Опис сорту Малиновий гігант з відгуками садівників про томаті

Зазвичай помідори з великими плодами не відрізняються скоростиглістю. Але сорт Малиновий гігант серед великоплідних різновидів є одним з найбільш ранніх. Багато садівники вибирають цей смачний і урожайний томат для себе. Але перед покупкою насіння краще все ж спочатку ознайомитися з його описом і відгуками інших томатоводов.

opisanie sorta malinovyjj gigant s otzyvami sadovodov o tomate26 Опис сорту Малиновий гігант з відгуками садівників про томаті

Опис сорту

Помідорний сорт під назвою Малиновий гігант був створений вітчизняними селекціонерами. Оригінатор – компанія СеДеК. Також існує однойменний гібрид. Насіння помідорів під таким найменуванням виробляються і іншими фірмами, однак в характеристиках присутні деякі розбіжності. Томат рекомендований для відкритого ґрунту та обробітку під тимчасовим укриттям з плівки. Але багато садівники вирощують його і в стаціонарних теплицях.

Кущ цього томату детерминатный, регулювання зростання не вимагає. Розкидиста рослина, досить потужна, до 1 м у висоту при посадці на відкритій місцевості. Але при культивуванні в тепличних умовах виростає більш високим, часто досягаючи 1,5 м.

Плоди дуже привабливі зовні, що добре видно на фото. Вони великого розміру, яскраво-малиновим забарвлення. Середня вага помідорів – 200-400 м, але на перших гронах зазвичай бувають крупніше, набираючи масу в 500-600 м і навіть більше того.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (105-110 днів) Детермінанти-нантный (70-90 см) Салатний Для відкритого грунту і плівкових укриттів 200-600 На відкритій грядці і під плівкою – 12-18 кг Малиновий. Плоско, злегка ребристий у плодоніжки, м’ясистий, середньої щільності

Переваги і недоліки

До основних достоїнств сорту відносять ранньостиглість, відмінні характеристики і цінні дієтичні якості. Смак стиглих томатів солодкий з легкої помідорної кислинкою. Особливо добре підходять для приготування свіжих салатів. Але можна використовувати урожай і для виробництва соку, пасти, інших зимових заготовок.

Увага! З-за великого розміру помідори для цільноплідної консервації не підходять. Але при бажанні плоди можна нарізати часточками.

Серед інших плюсів томату Малиновий гігант виділяють:

  • вирівняність і щільність плодів;
  • привабливий зовнішній вигляд і високі товарні якості;
  • хороші показники врожайності;
  • міцний імунітет, стійкість рослин до багатьох хвороб;
  • невибагливість у вирощуванні.

Особливих мінусів у цього томату не відзначено. Але серед недоліків садівники називають не дуже гарну лежкість і неможливість транспортування врожаю на далекі відстані.

opisanie sorta malinovyjj gigant s otzyvami sadovodov o tomate27 Опис сорту Малиновий гігант з відгуками садівників про томаті

Особливості агротехніки, відгуки городників

Вирощують томат через розсаду, висіваючи насіння за 55-60 днів до передбачуваного переміщення в грунт. Місце в саду для молодих кущиків вибирають сонячне, захищене від сильних вітрів. Агротехніка стандартна. При необхідності помідорні кущі підв’язують. Потрібно помірне пасинкування. Рослина формують в 2 стебла.

Рада. На 1 м2 площі, виділеної під томати, рекомендується висаджувати не більше 5-6 кущів.

Відгуки про томаті:

  • Галині з П’ятигорська сорт сподобався. Кущі у неї росли на відкритому городі, не завдаючи клопоту. Плодів було багато, всі вони вийшли великими, соковитими і солодкими. Зібрала власні насіння, щоб посадити і в наступному сезоні.
  • Добре ростуть ці томати на відкритій грядці і у Алли з Волгограда. Вона високо оцінила смакові якості і врожайність сорту. Вважає його незамінним для літніх салатів.
  • Любов з Омська теж відзначила позитивні сторони, але підкреслила, що врожай практично не зберігається. Але їй сподобалися інші якості: красивий зовнішній вигляд і м’ясистість плодів, відмінний смак, хороша врожайність.

Можна відзначити, що томат вартий уваги садівників. Він смачний, гарний, врожайний і невибагливий. І всі ці якості підтверджуються відгуками томатоводов.

Малиновий гігант: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради