Прання постільної білизни: температура і віджим

Підтримка постільних речей в належному стані та якісне очищення — головна задача будь-якої господині. Всі ці проблеми вирішує правильна прання постільної білизни. Догляд дуже важливий, так як на ліжку людина проводить від 6-ти до 12 годин в день. Для підтримки гігієнічності постіль рекомендується міняти щотижня. Якщо правильно підійти до очищення, то тканина вдасться зберігати у первісному вигляді надовго.

stirka postelnogo belya: temperatura i otzhim11 Прання постільної білизни: температура і віджим

Загальні правила

Перед пранням обов’язково розсортовують комплекти. Постіль різних кольорів і матеріалів перуть окремо. Справа в тому, що при високій температурі води пігмент з тканини небілого колір може забарвити білі постільні приналежності. Відповідно і різні матеріали потрібно прати при різній температурі і швидкості обертань барабана пральної машини. Для цього вибирають відповідний режим прання. Про те, як прати конкретний комплект, підкаже етикетка. Речі з плямами різної етіології прати краще відкласти, щоб випрати після видалення забруднення.

Відразу після покупки нову білизну не готове до використання. Перед тим як стелити, його потрібно обов’язково випрати в пральній машинці.

Виробники зазвичай обробляють нові комплекти спеціальною речовиною, щоб тканина зберігала форму в упаковці. Прати постільну білизну в пральній машині потрібно, вивернувши її навиворіт і вибравши режим з температурою 90 градусів, щоб напевно позбутися просочення і продезінфікувати перед вживанням.

stirka postelnogo belya: temperatura i otzhim12 Прання постільної білизни: температура і віджимДля кращого ефекту рекомендується робити помірну завантаження барабана.

Окремо перуть натуральні і синтетичні матеріали. Для прання дитячої білизни рекомендується використовувати спеціальне щадне і гіпоалергенний засіб. Щоб прання була бережний і зберігала структуру і колір тканини, барабан машини краще завантажувати не повністю, а залишати половину простору вільним для більш якісного полоскання і віджимання.

Рекомендації для різних матеріалів: температура і віджим

Для виготовлення постільної білизни використовують такі тканини (натуральні та штучні):

 • льон;
 • бавовна;
 • твіл;
 • шовк;
 • сатин;
 • перкаль;
 • бамбук;
 • батист;
 • вовна;
 • трикотаж;
 • поліестер;
 • віскоза.

Льон, бавовна і твіл stirka postelnogo belya: temperatura i otzhim13 Прання постільної білизни: температура і віджимБільшість моделей вже мають програму для обробки натуральних тканин.

Це найбільш прості у догляді типи матеріалів, які практично не деформуються й не втрачають колір з часом. Тканина білого кольору можна прати при максимальних температурах. Підійде режим з температурою 90° і віджимання з великою кількістю оборотів. Кольорові або сильно забруднені тканини вимагають прання при 40-60 градусах. При необхідності постіль можна попередньо замочити. Часто пральні машини мають спеціальне позначення — режим «Бавовна», який і підійде для постільних речей.

Шовкові комплекти і поплін

Шовк і поплін — делікатні матеріали, що вимагають акуратності. Максимальна температура — 30°. Перед пранням рекомендують також провести тест та перевірити не линяє тканина. Потрібно використовувати щадні миючі засоби, наприклад, рідкі та спеціальний кондиціонер-пом’якшувач води, але в жодному разі не відбілювач. Не можна використовувати режим віджиму, краще всього підійде «Делікатне прання».

Прання матеріалу перкаль, сатин і жаккард

Перкаль — тонка бавовняна тканина, яка добре підходить для постільної білизни, так як не пропускає наповнювач ковдр (наприклад, пір’я і пух). Незважаючи на те, що матеріал відноситься до любого типу тканин, догляд за ним досить простий. Таке постільна білизна витримує велику кількість машинних прань. Якщо це перша прання комплекту, вибирають низьку температуру, близько 20°, при наступних очищениях підійде 60° і середній режим віджиму. Сатинові і жакардові комплекти потрібно прати акуратно, але допускається температура до 60° і віджимання на середніх обертах. В цілому для сатину і жаккарда підійде режим «Бавовна».

Батист, бамбук, трикотаж, вовну stirka postelnogo belya: temperatura i otzhim14 Прання постільної білизни: температура і віджимДля ніжних тканин варто вибрати цикл прання з холодною водою.

Батистові та бамбукові комплекти, як і шовк, дуже ніжні і потребують ретельної експлуатації та очищення. Краще прати при температурі близько 30°. Дозволяється машинний віджим, але тільки з невеликою кількістю оборотів, тобто, вибирають режим «Делікатний». Якщо на етикетці зазначено, що в тканині присутні бавовняні домішки, вибирають температуру 40°. Для прання вовни та трикотажної білизни підійде тільки холодна вода — не вище 30°, щоб не зіпсувати дорогий матеріал, його якість і колір.

Синтетичні матеріали

До цієї категорії відносять віскозу і поліестер. Відрізняються низькою ціною і довгим терміном експлуатації, але потребують обережності в очищенні. Щоб надовго зберегти початкові характеристики постільної білизни з синтетики, вибирають температуру прання від 30° до 40°, так як інакше структура тканини пошкоджується і з’являються невеликі пошкодження структури волокон — катишки.

Особливі рекомендації

Під час прання постільних речей можуть виникнути проблеми: наявність плям різного походження, жовтий відтінок спочатку білих тканин або необхідність відіпрати запрану постільна білизна. У разі якщо необхідно позбутися від жовтизни або відіпрати сильно забруднене покривало, використовують господарське мило або особливі засоби від плям. Білизна надовго замочують перед основним пранням. Крім того, можна використовувати підручні засоби для видалення плям — нашатир, соду, борну кислоту та інші.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради