Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

podkormka ogurcov narodnymi sredstvami, chtoby plodonosili113 Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

Огірки, родом з індійських тропіків і субтропіків, дуже вибагливі до нашого клімату. Тому, щоб отримати багатий врожай, їм необхідні добре удобрена гумусом тепла грунт, висока вологість, тепле повітря 20-30º і регулярні підгодівлі. Рослини негативно реагують на бідний живильними речовинами і щільний грунт, полив холодною водою, різкі перепади температури, протяги, розпушування грунту та пересадки. Підживлення огірків – важливий розділ по догляду за ними, тому треба знати, як правильно їх проводити.

Зміст

 • 1 Що потрібно знати про підгодівлі огірків?
 • 2 6 найефективніших підживлення огірків
  • 2.1 Деревна зола
  • 2.2 Коров’як
  • 2.3 Рідкий компост
  • 2.4 Дріжджі
  • 2.5 цибулиння
  • 2.6 Мінеральні добрива

Що потрібно знати про підгодівлі огірків?

Краща підживлення огірків – добриво рослин органічними речовинами, які містять велику кількість поживних речовин і мікроелементів. Вони вкрай необхідні в момент нарощування маси плодів. Використовуючи народні методи, у результаті виходять екологічно чисті продукти, так і особливих труднощів ці методи не представляють.

Важливо знати:

 • Перша підживлення огірків починається через 10 днів після висадки розсади, надалі кожні 10 днів.
 • Більший ефект від підживлень виходить при чергуванні різних способів. Всі ці методи сумісні один з одним, зрозуміло, в розумних межах.
 • На різних стадіях розвитку огіркових підживлення рослин буває різна. У молодому віці до цвітіння і плодоношення рослинам більше потрібен азот, а в меншій – фосфор і калій. Рослинам, які почали плодоносити, необхідно більшу кількість мінеральних речовин, а також калію і магнію.
 • У молодому віці розчини для підживлення огірків менш концентрованих, під час плодоношення концентрація розчинів повинна збільшена в 2-3 рази.
 • Суворо дотримуйтесь концентрацію при приготуванні робочих розчинів. Добрива понад заходів до бажаного результату не приведуть, а швидше зашкодять.
 • Як швидко відмити кухню: магазинні засоби і народні

  6 найефективніших підживлення огірків

  Для отримання хорошого урожаю огірків недостатньо хорошої погоди, удобреного ґрунту і правильного догляду. Для плодоношення рослинам потрібна більша кількість поживних речовин та мікроелементів. З цією метою і проводяться підживлення огірків протягом усього сезону, але особливо в період плодоношення. Тому питання про підгодівлі огірків серед городників завжди актуальне.

  Деревна зола

  Деревна зола – це унікальне комплексне добриво. Такої кількості мікроелементів немає ні в одному мінеральному добриві. Золою потрібно удобрювати всі садові та городні рослини, і обов’язково огірки. Зола вкрай необхідна, якщо спостерігається ознаки дефіциту поживних речовин:

  • рослини дуже повільно ростуть,
  • листя погано розвиваються,
  • мало квіток на рослині.

  Сухий попелом посипають грунт на грядках або готують зольний розчин. Розчин готується він так: на 10 л води додається 1 склянку просіяного попелу, все добре перемішується. Готовий розчин наливається під корінь з розрахунку 1 л на одну рослину. Прослідкуйте, щоб осад теж потрапив на грунт.

   Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

  Золою можна проводити позакореневе підживлення. В 10-літрове відро налийте 3 л води, додайте 300 г просіяного попелу. Поставте на вогонь, кип’ятіть 30 хвилин, зніміть з вогню і залиште настоятися розчину 5 годин. Перед застосуванням додайте до розчину трохи господарського або рідкого мила, щоб розчин краще прилипав, і доведіть об’єм до 10 л. Ще раз перемішайте розчин, процідіть і приступайте до обприскуванню рослин.

  Коров’як

  Якщо під час росту і плодоношення підгодовувати рослини коров’яком, то досить скоро побачите відчутну прибавку врожаю.

  Свіжий гній заливають водою у співвідношенні 1:3, дають перебродити коров’яку 10 днів. Для підгодівлі 1 л коров’яку розводять в 10 л води. Під час плодоношення до робочого розчину додається 50 г суперфосфату. Робочим розчином поливають не грядки, а наливають його в спеціально підготовлені борозенки, після поливу борозенки заривають. Розчином коров’яку у співвідношенні 1:20 проводять позакореневе підживлення.

  Медовий спас: повний опис та рекомендації по догляду за томатом

  Якщо вирощуєте огірки в теплиці, то поставте ємність з коров’яком у теплицю. Запах буде неприємний, але зате випаровування, що утворюються при бродінні, будуть відмінною позакореневого підживлення для огірків.

  podkormka ogurcov narodnymi sredstvami, chtoby plodonosili115 Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

  Рідкий компост

  Цей спосіб підійде тим, у кого немає можливості купити свіжий гній йди дістати золу, а хімію використовувати не хочеться. Рідкий компост – це абсолютно безкоштовний варіант, який в буквальному розумінні знаходиться під ногами.

  Для його приготування підійде будь-яка свіжа трава, бадилля, бур’яни, а також опале з дерев яблука, груші, сливи і т. д. Готується дуже просто. Ємність заповнюється на 2/3 сировиною, потім наливаємо туди воду, закриваємо кришкою і залишаємо для бродіння на 10 днів. Після того, як бродіння закінчиться, добривом готове для використання. Для робочого розчину 1 л настою розводять у 10 л води.

  Є один нюанс: запах з бочки дуже неприємний, тому поставте ємність в дальньому кінці ділянки, або щільно закривайте кришкою або плівкою, тоді запах вам не буде заважати.

  podkormka ogurcov narodnymi sredstvami, chtoby plodonosili116 Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

  Дріжджі

  Для підгодівлі підійдуть звичайні хлібопекарські або сухі дріжджі. Звичайні дріжджі розводять з розрахунку 100 г на 10 л води, розмішують і можна відразу поливати. Сухі дріжджі розлучаються так: пакетик дріжджів (10г) розводять у невеликій кількості теплої води, додають 2 ст. л. цукру, залишають на 2 години. За цей час дріжджі підійдуть трохи, потім їх виливають в 10-літрове відро і доводять об’єм до 10 л водою, розмішують.

  Дріжджові підкірки ефективні на всіх стадіях росту рослини за умови, що ґрунт добре прогріта. За сезон проводять не більше 2-3 підживлень.

  Цибулиння

  Застосовують відвар цибулиння. Для цього щільно наповнена лушпинням літрова банка заливається гарячою водою, а потім перевалюємо вміст в каструлю, доводимо об’єм води до 1 л і кип’ятимо 5 хвилин з моменту закипання. Знімаємо з вогню, даємо охолонути, проціджують відвар. Відвар переливаємо в відро, доводимо об’єм до 10 л.

  Цікаві запитання хлопцеві, чоловікові: 145 цікавих питань

  Для приготування робочого розчину 2 л відвару розводимо у відрі води і поливають з лійки або з обприскувача. Поливають у вечірній час. Молоді рослини поливають з розрахунку 0,5 л на одну рослину, під час плодоношення кількість розчину збільшують в 3 рази.

  Цибульна лушпиння має протизапальну, імуностимулюючу, генеративними властивостями, тому її відвар допомагає боротися ще з хворобами рослин.

  podkormka ogurcov narodnymi sredstvami, chtoby plodonosili117 Підживлення огірків народними засобами, щоб плодоносили

  Мінеральні добрива

  Якщо немає органічних добрив, про які було розказано раніше, для підвищення врожайності огірків користуються мінеральними добривами.

  Вони непогано працюють, тому що

  • такими добривам легко користуватися;
  • рідкі підгодівлі краще засвоюються рослинами.

  Перші підживлення починають після висадки розсади через 10 днів. Для приготування робочого розчину на відро води беруть 1 ст. л. комплексного добрива, наприклад, Растворина, Нітроамофоски, Аммофоскі, Нітрофоска, Діамофоска.

  Коли у огірків з’явиться зав’язь, то дозу добрива треба збільшити. Підгодовувати огірки в період плодоношення доведеться вже більш концентрованими розчинами. Розчин готуємо з розрахунку 1,5-2 ст. л. добрива на відро води.


  Дорогі читачі, застосовуйте підживлення, тоді вас чекає багатий урожай огірків! Якщо ви знаєте ще якісь види підгодівлі, напишіть про них у коментарях. Буду дуже вам вдячна!

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!