Миколи Чудотворця 2020 року: дата, історія та традиції свята

 

Дата дня Миколи Чудотворця на 2020 рік відома всім віруючим. Микола Чудотворець чи Угодник Божий шанується в християнській релігії за свої діяння, які він зробив, будучи живим. В пам’ять про святого є два свята: у зимовий та весняний період.

Коли відзначають

Свято християнської православної церкви ніяк не пов’язаний з пасхалией і має фіксовану дату уже протягом кількох століть. У старому календарі свято було відзначено 9 травня, а за сучасним календарем пам’ять Миколи Чудотворця вшановують 22 травня.

У 2020 році дата не змінюється, тому православні християни присвятять день пам’яті Святого в день 22 травня.

Свято має велике значення для церкви, але офіційно є робочим днем. У майбутньому році свято випадає на п’ятницю, тому всі охочі відсвяткувати будуть змушені відкласти захід на вечір. Мало хто святкує день Миколи Літнього, дотримуючись давніх традицій, незважаючи на це Святий користується великою повагою серед різних поколінь населення.

nikola letnijj v 2020 godu: data, istoriya i drevnie tradicii prazdnika155 Миколи Чудотворця 2020 року: дата, історія та традиції свята

Історія свята

Микола Угодник — це Святий, який займає особливе місце в християнській релігії. Храми, церкви і собори в багатьох містах і країнах названі в його честь.

Святий жив ще в 3 столітті. Він народився в Лікії, яка на той час була частиною Греції (тепер вона належить до Туреччини). Хлопчик народився в заможній, благополучній сім’ї, але з самого дитинства мріяв піти прикладу дядька і стати єпископом. Коли він досяг потрібного віку, він виконав прийняття сану і став помічником пастви.

Коли батьків Миколи не стало, він став багатим спадкоємцем, але прийняв рішення продовжувати обраний шлях. Він роздав майно біднякам і продовжував надавати допомогу тим, хто її потребував. Він надавав не тільки матеріальну, але і моральну підтримку. Микола володів добрим і щедрим характером, завжди вмів відчувати оточуючих і відчувати співчуття. За його відданість, Бог подарував йому особливий дар: він мав здатність зцілювати тяжкохворих, протягувати руку допомоги. У деяких джерелах говориться, що він мав дар оживляти покійних, тому він отримав звання Чудотворця.

Після його смерті, тіло Чудотворця уклали в кам’яній раку, а його мощі не тліли на протязі довгого часу. Від них виходило незвичайне пахощі, яке надавало цілющу властивість. В 11 столітті активізувалися нападу турецьких військ на Лікію, тому мощі Миколи опинилися в небезпеці. Османи руйнували все, що відносилося до християнської релігії.

Римські купці викрали мощі Миколи Угодника, щоб переправити на батьківщину. Вони побили охоронців храму, де лежали останки Чудотворця і проникли всередину. Раку мала занадто велику вагу, тому їм не вдалося винести її. Вони вирішили забрати мощі в плащі. По поверненню мощі були перевезені в місто Барі (Італія). Там вони лежать по сьогоднішній день.

 Миколи Чудотворця 2020 року: дата, історія та традиції свята

Традиції старовини і сучасності

У День Миколи Річного представники християнської релігії відвідують ранкове служіння в храмах. Прийнято вважати, що молитви, звернені до нього, здатні допомогти в зцілення недуг і т. д. До Миколи звертаються з проханнями про дарування здоров’я, врожаю, особистого життя, зачаття дітей.

Однією з давніх традицій є відвідування лазні після приходу з церкви. Потім люди одягали чистий одяг. Жінки робили прибирання житла, що дарувало благословення і заступництво Чудотворця. Діти і дорослі вмивалися ранковою росою, яка мала цілющі властивості і могла захистити від недуг.

В цей день з особливою увагою ставилися до домашніх тварин. Хлів прибирали, а худобу пригощали ласощами зі святкового столу. До Святого зверталися з молитвою захистити худобу від нападів хижаків і захворювань. Так само в день свята була традиція залишати коней на пасовищі на ніч. Їх охороняли юнаки, яких пригощали кашею і пирогами. Перший випас служив інформатором складання прогнозів. Якщо жодна тварина не пропало, то рік обіцяв бути вдалим. В іншому випадку варто було очікувати чогось поганого.

 Миколи Чудотворця 2020 року: дата, історія та традиції свята

Жителі сіл влаштовували різні заходи, гуляння, танці біля вогнища з піснями, кружляли хороводи. Спати вирушали пізно, навіть дітям дозволяли гуляти довше. Мали місце різні обряди, які здатні захистити домашнє господарство.

На думку істориків, традиції пішли від язичництва, хоч на сьогодні жодна з них не збереглася.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!