До чого голуб стукає у вікно: народні прикмети

Протягом довгого часу голубина пошта вважалася найбільш швидким і надійним способом доставки новин. Люди використовували унікальну здатність голубів орієнтуватися в просторі і знаходити потрібну людину на величезній відстані. Напевно, тому народні прикмети досі пов’язують цих птахів з найважливішими весточками, що доля посилає людині.

bd79485f930b5debc746c8af501e6bd9 До чого голуб стукає у вікно: народні прикмети

До чого голуб стукає в вікно

Поява сизокрылого за вікном слід розглядати, як знак швидких змін у житті людини. Не завжди ці зміни можуть бути радісними, але, як правило, нічого поганого таке поява не означає:

 1. Самотній голуб стукає у вікно — хороша прикмета. Господарі будинку невдовзі отримають приємні новини.
 2. Птах тримає в дзьобі гілочку або пір’їнка — сімейну пару чекає народження довгоочікуваного дитини, покращиться фінансове становище.
 3. Голубок постукав у віконце офісної будівлі — господаря кабінету чекає підвищення по службі.
 4. Птах сидить на карнизі і довго дивиться крізь вікно у квартиру — мешканцям останньої варто чекати гостей, веселого свята.
 5. Сизокрылый постукав у скло дзьобом, а потім повернувся і сидить на карнизі боком або задом до вікна — вже скоро людина відправиться подорожувати.
 6. Якщо ж голуб не стукає в віконце дзьобом, а б’ється об скло всім тілом, то це погана прикмета, яка означає, що хтось із господарів будинку незабаром занедужає.
 7. Птах врізається в скло і замертво падає під вікном квартири — кого з мешканців незабаром чекає смерть.

Вплив забарвлення птиці на значення

Важливим чинником при визначенні того, що саме знаменує постучавший по склу голуб, є колір його пір’я:

 1. Найщасливіші події (швидке весілля, народження дитини) мешканцям будинку обіцяє появу за віконцем білого голубка.
 2. Різнобарвне яскраве оперення птиці свідчить про те, що людину чекають радість, збільшення достатку.
 3. Якщо у вікно стукає темний голуб, то господарям квартири варто приготуватися до хвороб або фінансових труднощів.
 4. Якщо ж про віконце б’ється настільки брудна птах, що її забарвлення неможливо визначити (тим більше, якщо вона виглядає хворий і виснаженою), то хтось із мешканців будинку скоро помре.

3ebcc78e4dad832378b3a5f9540ba6b6 До чого голуб стукає у вікно: народні прикмети

Стукає пара голубів

Одним з найкрасивіших весільних звичаїв вважається політ над нареченим і нареченою пари білих голубок, що символізують люблячі серця наречених. Не дивно, що повір’я говорить: побачити за вікном не одного, а відразу двох голубів — до швидкої весіллі.

Щоб зрозуміти, чи буде людина щаслива зі своїм обранцем чи ні, необхідно придивитися до поведінки пернатих. Якщо вони сидять на карнизі спокійно, ніжно воркують і тільки зрідка постукують дзьобами по віконцю, то майбутній сімейний союз обіцяє бути щасливим. Але якщо птахи сваряться, б’ються об скло тілами, то нічого хорошого майбутній шлюб господареві будинку не принесе — сімейне життя буде сповнене сварок і непорозумінь. Людині слід замислитися: чи варто взагалі поєднуватися узами шлюбу з обранцем.

Тлумачення в залежності від часу доби

Найбільшу удачу варто чекати людині, якого голуб розбудив на світанку. Стук птиці по склу з ранку до полудня також означає, що господарів вдома чекають приємні події. Якщо голуб постукав у вікно під вечір, то це не обіцяє мешканцям квартири нічого хорошого.

Якщо сизокрилі безладно стукають по віконець весь день, то господарів вдома чекають швидкі кардинальні зміни в житті.

Значення прикмети для жінок і чоловіків

Вважається, що якогось особливого поділу на «жіночі» і «чоловічі» прикмети про голубів немає. Єдиним винятком можна вважати повір’я про парі птахів за вікном. Якщо у віконце дівчата стукають відразу два голуба, то це значить, що незабаром її чекає весілля. А от для чоловіка те ж саме подія означає, що небо дає знак: настав час для рішучих дій. Якщо він хоче завоювати серце обраної жінки, то потрібно діяти сміливо, сама доля буде сприяти виконанню планів.

Ще одним «чоловічим» забобонами можна вважати з’явилося нещодавно повір’я про голуб, разбивающемся про лобове скло машини. Чоловіки набагато агресивніше жінок на дорозі, набагато частіше перевищують швидкість і збивають птахів. Тому й прикмета про те, що збитий автомобілем голуб — до швидкої аварії, більш актуальна для сильної половини людства.

Як уникнути біди

Якщо поява птахи за вікном обіцяє господарям будинку неприємності, то слід спробувати нейтралізувати ознаки поганий прикмети. Для цього є кілька способів:

 1. Коли за вікном метається поранений голуб, не варто його проганяти. Краще нагодувати птицю, а якщо є можливість — вилікувати. Тоді згодом того, хто врятував пораненого голуба, хтось допоможе у важкій життєвій ситуації.
 2. Повір’я говорить, що в голубів можуть вселятися душі покійних. Якщо пернатий наполегливо стукає по склу і не відлітає, то, можливо, це не доля пророкує людині важкі випробування, а душа померлого родича намагається щось сказати. Якщо так, то слід просто сходити в церкву, щоб замовити заупокійний молебень за померлим.
 3. Якщо сизокрылый довго б’ється об віконце всім тілом, необхідно дати йому крупи. Якщо він поїсть і незабаром після цього відлетить, значить, господарю дому вдалося зменшити негативні наслідки прикмети, і ніхто з його близьких серйозно не захворіє.
 4. Багато людей вірять, що якщо голуб не просто стукає в віконце, а наполегливо намагається проникнути всередину будинку, то це до смерті одного з його мешканців. Щоб не допустити смерті когось із членів сім’ї, господарю будинку слід закрити всі вікна і віддушини в оселі і спробувати відігнати настирливу птицю від будинку. Можливо, незабаром їй набридне битися об скло і вона полетить, а людина відведе біду від себе і домочадців.

Не завжди поява сизокрылого за вікном має доленосне значення. Голуби вже давно живуть поруч з людиною. Часто молоді птахи б’ються у вікна будинків випадково, коли вчаться літати. Взимку голуби шукають корм і нерідко «туляться» до осель людини від голоду. Але все-таки іноді птах стукає у вікна будинку не просто так, а на що-то «натякаючи», тому потрібно бути вкрай уважним, щоб не пропустити важливі звістки, які доля шле людині разом з пернатим посланцем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради