноз, який вас ніколи не підведе. Сьогодні ви дізнаєтесь, які тварини і рослини провісники погоди, на що варто звертати увагу, щоб дізнатися точний прогноз.

Які тварини передбачають погоду?

Майже всі тварини мають велику чутливість до погодних змін. Наприклад, жаби – одні з найбільш точних провісників. У них дуже тонка чутлива шкіра, тому в жарку погоду земноводні знаходяться у воді, а перед дощем – вилазять назовні. Голосно кричать жаби віщують злива, а якщо спів жаб стихає – до похолодань і морозів.

Дізнатися прогноз можна також за п’явок, які перед негодою, так само як і риби, спливають на поверхню води. Якщо поруч з вашим домом не виявилося водойми, просто поспостерігайте за птахами. Буде дощ, якщо вони збираються на деревах і кричать, купаються в калюжах – буде тепло. Існують також прикмети про домашніх тварин про погоду.

d4d38ac67b5dc4aaa83c5d7497590a7f Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

Як кішки передбачають погоду?

 • Коти – найчутливіші з тваринами. По котам дуже легко визначити погоду, просто спостерігаючи за їх поведінкою:
 • Якщо кіт згортається в клубочок – очікуються морози.
 • Спить на спині догори животом – буде тепло і сонячно.
 • Чихающий кіт прогнозує злива.
 • Тварина точить кігті об меблі – до сильних змін погоди.
 • Підтискає лапки у сні – настають холоди.
 • Про погану погоду віщує кіт, шкрябаючий підлогу.

Вчені стверджують, що коти мають дуже велику чутливість до перепадів атмосферного тиску серед усіх тварин, тому «котячий» прогноз – найбільш точний і достовірний.

Прикмети про собак

 • Непоганими синоптиками є також і собаки. Зверніть увагу на вашого чотириногого друга. Ось деякі прикмети про собак, знаючи про яких можна передбачити непогодицу.
 • Собака качається по траві – дощитиме і вітряно.
 • Валяється в снігу пес попереджає про хуртовини.
 • Якщо пес лізе в воду – суцільна злива.
 • Про зміни погоди також повідомляє поганий апетит і сонливість у собаки.
 • Пес згортається в калачик – гряде заметіль і холоду.
 • Якщо в сніжну погоду тварини граються в снігу і бігають один за одним – чекайте потепління.

Прикмети з домашньою худобою

Можливо, ви здивуєтеся, але не тільки вихованці вміють відчувати зміни кліматичних умов. Худобі також притаманна така особливість. Наприклад, щоб дізнатись погоду на ранок, потрібно з вечора поспостерігати за коровою. Якщо вона мало п’є і їсть багато трави – ранок точно буде дощовим.

Барани та вівці б’ються лобами до сильного вітру. А от коні перед негодою починають голосно хрипіти або укладаються на землю. Свині на майбутню бурю реагують по-іншому. Вони стягують солому і зариваються всередину, міцно притискаючись один до одного. Так роблять всі домашні тварини, відчуваючи наближення холодів і негоди.

ac42f23003a77bb4fbed9beff0025c2f Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

Лісові звірі

Досить цікаво спостерігати за поведінкою лісових тварин, щоб дізнатися погоду. Це відмінна можливість провести час на свіжому повітрі і зблизитися з природою. Дізнатися, якою буде зима, можна за розміщення дупла білки. Якщо воно знаходиться дуже низько на дереві, це віщує сильні морози і сувору зиму, а от якщо високо – зима порадує відносно теплою погодою.

Прикмети з домашніми і дикими птахами

Особливою чутливістю володіють птахи, вони по-різному реагують на погодні зміни своєю поведінкою. Наприклад, іволги видають мелодійні звуки в погожі дні і кричать, якщо очікується дощ. Про сильному вітрі можуть провіщати ворони, які сідають на гілках дерев ближче до стовбура.

Якщо птахи забираються на верхівки дерев і ховають голови під крило, то незабаром вдарять морози. Якщо ж спускаються на землю – очікується потепління. Відчувати зміни атмосферного тиску можуть також горобці. За їх млявого станом можна зрозуміти, що буде негода. А ось радісне цвірінькання – до потепління та поліпшення погодних умов. Всім давно відомі прикмети з ластівками. Якщо вони літають низько – буде гроза, високо – день буде сухим і теплим.

0ed2ae6edd68f1472e93d7d1dd8d8286 Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

Деякі домашні птахи також можуть допомогти визначити негоду. Наприклад, качки і гуси ховають голову під крило, а кури ляскають крилами тільки якщо очікується похолодання і дощі. Опущений хвіст і зависла оперення цих птахів передвіщає дощ. Квочки ховають курчат під себе перед грозою. Співаючий ввечері півень повідомляє про зміни погоди.

Прикмети з комахами

Ви здивуєтеся, але дізнатися погоду можна не тільки тваринам, але і спостерігаючи за комахами, адже вони теж чутливі до її змін. Якщо багато павуків – то погода буде гарною і стабільною, а от якщо їх зовсім не видно – очікується гроза. Про мокропогодице свідчить ще й павук, що сидить нерухомо в середині павутини.

Перед жарким днем мухи з’являються з самого ранку, а перед похолоданням майже не з’являються. Якщо весною багато хрущів, то літо посушливе. А якщо ви випадково побачили рой бабок, то в найближчі кілька годин чекайте опади. Скрекіт коників і яскраві світлячки віщують гарну погоду на весь день.

beeba3d6fdf32349529477f7938be96e Передбачення погоди за твариною – як визначити погоду по кішці, собаці, домашніх і диких птахів, комах, рибкам, худобі

Прикмети з рибками

Багато видів риб гостро відчувають погодні зміни. Наприклад, більшість акваріумних риб лежать на дні, якщо погода буде гарною, а от якщо вони метушаться по акваріуму і каламутять воду – буде дощ. Риби у водоймах також володіють властивістю передбачати погоду.

Якщо риба, вискакуючи з води, ловить комах, то, швидше за все, буде дощ. Плотва і карасі ховаються на дні перед грозою, тоді як в’юн випливає назовні. Побачити на поверхні води сома – передвістя потепління.

Вчені досі намагаються зрозуміти, як влаштовані організми тварин і чому людям не властиво настільки точно відчувати погодні зміни. Так що варто уважно спостерігати за поведінкою братів наших менших і завжди залишатися на одній хвилі з природою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради