Перевірені способи як розпушити пух в пуховику після прання

Всі ми знаємо, що при пранні пуховиків наповнювач — пух або синтепон, іноді збивається в грудки, одяг втрачає форму і в домашніх умовах розпушити свалявшийся пух досить складно, але цілком можливо, якщо підійти до цієї проблеми, знаючий.

Існує кілька способів, як швидко і рівномірно розправити пух в пуховику після прання:

Можна зробити це вручну, з допомогою пилососа, зміни температур (так звана «Морозна сушка»), або простий «хлопалкой» (пластикової палицею для вибивання пилу з килимів), за допомогою праски, або пральної машини.

Давайте зупинимося на кожному способі докладніше.

Як розпушити пуховик після прання вручну

Якщо після невдалої прання пух збився в грудки, реанімувати пуховик в домашніх умовах вручну досить трудомістко, займе багато часу, відніме багато сил.

Потрібно розминати грудочки пальцями, намагатися розпушити і рівномірно розподілити пух в кожному відділі куртки, до додання пуху колишнього обсягу. У холодну пору року на допомогу може прийти спосіб «Морозна сушка».

Морозна сушка

Якщо в пуховику збився пух, можна виправити це наступним чином: треба періодично виносити пуховик, або куртку на мороз, а потім заносити в тепло, періодично струшуючи при переміщенні. Після висихання це повинно полегшити ручне відновлення.

На морозі куртку варто тримати 1 годину, в кімнатній температурі до повного відтавання.

Як збити пух в пуховику після прання за допомогою пилососа

Увага! Спосіб підходить тільки для тих апаратів, які мають функцію реверсної подачі повітря.

Щоб зробити пуховик знову пухнастим нам буде потрібно спеціальний вакуумний пакет. Цей метод заснований на періодичному відкачуванні повітря з пакету, куди ми поміщаємо виріб, і вивантаженні повітря назад в пакет з допомогою пилососа.

Така зміна тисків дасть ефект розпушування тільки в тому випадку, якщо одяг буде сухою. Вологість дасть протилежний ефект – пух в результаті таких маніпуляцій злипнеться.

Цю процедуру повторіть кілька разів, періодично дивіться на результат, в тих місцях, де пух свалялся сильно, розімніть його руками.

proverennye sposoby kak raspushit pukh v pukhovike posle stirki20 Перевірені способи як розпушити пух в пуховику після прання

Як збити пух з допомогою пральної машини

Збивання пуху з допомогою пральної машини, мабуть, найбільш радикальний спосіб.

Якщо після невдалої прання в пуховику, або куртці збився пух, його можна відновити колишній стан за допомогою пральної машини в режимі віджимання.

Якщо є режим сушіння, то краще використовувати його.

Для цього способу знадобитися спеціальні кульки для прання, що продаються в спеціалізованих магазинах, або використовувати звичайні тенісні м’ячі.

Завантажте пуховик в барабан, разом з ним покласти кульки або м’ячі. В процесі циклу віджимання або сушіння м’ячі будуть бити по куртці, тим самим розправляючи пух.

Щоб збити виріб після прання, використовуючи цей спосіб необхідно попередньо перевірити, що одяг зовсім ціла, немає поривів, не зашитих швів, дірок.

Треба додати, що оптимально використовувати пральну машину при віджиманні на швидкості 400 об./хв. При великих оборотах пух почне вилазити з куртки.

Якщо після першого циклу немає потрібного результату, запустіть машинку ще раз.

Як збити пух з допомогою «пилевибівалкі»

Збити пуховик після прання можна звичайної вибивачкою для килимів. Також може підійти звичайна гнучка пластикова палиця, головне, що б на ній не було гострих кромок і зазубрин, що може зіпсувати річ.

Повісьте пуховик, використовуючи широкі плечі, застебніть всі блискавки, гудзики. Відбивати слід з усіх боків, легкими ударами, періодично струшуючи.

Ретельно відбивайте кишені і нижню частину, т. к. там наповнювач піддається найбільш сильному з грудкуванню.

Як відновити пуховик після прання за допомогою праски та відпарювача

Якщо ми збираємося відновити пуховик після прання за допомогою праски та відпарювача щоб розправити наповнювач, нам так само знадобитися вибивачка.

Відбиваємо пуховик як це описано вище, після чого прасуємо його з виворітного боку через марлю з інтенсивною подачею пари. Чекаємо, поки куртка охолоне, і повторюємо процедуру.

Лайфхак від читача

Як запобігти збивання пуху

Щоб пух в пуховику, не скатався, потрібно його правильно прати і сушити.

  • Прання повинна проводитися при температурі не вище 30 градусів;
  • Віджим ставимо 400-600 об./мін.
  • Необхідно застосовувати тільки спеціалізовані мийні засоби. Для прання пуховиків та інших пухових і пір’яних виробів розроблені і випускаються спеціальні засоби, що запобігають склеювання волокон. Також підійде будь-рідкий засіб, гелієві капсули.
  • Для наповнювача типу синтепон існує окремий ряд засобів, що відрізняються способом застосування, як правило, спосіб прання і вид наповнювача позначають на етикетці.
  • Полоскання бажано повторювати кілька разів.

Увага! Звичайні порошки використовувати категорично не рекомендується!

Правильна сушка

Велике значення має правильна сушка. Якщо ви просто залишите пуховик, сушитися, без будь-яких дій, зовнішній вигляд одягу буде залишати бажати кращого, і носити її ви навряд чи станете.

Не можна сушити куртку, щоб на неї падали прямі сонячні промені, не можна сушити поблизу або ще гірше на джерелі тепла (батарея, радіатор тощо).

Оптимальний спосіб: розкласти пуховик на горизонтальній площині приміром, на підлогової сушарці в добре провітрюваному приміщенні або на вулиці в тіні і періодично, кожні 3-4 години, струшувати і розправляти виріб.

Правильно зберігаємо

Після закінчення сушіння пуховик буде готовий служити вам знову. Якщо ви плануєте відправити його в шафу на зберігання до наступного сезону – ось пару нехитрих правил, завдяки яким ви зможете уникнути проблем восени, коли прийде час знову одягнути його:

  • пухові вироби не можна зберігати у вакуумних пакетах, щоб уникнути здавлювання і, як наслідок, звалювання пуху;
  • краще всього зберігати такий одяг в чохлах в розправленому вигляді;

Правильний догляд і дотримання режиму сушіння дозволять вам користуватися вашим одягом багато років.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради