Фіалки — чи можна тримати вдома, прикмети та повір’я про цвіт рослини

Багато людей дуже велике значення приділяють прикметами. Зокрема, існує думка, що фіалки (сенполії) в будинку – це погано. Але насправді, не все так однозначно. Тому варто дізнатися про ці забобони детальніше, щоб розібратися в приймете, чи можна тримати вдома фіалки, раз і назавжди.

Вплив на атмосферу в оселі

Хтось каже, що фіалки в будинку обов’язково принесуть щось погане і негативне. Інші ж упевнені, що квітка обіцяє господареві тільки хороше. Тому варто ці прикмети розібрати детальніше.

Негативна енергетика квітки

Колись давно ці мініатюрні квіти повсюдно використовували для прикраси будинку. Але з часом стали з’являтися негативні прикмети: фіалки в будинку стали навіть вважатися чимось забороненим. На думку деяких, ось чому не можна тримати їх у квартирі:

 1. Не можна купувати сенполію у незнайомої жінки. Вважається, що вона є причиною бід і нещасть, а також, що через рослина будь-яка людина може навести порчу.
 2. Тримати фіалки у себе в будинку не можна через те, що вони є квітами, призначеними для померлих. Його наявність принесе нещастя і втрати.
 3. Багато вірять у прикмету, що фіалки відштовхують потенційних женихів. Тому не рекомендують незаміжнім панянкам вирощувати вдома ці квіти.

Вважається, що квітка негативно впливає на енергетику чоловіків. У такому будинку вони не зможуть відчувати себе комфортно.

Добрі прикмети

Але не всі прикмети про фіалки віщують негативні наслідки. Існують і позитивні забобони про це красивій квітці.

На Сході, наприклад, вважають, що в сім’ю рослина приносить гармонію. Якщо посадити його в житло, то живуть там будуть обходити сварки і суперечки. Ще одна прикмета свідчить, що цими квітами можна притягти до себе багатство. Безгрошів’я таких людей обходить стороною.

Якщо в будинку з’явилися мурашки, варто завести фіалки. Комахи ця квітка не люблять і вважають за краще не селитися поруч.

Значення відтінку суцвіть

Існують і такі значення кольорів, що стосуються їх відтінків:

 • Якщо молодий чоловік подарував своїй коханій білу фіалку, то їй варто дбайливо доглядати за квіткою. Якщо сенполія зів’яне і загине, підсумок роману буде таким же сумним. Рясне і довгий цвітіння свідчить про довге і щасливе життя пари.
 • Червона фіалка для будинку віщує достаток. А якщо раптом зацвіла квітка, то це говорить про те, що його господиню незабаром чекає велика любов.
 • Бузкові або фіолетові відтінки символізують великі зміни, які вплинуть на звичний уклад життя господарів.
 • Сині суцвіття віщують несподівану, але важливу зустріч.

Де краще розташувати в будинку

Всі народні прикмети про фіалках, які говорять про те, що в будинку тримати їх не можна, з’явилися з-за того, що не багато хто знає, де їх краще розташувати. Це рослина відмінно очищає повітря від шкідливих домішок. Тому що живуть у великих загазованих містах сенполія може стати справжнім порятунком.

Ставити горщики з сенполией в спальні категорично не рекомендується. І це не з-за негативних магічних властивостей цих рослин, а із-за того, що вночі квіти виділяють вуглекислий газ.

fialki  mozhno li derzhat doma, primety i poverya pro cvet rasteniya2 Фіалки — чи можна тримати вдома, прикмети та повіря про цвіт рослиниНайкращим місцем для ніжного квітки є приміщення, де людина перебуває більше часу вдень, ніж вночі. Наприклад, кухня або вітальня – відмінне рішення.

Як доглядати, щоб фіалки приносили щастя й удачу

Добрі прикмети і забобони про фіалки діють тільки в тому випадку, якщо рослини дихають здоров’ям. Тому слід запам’ятати деякі рекомендації по догляду в домашніх умовах:

 1. Вибирати для посадки слід нетесные горщики. Потрібно ретельно розглянути ємності на наявність сколів та тріщин. Гарний горщик дозволить рослині в ньому комфортно себе почувати, і воно віддячить господарів пишним цвітінням, що буде позитивно впливати на атмосферу в домі.
 2. Всім, хто взявся вирощувати фіалки будинку, необхідно врахувати, що поливати їх потрібно відразу ж, як грунт трохи підсохне. Не треба пересушувати ґрунт в ємності.
 3. Недоглянутий квітка зберігає в собі лише негативну енергетику, тому його засохлі листя і гілочки слід своєчасно прибирати.
 4. Очистити повітря в приміщенні допоможуть лише ті квіти, які отримують достатньо світла, тому ставити їх слід в добре освітленому місці. Велика кількість сонячного світла дозволить виробляти кисень ще більше.

Можна дарувати фіалки

Нічого поганого в такому подарунку, як сенполія, немає. В якості презенту ця квітка є скоріше доброю прикметою, ніж поганий. Наприклад, якщо незаміжньою дівчині подарували квітку подруга чи родичка, що перебувають у щасливому шлюбі, значить, незабаром у неї з’явиться друга половинка.

fialki  mozhno li derzhat doma, primety i poverya pro cvet rasteniya3 Фіалки — чи можна тримати вдома, прикмети та повіря про цвіт рослиниІнша прикмета свідчить, що якщо фіалка, яку дарують комусь в подарунок, зацвіте білими квітами, говорить про швидкі позитивні зміни у їх життя.

Кожен сам для себе вирішує, чи вірити забобонам і прикметами, що стосуються вирощування фіалок в будинку. Якщо закрадаються сумніви, варто згадати, що в першу чергу сенполії є прикрасою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради