Народні прикмети на 18 листопада (день Іони, Галактіона і Епистимии) – замовляння, звичаї, тлумачення снів, талісмани

9d17139e6c3ac3530f75bd66da6ce589 Народні прикмети на 18 листопада (день Іони, Галактіона і Епистимии) – замовляння, звичаї, тлумачення снів, талісмани

Християни протягом багатьох років шанували пам’ять мучеників Галактіона, Епистимии і святого Іони. Замовляння, виголошені на 18 листопада, допомагали дівчатам знайти судженого і відвести від будинку злодіїв, а прикмети підказували селянам, чого остерігатися.

Звичаї

Традиційно 18 листопада дівчата молилися святому Йону, щоб він направив в будинку хороших чоловіків. Для цього днем розкидали у дворі монети, а ввечері сідали біля вікна і тихо промовляли: «Суджений-ряджений, повз вікна проїжджай». І якщо через деякий час біля двору проїхала карета або пройшла компанія, значить, наречений буде заможним. Якщо ж після сказаних слів так ніхто і не з’явився – багатого чоловіка чекати не варто.

Відомий і інший спосіб: щоб притягнути нареченого, дівчата виходили рано вранці у двір і розкладали навколо будинку предмети, використовувані для рукоділля.

В цей же день і хлопці проявляли активність. Вони влаштовували гуляння, на які запрошували милих серцю дівчат. Часто подібні вечірки затягувалися до ранку.

18 листопада не можна приймати відповідальні рішення і підписувати важливі документи. Існує повір’я, яке говорить, що нечиста сила вкраде підпис. Не рекомендується в цей день робити великі покупки, так як куплені речі довго не прослужать.

b3e9062dcf1538c16d66cfdf376a05fc Народні прикмети на 18 листопада (день Іони, Галактіона і Епистимии) – замовляння, звичаї, тлумачення снів, талісмани

На день святого Галактіона прийнято закінчувати збір редьки. 18 листопада заготовляють чорні сорти на зиму – таке ліки має цілющу силу і допомагає при застуді.

У цей день прийнято прибирати в будинку. Вважалося, що 18 листопада люди очищають будинок від скупчився негативу. Згідно з повір’ям, по завершенні збирання кути у кожній кімнаті необхідно перехрестити і, читаючи «Отче наш», окропити святою водою.

На 18 листопада за повір’ями припадав санний первопуток. Сніг лягав густо, щільно і дозволяв кататися на санях. У народі кажуть, що зараз зайці змінюють сіру шубку на білу. Це дозволяє їм надійно ховатися в заметах від хижих звірів і мисливців.

Згідно звичаям, якщо 18 листопада мама покладе в ліжечко малюка чистий віник і візьме собі такий же, то протягом року вони будуть щасливі і знайдуть міцне здоров’я.

5e0dadd0e66bd0ab3b51317f0fecda30 Народні прикмети на 18 листопада (день Іони, Галактіона і Епистимии) – замовляння, звичаї, тлумачення снів, талісмани

Прикмети

 • Якщо в ніч на 18 листопада місяць знаходиться в серпанку, то прикмети в цьому випадку обіцяють тривалий негода.
 • Згідно з народними прикметами, якщо в цей день випало багато снігу – його буде також багато протягом зими.
 • Якщо сніг покриває землю нерівно – прикмети обіцяють чудовий урожай жита.
 • Гілки верби на 18 листопада вкрилися інеєм – народні прикмети обіцяють, що зима буде холодною і затримається надовго.
 • Згідно з прикметами, якщо багато інею – чекайте незабаром відлиги.
  Рвучкий холодний вітер при ясному небі, за прикметами, обіцяє швидке похолодання.
 • Знайшли 18 листопада у дворі чужий віник – прикмети і забобони кажуть, що на вас навели порчу.
 • Тлумачення снів 18 листопада

  Сни, зі сну в ніч на 18 листопада, говорять про те, що ви маєте неправильне уявлення про події, які відбуваються в житті. У цей момент підсвідомість здатна впорядкувати думки і допомогти побачити речі такими, якими вони є насправді. Все, що потрібно — правильно витлумачити образи, з’явилися уві сні.

 • Якщо бачили себе в полоні марнославства, гордості або здавалися могутнім і всесильним, то такий сон радить переглянути власні вчинки. Можливо, ви пішли на поводу у егоїзму і здатні тверезо оцінювати власні дії.
 • Якщо ж у сні ви пригнічені, принижені і мали низьку самооцінку, то в житті, ви себе недооцінюєте. Розберіться в собі, свої досягнення та оцініть все, що має життя.
 • Сни про минуле, вказують на те, що пора звільнитися від тягаря минулих років і легко дивитися в майбутнє. Сновидіння в ніч на 18 листопада вважаються очисними, так як показують, з чим необхідно розлучитися.
 • Прокинувшись вранці і згадавши в деталях те, що відбувалося уві сні, ви можете проаналізувати вчинки. В цю ніч підсвідомість кричить про те, де і в чому допускаються помилки.
  Побачений сон, підказує, є в житті гармонія, врівноваженість і легкість. Причому це стосується різних сфер: особистих відносин, спілкування з іншими людьми і родичами. Можливо, ви отримаєте підказку, яка допоможе правильно вирішити судовий питання, позов або спір.

  b5edbaf53ea9b66095fa7508d329c198 Народні прикмети на 18 листопада (день Іони, Галактіона і Епистимии) – замовляння, звичаї, тлумачення снів, талісмани

  Талісмани

  Для людей, народжених в день святого Галактіона, талісманами є:

  • Гематит (кровавик) – камінь, який приносить удачу, наповнює життя спокоєм, умиротворенням і удачею.
  • Опал – символ мінливої долі. При носінні такого каменю загострюється інтуїція і з’являється натхнення.

  Замовляння

  18 листопада дівчина могла «присушить» молодого чоловіка, який дуже подобався. Для цього береться кілька прутів і зв’язуються в пучок. Потім виривається один прут і лягає на порозі свого будинку. Після того як бажаний чоловік, заходячи в кімнату, переступав через нього, прутик ховали, а в банний день клали в сухе тепле місце і примовляли:

  «Як сохне цей прут, так само нехай сохне по мені раб Божий (ім’я молодої людини)».

  Відомі також замовляння, які допомагали хлопця приворожити дівчину. Робили їх у вітряну погоду. Причому вважалося, що чим сильніше вітер, тим більше ймовірність позитивного результату. Хлопець повинен стати спиною до вітру і вимовити такі слова:

  «На морі, на Океані, на острові Буяні живуть три брата,
  три вітру, один північний інший східний, третій західний.
  Навейте ви, нанесіть ви, вітри, печаль, сухоту рабі Божій (ім’я дівчини),
  щоб вона без раба Божого (ім’я) дні не дневала, години не часовала.
  Слово моє міцно».

  18 листопада господар/господиня будинку може заговорити свій будинок від злодіїв. Для цього виходять у двір перед світанком і, замітаючи сніг з вулиці на поріг, промовляють слова:

  «Сніг з чужих дворів, Спаси мою хату від злодіїв.
  Як ти навесні, сніг, истаешь,
  Так, щоб і думки в злодієві
  Про моєму дворі розтанули.
  В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.
  Нині і повсякчас і на віки віків.
  Амінь».

  Є й інший змова від злодіїв, який вимовляє старша в родині жінка. Вона стає на голий підлогу і, кружляючи на п’ятах, промовляє:

  «Кружу тебе, злодій, навколо мого будинку, кам’яного паркану.
  Який злодій до нього підійде,
  Той від мого міцного слова
  Страхом себе зробить.
  Ключ, замок, мову.
  Амінь. Амінь. Амінь».

  Щоб оминало лихі люди і нечиста сила, крім змов люди використовували звичайну молитву. 18 листопада ходять до церкви, відвідують храми і допомагають знедоленим.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради