Перший томат у сезоні — Король Ранніх. Детальний опис сорти, агротехніка, відгуки

Короткий теплий період позбавляє можливості культивувати пізні різновиди томатів – плоди просто не встигають визрівати. Тому у прохолодних регіонах користуються попитом ранньостиглі сорти. Один з таких Король Ранніх. Детальний опис, методика вирощування та відгуки ви знайдете статті.

pervyjj tomat v sezone  korol rannikh podrobnoe opisanie sorta, agrotekhnika, otzyvy Перший томат у сезоні — Король Ранніх. Детальний опис сорти, агротехніка, відгуки

Як виглядає різновид

Томат Король Ранніх вітчизняні селекціонери вивели трохи більше 10 років тому. Основна перевага сорту – короткий період вегетації.

Виглядає томат так:

 • Кущ невисокий (детермінантного типу). Потужні стебла ростуть до 80 див.
 • Листя на пагонах багато. Пластини ворсисті, великі. Форма ближче до картопляним.
 • Квітки простого типу. Міжвузля не вкорочені.
 • Плоди округлі, сплющені зверху. Ребра ближче до плодоніжки чіткі.
 • Забарвлення визрілого помідора яскраво-червона. Середня вага 250-300 р.
 • Томат наділений щільною шкіркою і м’якоттю зі значним відсотком сухих речовин. Насіння небагато.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плодів
  Ранньо-стиглий (80-90 днів) Детермінанти-нантный (в теплиці до 80 см; на грядці 60 см) Салатного типу Для відкритого грунту і плівкових теплиць 250-300 Під укриттям до 12; у городі до 10 Плоско, червоні, м’ясисті

  Переваги і недоліки

  Позитивні характеристики, якими щедро обдарували томат селекціонери, продовжують утримувати сорт на верхніх щаблях рейтингу. Основні з них:

 • Томат приносить врожай одним з перших серед «колег».
 • Рослина сортове, тому сміливо можна збирати насіння зі своєї ділянки.
 • При підтримці необхідних умов томат не уражується збудниками основних хвороб пасльонових.
 • Врожайність досягає високих показників, але повністю залежить від умов вирощування. При добрій агротехніці з куща знімають до 4 кг помідорів.
 • Томат акліматизується в будь-якому регіоні країни.
 • З недоліків відзначають складність перевезення помідорів і невеликий термін зберігання.

  Увага! При вирощуванні в прохолодних областях рослина вимагає плівкового укриття.

  Особливості агротехніки

  Томат детермінантний не відрізняється примхливістю. Однак, щоб отримати якісні плоди, слід дотримуватися певних правил.

  Насіння висівають на розсаду за 9-10 тижнів до переміщення помідорів на постійне місце. У грунт молоді рослини переносять після настання тепла. На 1 м2 розміщують не більше 3-х кущиків. Ростуть у саду томати необов’язково формувати. У теплицях залишають за 2 стебла.

  pervyjj tomat v sezone  korol rannikh podrobnoe opisanie sorta, agrotekhnika, otzyvy1 Перший томат у сезоні — Король Ранніх. Детальний опис сорти, агротехніка, відгуки

  Пагони у сорту невисокі і великі плоди значно навантажують кущ. Обов’язкова підв’язка до опор або шпалері. Поливають рослини рідко, але рясно. Добрива вносять раз в 2 тижні. Чергують органіку й мінеральні комплекси.

  Увага! Якщо теплиця або грядка маленькі, то помідори садять щільніше. При цьому регулярно обривають старі листя і рослини пасинкують.

  Відгуки дачників

  • Наталія з Нижнього Новгорода. 5 років тому побачила фото в мережі. З опису дізналася, що це ультраранній сорт. Замовила насіння, весь вегетаційний період ретельно доглядала за помідорами. До середини літа вже встигла об’їстися смачними томатами. Урожаєм задоволена, смак теж.
  • Вікторія з Твері. Вирощувала томат у теплиці на власній ділянці. У минулому сезоні посадки сильно постраждали від грибка, тому кілька разів проводила профілактику. Цей томат не підвів. Помідори вдалися на славу – великі, м’ясисті. Не те що прісні і «дерев’яні» з супермаркету.
  • Анатолій з Воронежа. Люблю ранні сорти. Томат привернув невибагливістю і за описом, відмінним смаком. Урожай отримав менше, ніж очікував, але з цього приводу не турбувався. Помідори виявилися настільки смачними, що ми їх їли прямо на грядці.

  Король Ранніх потребуватиме уваги і турботи. Але за це віддячить городника. Великі, м’ясисті плоди, що звисають з невисокого куща на початку сезону, припадуть до смаку всім без винятку.

  Король Ранніх: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради