Петраросса F1 – томат для фермерів і дачників: опис гібрида і його переваги

Помідори Петраросса F1 – середньоранній гібрид, виведений французькими селекціонерами. У нашій країні рекомендується для Північно-Кавказького регіону. Широко використовується як для вирощування в особистих господарствах, так і для посадок в промислових масштабах. Ознайомившись ж ближче з його характеристиками і описом, можна зрозуміти, чому цей томат так популярний і у фермерів, і у звичайних садівників-любителів.

petrarossa f1 – tomat dlya fermerov i dachnikov: opisanie gibrida i ego preimushhestva6 Петраросса F1 – томат для фермерів і дачників: опис гібрида і його переваги

Опис сорту

Терміни дозрівання гібридного томату Петраросса середні. Призначений для відкритого грунту. Зібраний урожай використовується для свіжого споживання, різних видів переробки і консервування, в тому числі цільноплідної.

Короткий опис рослини і плодів:

 • Помідорний кущ компактний, детермінантний, має обмежений ріст. У висоту досягає не більше 0,8-1 м. Коренева система розвинена.
 • Облистяність рослини висока. Самі листя не дуже великі, але добре захищають дозрівають помідори від палючого спеки.
 • Плоди невеликі за розміром, масою не більш як 100 г, правильної округло-кубовидної форми, щільні, товстошкірі, з м’ясистою м’якоттю. Дозрівають дружно. Забарвлення зрілих помідорів насичена, темно-червона. На смак дуже солодкі.
 • Відрізняються великим вмістом сухих речовин.
 • На фото можна подивитися, як виглядає цей томат. Основні характеристики гібрида представлені в таблиці.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
  Середньо-стиглий, 110-120 днів Детер-минантный (50-60 см) Універсальний Для відкритого ґрунту 50-80 8-10 Темно-червоний Овальний, кубовидний, щільний, гладкий, м’якоть соковита

  Переваги і недоліки

  У цього гібрида хороший імунітет. Томат стійкий до більшості хвороб культури. Як боротися з хворобами томатів, читайте в цій статті. Він добре переносить спеку і несприятливі умови, відрізняється простотою догляду. Стабільна врожайність. З одного куща можна зібрати до 6-6,5 кг помідорів. Дозрівання плодів дружне, що полегшує збір врожаю.

  Окремо варто згадати безсумнівні достоїнства плодів, які:

  • мають дійсно гарним смаком, що кілька невластиво для промислових томатів;
  • відрізняються високими товарними якостями, не розтріскуються при перевезенні та зберіганні;
  • можуть довго зберігатися (до 30 днів) без втрати зовнішнього вигляду і смакових якостей.

  Увага! Томат Петраросса призначений для механізованого збирання комбайном, а також ручний збір плодів теж можливий.

  Що ж стосується недоліків, то у цього томату вони не виявлені. Можна сказати тільки те, що виростити їх в саду без укриття в регіонах з прохолодним кліматом буде складно, так як гібрид створений для південних територій.

  petrarossa f1 – tomat dlya fermerov i dachnikov: opisanie gibrida i ego preimushhestva7 Петраросса F1 – томат для фермерів і дачників: опис гібрида і його переваги

  Особливості агротехніки та відгуки про томаті

  Посадка томату Петраросса може проводитися як прямим посівом насіння у підготовлену землю, так і розсадним способом. Для вирощування розсади можна використовувати парник або весняну теплицю. Надалі молоді сіянці пересаджують на постійне місце. Як правильно посадити помідори на грядку, ми докладно описали в цій статті.

  Рада. На відкриту грядку кущики цього томату рекомендується висаджувати у віці 30 днів.

  Подальший догляд за рослиною не доставляє особливого клопоту. Пасинкування і підв’язки до опор помідорним кущах не потрібні. В період утворення плодів рекомендуються підживлення азотними добривами.

  Гібрид Петраросса припав до смаку і фермерам, і городникам-любителям. Відмінний відгук дає Сергій з Волгограда, який вирощує помідори на продаж. Він садить такий томат вже не перший рік, задоволений показниками врожайності, стійкістю рослин до спеки і хвороб. У Дмитра ж з України цей томат поставив рекорд урожайності на його особистому полі. І це було не на шкоду смаком помідорів і іншим характеристикам продукту.

  На завершення можна сказати, що Петраросса F1 відмінно підійде тим овочівникам, хто віддає перевагу прості у вирощуванні сорту. Навіть при мінімальному догляді томат порадує садівника стабільною врожайністю і смачними, добірними, красивими плодами.

  Гібрид Петраросса: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради