Чому не відзначають 40 років – можна святкували жінці, чоловікові?

Сорокарічний ювілей у багатьох культурах вважається особливою датою, святкувати яку не рекомендується. Причому забобони, пов’язані з нею, прийшли до нас ще з часів давнини і за останні роки не втратили свою актуальність.

Більше того, думка екстрасенсів і астрологів повністю збігається з ними: 40 років не відзначають, оскільки, в іншому випадку людини чекатиме безліч проблем. Чим пояснюється дане твердження?

b6bf3f300aade87044e3573c23603e84 Чому не відзначають 40 років – можна святкували жінці, чоловікові?

Чому не можна відзначати 40 років жінкам?

Жінкам прикмети не рекомендують відзначати 40 років, так як це може спричинити зниження запасів життєвої енергії, і, як наслідок, проблеми зі здоров’ям. Відомо, що цей рубіж пов’язаний з серйозними змінами в жіночому організмі: біоритми помітно сповільнюються і з’являються перші симптоми клімаксу.

При цьому змінам піддається і зовнішність, і поведінка: з’являється сивина, зморшки стають більш глибокими. Що стосується настрою, то спостерігається часта його зміна, виникають прояви агресії, з’являється дратівливість, часто цей стан провокує розвиток депресії.

Згідно з прикметами, святкування сорокарічного ювілею тільки погіршує становище, тому жінкам краще його не справляти.

Чому не можна відзначати 40 років чоловікам?

Чоловіки не відзначають свій 40-річний ювілей з інших причин. Історії відомо чимало випадків, коли дане свято для представників сильної половини людства виявлявся останнім. До п’ятдесяти років заважали дожити нещасні випадки або серйозні проблеми зі здоров’ям.

Якщо ж звернутися до давніх прикметами, то вони також не радять відзначати чоловікам 40 років. У народі кажуть, що якщо знехтувати даними радою, то можна втратити свого ангела-хоронителя. В результаті людина залишається без захисту і на нього може обрушитися гора неприємностей, в тому числі і складні захворювання.

Крім того, до сорока років, багато чоловіків починають обертатися назад і копатися в своєму минулому. Хтось шкодує про те, що так і не зміг втілити свої мрії в реальність, інші замислюються про наближення старості і впадають у смуток. А святкування ювілею, згідно з народними спостереженнями, тільки шкодить: це зайвий раз нагадує про те, що значна частина життя вже прожите.

2a34b93a736c6d5df49c75309061fe63 Чому не відзначають 40 років – можна святкували жінці, чоловікові?

Думка церкви

Священнослужителі наполягають на тому, що небажання відзначати своє сорокаріччя у багатьох людей пов’язане виключно з внутрішнім страхом. Кожна віруюча людина пам’ятає про заупокійної панахиди, яку родичі покійного завжди замовляють на 40 день після смерті.

В Біблії також можна знайти чимало значущих подій, пов’язаних з цифрою 40. Однак далеко не всі вони мають негативне забарвлення.

 • Протягом 40 днів тривав Всесвітній потоп.
 • 40 років знадобилося єврейського народу, щоб подолати пустелю і знайти щастя на Землі Обітованій.
 • Ісус вознісся на небеса через 40 днів після смерті.
 • Протягом 40 днів після хрещення Ісус в повній самоті знаходився в Іудейській пустелі.
 • Цар Давид правил протягом 40 років.
 • Єрусалимський храм Соломона мав ширину 40 ліктів.
 • Ісаак взяв за жінку Ревеку, коли йому виповнилося 40 років.
 • Пророк Мойсей прожив 120 років, а це цілих три сорокаріччя. І протягом 40 днів він вів бесіду з Богом.
 • Голіаф вимагав битви з євреями протягом 40 днів.
 • 40 днів було відведено жителів Ніневії на покаяння.
 • Душа знаходить спокій через 40 днів після смерті.
 • Православна церква не забороняє святкувати сорокаріччя. Навпаки, вона вважає, що необхідно відзначати кожен рік, який був дарований людині Богом. Що стосується забобонів, то вони вважаються гріхом.

  Думка астрологів

  Астрологи переконані, що 40 років – це дата, яка характеризується кризою. Цей період знаходиться під впливом планети Уран, який впливає на всі сфери життя певний вплив і піддає їх радикальним змінам.

  На порозі свого сорокаріччя людина починає переосмислювати власне життя, часто піддаючи сумнівам цінності і пріоритети, які раніше були для нього важливі. В цей час негативний вплив Урану проявляється у вигляді:

  • підвищеного ризику опинитися в небезпечній ситуації (нещасний випадок);
  • погіршення фінансового становища;
  • розвитку небезпечних захворювань;
  • серйозних розбіжностей в сім’ї, які здатні довести до розлучення.

  В цілому дії людини на порозі свого сорокаріччя нагадують метання з боку в бік. Люди часто роблять необдумані вчинки, думки сплутані, спонтанні рішення, у будь-якій стресовій ситуації виникає паніка. З цих причин астрологи не радять надто бурхливо святкувати 40-річчя ні чоловікам, ні жінкам.

  Для того, щоб криза не зміг набрати обертів і завершився максимально благополучно, відзначати ювілей бажано в тихій обстановці.

  При цьому на святі самого ювіляра також не варто вітати з 40-річчям. Астрологи рекомендує трохи схитрувати і присвятити святкову мова йде дату – 39 років.

  43c6c6ccc1be099e2df220ecb766c120 Чому не відзначають 40 років – можна святкували жінці, чоловікові?

  Думка екстрасенсів

  Сорокарічний рубіж екстрасенси називають періодом дефіциту енергії. В цей час життєві сили йдуть на спад, слабшає його енергетичне поле. І якщо на святі буде присутня людина з поганим оком, це спричинить масу неприємностей.

  Тут же екстрасенси звертають увагу на нумерології: якщо цифра 4 символізує творення, то 40 означає трансформацію світогляду. В цілому дана інформація ніякого негативу не несе, а тому не дає чіткої відповіді, чому жінкам і чоловікам не прийнято відзначати 40 років.

  Проте існує й інша думка. Екстрасенси переконані, що дане повір’я має безпосереднє відношення до Таро, де 40 – це число смерті і подій, пов’язаних з похованням померлих. З цієї причини вони не радять планувати святкування ювілею 40 років.

  Як можна відзначити цю дату?

  Згідно багатьом прикметам, відзначати 40 років заборонено, так як, в іншому випадку людина ризикує накликати на себе безліч неприємностей. І з’ясувавши, чим небезпечна ця дата, багато забобонні люди повністю відмовляються від святкування ювілею. Однак є кілька способів, завдяки яким на честь сорокаріччя можна зібрати за столом близьких і при цьому відвести біду.

 • Як вже було сказано вище, насамперед, слід грамотно розставити акценти: свято присвячений не дорослішання, а йде дату – 39 років. Обов’язково попередьте про це своїх гостей, щоб вони встигли придбати необхідні листівки і виправили напис на торті.
 • Якщо ви зібралися відсвяткувати 40 років, намагайтеся не запрошувати багато гостей. Нехай у цей день поруч з вами будуть лише рідні люди і близькі друзі, яким ви повністю довіряєте. При цьому від пишного застілля також краще відмовитися. Бажано обмежитися легким вечерею і чаюванням.
 • Можна також перенести святкування ювілею на наступний день. І тоді дату цілком доречно змінити на 40 років і 1 день. А якщо ви занадто забобонні, попередьте гостей, щоб під час урочистостей вони не вимовляли вголос ваш вік.
 • І не забувайте, якщо йти по життю з посмішкою і позитивним настроєм, то ніякі прикмети не зможуть зіпсувати вам свято. Спробуйте обійти забобони, адже для цього достатньо всього лише проявити кмітливість, і тоді святкування підступної дати залишить у пам’яті тільки теплі спогади.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради