Чому не можна носити чужі речі (взуття, одяг) померлих, живих: народні прикмети

Сьогодні по-різному ставляться до обміну особистими речами, в тому числі і одягом. Раніше у багатьох сім’ях в цілях економії було прийнято доношувати гардероб братів і сестер, а деякі предмети і зовсім передавалися як родинні реліквії. У цій традиції є негативна сторона: народні прикмети стверджують, що носити чужі речі, особливо померлих, не можна.

d536bc782aea7e9ff9509e9a087185db Чому не можна носити чужі речі (взуття, одяг) померлих, живих: народні прикмети

Чому не можна носити чужі речі

Вважається, що предмети накопичують в собі енергетику. Коли у речей є єдиний власник, вони як би підлаштовуються під нього, багато в чому відображаючи характер і долю господаря.

Деякі стають талісманами, зберігаючи в собі пам’ять про перемоги світлих і щасливих часи. Є й речі, які більше не хочеться використовувати через їх зв’язку з поганими подіями.

Здавна саме на особисті предмети повелося насилати псування і прокляття. Це серйозний привід відмовитися приймати сувеніри від незнайомців в дар або забирати собі чужі пожитки.

Кожна людина носить річ по-своєму. Приміряючи одяг з чужого плеча, можна звернути увагу, що вона безглуздо виглядає і створює фізичний дискомфорт. Так само і з енергетикою. Чужий гардероб і предмети особистого користування здатні викликати відторгнення – симптоми, схожі на алергію, але менш виражені.

Це можуть бути:

 • головний біль;
 • сонливість;
 • свербіж;
 • підвищення температури або тиску;
 • апатія;
 • перепади настрою.

Не кожна річ несе негативний заряд. У популярних людей прийнято брати пам’ятні автографи, щоб відобразити велич зірки. Що стосується одягу: у світі існує весільний звичай кидати не тільки букет, але і підв’язку нареченої, щоб «передати естафету» одруження, а футболки спортсменів продають шанувальникам на аукціонах.

Враховуючи, що чужі речі «просочені» вібраціями свого власника, а кожна людина індивідуальна – носити їх постійно не варто, щоб не збитися з власного шляху. Саме про це попереджає відома в народі прикмета.

e089afde018856a88be8e88a7b1b38d0 Чому не можна носити чужі речі (взуття, одяг) померлих, живих: народні прикмети

Думку езотериків

Езотерики розповідають, що одяг накопичує в собі енергетику власника, а також має подієву «пам’ять». Якщо річ носив невдаха, негативний, небезпечний або хвора людина, вона буде нести в собі відповідний заряд.

Одяг, пов’язану з хворобами, втратами і неприємностями, найкраще спалити. Недоброзичливці можуть передавати негативно заряджені предмети з метою перенести на когось задану програму. Речі, призначені комусь іншому, присвоювати теж не можна.

Думки релігій про чужих речах

У церковних традиціях заборони на використання чужих речей немає. Згадується, що перед тим, як забрати одяг померлого, потрібно почекати 40 днів, поки упокоїться його душа. Її прийнято роздавати бідним в рамках благодійності, але можна і залишити в сім’ї.

В мусульманській релігії також особливих заборон щодо носіння чужих речей немає, але робиться акцент на гігієну і розвиненому почутті інтимності. Бажано відмовлятися від них на користь нових.

Чи можна дітям доношувати одяг своїх старших братів і сестер

Питання, чи варто молодшим дітям доношувати одяг старших, неоднозначний. З одного боку, у кожної людини свій темперамент і доля. Езотерики вважають, що речі з чужого плеча можуть обмежувати свободу розвитку дитини. Відноситься це не тільки до сімейних, але і відданим речей від знайомих.

Предмети одягу або особистого призначення можна пускати гри і навчання, наприклад, коли хлопчик пробує зав’язувати краватку, користуючись татовим, дівчинка фарбується будинку маминою косметикою або приміряє підбори. У повсякденному житті краще, щоб дитина прокладав свій шлях сам.

З іншого боку, є думка про міцність сімейних уз.

Якщо відносини в родині теплі, курточка або светр з братового плеча підтримають молодших членів. Натільна білизна передавати не прийнято.

Які чужі речі можна носити

Існує багато раціональних і магічних пояснень, чому носити чужий одяг не можна. Перше, про що доводиться задуматися, – це гігієна і зручність. Ось які речі з чужого плеча присвоювати точно не варто:

 • натільна білизна: майки, футболки, джинси і труси, сорочки, піжами;
 • взуття всіх типів;
 • головні убори.

Пояснення цим табу можуть дати не тільки медики, але й езотерики. Голова – це центр світогляду, вольових рішень, ноги – опора, натільна білизна символічно – щось інтимне, тому у всіх цих випадках краще захищати себе від впливу чужої енергетики.

Що ж до винятків, можна носити одяг громадського призначення, наприклад:

 • туфлі для боулінгу або ковзани напрокат;
 • спецодяг, яку видають на роботі чи в розважальних закладах, на екскурсіях;
 • 3D окуляри в кіно.

Ті речі, на яких не затримується енергетика однієї конкретної людини, не становлять суттєвої загрози для його поля. Є і кілька видів негативно заряджених речей, які не можна носити.

ffbdfdec1c40d37138a7427b708a1031 Чому не можна носити чужі речі (взуття, одяг) померлих, живих: народні прикмети

Невдахи або смертельно хворого

Речі хворих людей безпосередньо заряджені негативною енергетикою. Вони «вбирають» страждання, а часом можуть перейняти якісь психологічні або енергетичні причини, що спричинили хворобу. Наприклад, якщо чоловік захворів від постійної злоби, туги або заздрості, його одяг рекомендується ретельно випрати або спалити.

За життя тяжкохворої людини носити його речі забороняють, щоб не перетягнути на себе чужу долю. Хоча думки знаючих людей з цього приводу розходяться. Деякі вважають, що якщо носити речі хворого, це чинитиме тиск на енергетику здорової людини, але не більше.

Речі невдачливого або невигадливого людини «вбирають» його характер, притягують неприємності. У такому одязі новий господар може почати нервувати, соромитись, обумовлюватися, забувати якісь дрібниці, тому її носити не варто.

Невідомого

Якщо походження речей невідомо, чи варто боятися поганої енергетики. Краще обходити стороною покупки в секонд-хенді. Небезпека таких придбань в тому, що при погіршенні самопочуття або смузі невдач буде складно віднести їх причину до купівлі «у другі руки» якого-небудь предмета гардероба.

Одяг, яку зняли з трупа

Езотерики суворо забороняють носити одяг померлої людини, яку безпосередньо зняли з тіла. Якщо предмети стосувалися пішов в інший світ, вони зберігають на собі сліди мертвої енергії, яка може залучити хвороба або невдачі. Такий одяг потрібно знищувати, щоб ніхто не зміг знову її використовувати.

З приводу гардеробу, що залишився після людини, думки неоднозначні. Одні вважають, що з відходом власника речі втрачають заряд, а інші стверджують – предмети продовжують зберігати нехороші відгомони.

Одяг, що був власністю померлого, краще знищити, поставивши крапку в його історії.

Чи можна носити чуже взуття

Якщо щодо одягу скептики можуть сумніватися, то з взуттям все однозначно: доношувати чужі черевики негігієнічно і простий обробки протигрибковими засобами може бути недостатньо.

Купуючи взуття секонд-хенді або приймаючи туфлі в подарунок, ніхто не може бути впевнений в тому, як добре вони були очищені, як довго їх носили і не представляють погрози для здоров’я нового власника. Крім того, поношене взуття і виглядає не цілком охайно. Кожна людина володіє своєю формою стопи і ходою, снашивает річ по-різному, а чужі черевики можуть виявитися не тільки неакуратними, але і незручними.

З езотеричної точки зору, носити чуже взуття не можна, навіть якщо вона нова і передаренная. У кожен подарунок вкладають певний посил, а приймати чужі презенти – означає забирати собі і всі супутні побажання, які можуть бути чужі для долі нового власника.

Вважається, що навіть на померлого не можна в цілях економії одягати щось стороннє, інакше чужі гріхи будуть переслідувати небіжчика в новому житті. Носити чужі черевики або туфлі – значить пройти по стопах чужої долі.

Чи можна очистити чужу річ

Буває так, що відповідна річ знайшлася тільки в секонд-хенді або знайомий чоловік запропонував її забрати безкоштовно. У подібних випадках достатньо провести легкий очисний ритуал, щоб одяг можна було носити.

Для початку її потрібно позбавити від енергетики попереднього власника і можливої «пам’яті подій». Для цього кожен може використовувати ті кошти, які він більше вірить, щоб посилити дію ритуалу:

 • обережно окур різнотрав’ям на основі шавлії;
 • розстелити річ і обвести свічкою умовно по контуру, читаючи молитву;
 • окропити святою водою;
 • продзеленчати дзвіночками (за фэншую).

Далі предмет річ потрібно випрати 3 рази або звичайним чином і дати їй повисіти якийсь час.

Бувають випадки, коли ношені речі пропонують у подарунок, наприклад, фамільне весільну сукню, хусточка прабабусі. Якщо відносини в сім’ї міцні, прийняти такий подарунок дозволено, а надягати його необов’язково. Просто збережіть річ, віддаючи данину сімейним традиціям.


В якості виправдання завжди можна сказати безневинне «немодно» або філософськи зауважити, що у кожної сім’ї свій шлях, нове життя з чистого аркуша. При цьому позитивно заряджені речі можна брати з собою.

Одні талісмани, що передаються з рук у руки, можуть підтримати і підбадьорити. Інші речі несуть у небі негатив. Перш ніж приймати в подарунок або купувати сторонній предмет, потрібно задуматися про його походження і обов’язково очистити перед тим, як ввести у своє життя.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради