Оберіг коловрат: значення слов’янського символу і амулета для чоловіків, жінчин – як зарядити талісман?

З давніх часів оберіг коловрат виступав потужним захисником, наділеним колосальною силою впливу. Особливість символу полягає в його нерозривному зв’язку із звичайними людьми. Він символізував сонце, як джерело всього живого на землі, і своїм ненав’язливим присутністю ясно давав зрозуміти, що вогняна стихія і людина – це єдине ціле.

35326516b6e93255658a6205a458d024 Оберіг коловрат: значення словянського символу і амулета для чоловіків, жінчин – як зарядити талісман?

Значення символу

Слов’янський оберіг коловрат оточений сонцем, означає вічний рух світила по небу і безперервний життєвий цикл, де всі навколо взаємозалежне і підпорядковане законам світобудови.

Тут пори року змінюють один одного, день перемежовується з вночі, молоде покоління приходить на зміну старшому, негаразди чергуються з удачею, хвороби відступають перед здоровьем здоров’ям. Недарма значення слова коловрат, де «коло» – “колесо”, а «брами» – обертати, буквально перекладається як кругообіг.

Щоб зрозуміти, що означає оберіг коловрат, потрібно уважніше розглянути символіку. Його зображували у формі колеса, від центру якого виходять Г-образні промені, трохи закруглені вниз. В середині замкнуте коло символізує вічний рух Сонця, а навколо зосереджені світло і тепло.

Цей амулет одне з найбільш нищівних засобів боротьби в історії людства. Чіткі геометричні лінії, проста форма та сила, укладена в знаку приковують увагу і нікого не залишать байдужим.

Недарма, Адольф Гітлер використовував давню символіку для підкорення народів. Але взаємодія злих думок і амулета несумісне. Носити заряджений позитивною енергетикою оберіг можна тільки добрими людям. Тому до ідеології нацизму коловрат не має ніякого відношення.

У слов’ян

Наші предки вірили, що той, у кого такий захист, людина не підвладний злим чарам і знаходиться під опікою давніх слов’янських богів – Дажбога, Хорса та головного – Сварога, охоронців і повелителів світу. Власника талісмана не потривожать ворожі помисли оточуючих, а душа очиститься від усього, що заважає повноцінного щасливого життя.

Кому і як слід носити оберіг

Згідно слов’янської символіки коловрат один з небагатьох універсальних знаків, які по своїй енергетиці підходять як чоловікам, так і жінкам.

Адже незалежно від статі, талісман оберігає свого власника від будь-якого негативного впливу, наділяє енергією Сонця, допомагає подолати складні випробування. Вся сила, яка зосереджена в амулеті, несе тільки хороше — добро, процвітання, добробут, здоров’я.

Відмінність чоловічого і жіночого символу полягає в напрямку його променів. Послідовність ліній проти годинникової стрілки вказує на приналежність до слабкої статі, зв’язок з потойбічним світом. Напрямок променів в іншу сторону, по руху Сонця – такий амулет коловрат призначений для сильної статі.

8f99c7d73d517e0f8225c77f363d2076 Оберіг коловрат: значення словянського символу і амулета для чоловіків, жінчин – як зарядити талісман?

Незважаючи на такий поділ, варіантів зображення сонячного оберега існує безліч, кожен з яких наділений своїми здібностями.

 • Дві пари ліній на символі дарують силу вогню: сміливість і мужність.
 • Шість — і ти у владі Перуна. Благополуччя і спокій завжди поруч.
 • Найбільшою силою володіє талісман з вісьмома променями. Всі слов’янські боги стали на захист людини.
 • Зображення можна намалювати, як це робили в давнину, поміщаючи знаки на стінах житла, священних капищах, ритуальних посудинах. Але в такому разі сакральне значення оберегу поширюється на захист будинку і сімейного побуту. Безпосередня близькість символіки Сонця до людини принесе набагато більшу користь.

  Сьогодні слов’янський знак коловрат використовують не тільки у вигляді талісманів і кілець, але і в якості зображень на тілі у вигляді татуювань. Але перш ніж зважитися на рішучий крок, необхідно розуміти, що певна символіка здатна змінити долю.

  06b9dc70ab65cfe4032190f4ef1bf0a9 Оберіг коловрат: значення словянського символу і амулета для чоловіків, жінчин – як зарядити талісман?

  Матеріал для амулета

  Виготовляють талісмани з різних порід дерев, кістки і металів. Для них підійдуть бавовняні і лляні мотузки на шию. Підвіски із золота і срібла найкраще поєднувати з дорогими нитками.

  Не можна користуватися шкіряними шнурками. Мертва тварина здатне передавати виробу енергетику смерті. Подібна взаємодія може зашкодити людині.

  Матеріал, з якого зроблений оберіг коловрат має важливе значення.

 • Символи з золота підходять боязким і нерішучим людям. Такі знаки додадуть впевненості.
 • За срібними виробами здавна закріпилася слава зберігати власника від злого енергетики. Оберіг коловрат укладений у сонці з срібла, нейтралізує погані помисли недоброзичливців.
 • Дерев’яні знаки символізують зв’язок всього сущого на землі. Такі талісмани допоможуть знайти гармонію душі, спокій, рішучість.
 • Категорично заборонено носити коловрат з атрибутами християнства. Протиборство релігій призведе до плачевних результатів. Поєднання декількох слов’янських символів, навпаки, вітається.

  Чоловікам

  Вирушаючи в бій, воїни прикрашали свої щити, обладунки та зброю сакральними символами. В основному талісмани виготовляли з металу. Вони вірили, що подібні знаки дарують захист богів на полі брані і принесуть перемогу. З часом оберіг коловрат для чоловіків набув більш широке значення.

 • Допомагає розкрити внутрішні сили, побачити те, що приховано від очей звичайних людей.
 • Захищає від негативної енергії, виявляючи власні магічні здібності. Загострює інтуїцію, ясновидіння і телепатію.
 • Чоловічий оберіг коловрат допомагає вирішити непрості життєві ситуації і вийти з них переможцем.
 • Амулет дозволить зберегти життя, якщо господареві доведеться захищати землю, додасть рішучості і сміливості.
 • Жінкам

  Слов’янський символ коловрат завжди вважався охоронцем і захисником сім’ї і сиріт. Дуже часто його вишивали на одязі дітей, прикрашали повсякденні тканини – скатертини, серветки, ковдри. Причому користувалися тільки натуральними тканинами і обов’язково новими нитками. Зображували знаки в найбільш уразливих місцях, ближче до голови і серця:

  • на комірі;
  • грудей;
  • на плечах.

  Для жінок оберіг коловрат символізує чистоту помислів, світле начало, родючість, сімейне благополуччя, захистить власницю від псування і пристріту. Завдяки йому представниці слабкої статі знаходили гармонію в заміжжі. Жіночі обереги в основному виготовляли з дерева.

  Невидима зв’язок Сонця, як символу всього живого на землі і детородительницы – матері, особливо допомагала дівчатам, що чекають дитину.

  Як очистити і зарядити оберіг

  Для досягнення найбільшого результату рекомендується користуватися талісманами власного виробництва. Але навіть у цьому випадку максимальний ефект досягається тільки після обряду очищення. Від сторонньої енергетики та негативного заряду позбавлять рідні стихії: сонячне світло і вогонь. Ідеальний варіант – це час за кілька днів до повного місяця.

  Наші предки проводили обряд очищення за допомогою природної води. Омивали коловрат в річці або струмку, потім дійство здійснювали над полум’ям вогнища, складеного з гілок дерева, в яке влучила блискавка.

  В сучасних умовах необхідно потримати оберіг під проточною водою, а потім прогріти над звичайною восковою свічкою.

  Подарований, куплений або виготовлений самостійно оберіг коловрат після очищення рекомендується зарядити власною енергетикою. Для цього необхідно:

  • сильно стиснути амулет у долонях;
  • з закритими очима попросити собі здоров’я і удачі;
  • протягом трьох днів носити з собою, щоб оберіг наситився енергією власника.

  Наскільки потужним дією буде володіти зарядка коловрата, залежить від ваших бажань і помислів. Адже оберіг коловрат здатний зберігати тільки найсвітліше, що є у світі, допомагаючи встати на шлях істини. Саме з його допомогою варто починати життя в новому напрямку.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради