Корисні властивості і застосування деревної золи на городі

poleznye svojjstva i primenenie drevesnojj zoly na ogorode55 Корисні властивості і застосування деревної золи на городі

Про корисні властивості деревної золи відомо давно, люди помітили, що при обробці попелом спалених дерев овочі ростуть і плодоносять активніше і ефективніше. У цій статті ви дізнаєтеся про корисні властивості, хімічний склад і дізнаєтеся прості рецепти з використанням золи для городніх і тепличних рослин. Деревна зола відома також під назвою поташ, яке походить від англійського і перекладається, як «зола з котла.

Чим корисна деревна зола?

Звичайно, деревна зола дуже корисна, доводити нічого не треба, адже виразно точно відомо, що це натуральний продукт, який створений в результаті простих механічних дій – спалювання пнів і колод дерев. Сучасне життя просто рясніє різними препаратами по догляду за городніми рослинами, але виготовляються вони штучним шляхом і тому містять шкідливі елементи.

Зола дерев є цінним органічним добривом з високим вмістом корисних речовин для вегетації.

Кількість корисних речовин від виду дерев, доведено, що листяні породи утворюють більш цінне добриво, ніж хвойники. За спостереженнями дачників відмінний ефект виробляє зола з берези, саме таке зольне добриво відмінно впливає на ростові процеси. Відзначають цінність золи, яка виходить при спалюванні, таке добриво містить 40 % калійних оксидів.

poleznye svojjstva i primenenie drevesnojj zoly na ogorode56 Корисні властивості і застосування деревної золи на городі

Хімічний склад золи

Сказати певний склад неможливо, так як він залежить від виду і віку спаленого деревної рослини.

Найчастіше зустрічається добриво з наступним хімічним складом:

 • силікат кальцію 16,5 %;
 • карбонова сіль кальцію 17,0 % і магнію 4 %;
 • хлорид кальцію 12 %, натрію 0,5 %;
 • сульфат кальцію 14 %, магнію 4 %;
 • ортофосфат калію 13 % і натрію 15 %;
Дівочі сердечка – сорт для теплиць. Опис томата та його характеристики

Склад багатогранний, так в речовині міститься значна кількість мікроелементів, які позитивно впливають при вирощуванні рослин і допомагають у боротьбі з різними хворобами і шкідниками. Розглянемо основні елементи і їх ефект:

 • Калій посилює розвиток надземної частини рослин;
 • Кальцій сприяє розвитку зеленої маси і протистоїть розвитку хвороботворних мікробів;
 • Натрій балансує водний режим клітин і сприяє дії лугів грунту;
 • Фосфор активує коренеутворення, що покращує приживлюваність рослин;
 • Магній сприяє синтезу хлорофілу;
 • Кремній скріплює клітини.

poleznye svojjstva i primenenie drevesnojj zoly na ogorode57 Корисні властивості і застосування деревної золи на городі

Застосування деревної золи на городі

Дачники вже давно виявили корисні якості зольного добрива на своїх ділянках, добриво у вигляді золи – це цінна речовина з великою кількістю корисних елементів.

Зола є джерелом корисностей і використовується в сухому і розчиненому вигляді. Органічне добриво сприяє поліпшенню грунтового грунту, а точніше речовина знижує вміст нітратів, як відомо велика кількість нітратів накопичується в плодах і негативно впливає на організм людини.

Основні переваги золи деревини полягають у наступному:

 • забезпечується багате живлення рослин;
 • боротьба з шкідниками та захворюваннями;
 • знезараження грунтового грунту;
 • оптимізує кислотність грунту;
 • сприяє нарощуванню зеленої маси.

Важливо правильно використовувати зольне добриво, так як в деяких випадках воно може принести шкоду.

Відмінне вплив виробляють підживлення томатів і огірків, особливість цих овочів полягає в тому, що вони вирощуються на протязі вегетаційного періоду і тому їм необхідний калій і кальцій. При підгодівлі можливо, засипати грядки тонким шаром добрива або поливати розчином (3 стіл. ложки сухої речовини на літр води). Ефективним засобом для приживлюваності розсади є суха зола, приблизно 15 грамів на 1 лунку. Для гарбузових і кабачкового культур деревну золу вносять приблизно 3 рази за вегетацію, при копанні грунту, посадки і поливі. Перці і баклажани обробляють двічі – при перекопуванні ґрунту у весняний період і поливах, приблизний розхід становить 600 грамів на метр. Часникові грядки удобрюють восени в дозах – 2 склянки на 1 квадратний метр.

Особливості огірка Шоша, його достоїнства і недоліки, відгуки

Зола деревини є найціннішим джерелом корисних речовин, до того ж вона не потребує капіталовкладень і допомагає дачникам отримати довгоочікуваний урожай.

 Корисні властивості і застосування деревної золи на городі

Підгодівля деревною золою – рецепти застосування

Багато хто задається питанням – як використовувати золу дерев, ми постараємося докладно викласти кілька простих рецептів. Настій для підгодівлі виготовляється простим способом, головне, щоб сухий субстрат золи після спалювання дерев відстоявся, а потім суху речовину масою 400 грамів необхідно розмішати у відрі з гарячою водою, накрити і настояти протягом трьох діб. Такий розчин використовують для кореневої підгодівлі і обприскування садових дерев. Рекомендується обприскувати в тиху безвітряну погоду, бажано рано вранці або ввечері.

Відмінний вплив надають позакореневе підживлення гарячим відваром, готується він таким чином: півтори склянки золи, заливають окропом, 30 хвилин кип’ятять, після чого охолоджують і розбавляють в 10 літрах води. Для кращого ефекту при обробці у розчин можна додати трохи (60 гр.) розрідженого госп. мила. Такий розчин допомагає при боротьбі з шкідливими комахами (слимаки, равлики, попелиця, хрестоцвіті блішки, дротянка) і хворобами (ниматоды).

Для огірків добриво має відмінне вплив у фазу утворення зав’язей, для цього при цвітінні кущі поливають настоєм, який готується так – 400 грамів золи засипають у відро з водою, відстоюють і поливають по 0,5 літрів на кущ. Приготування розчинів не вимагає великої кількості часу.

При посадці картоплі використовують сухий субстрат, для цього в ямку вносять по 2 стіл. ложки, також можна вносити золу при підгортанні по 3 ложки на кожен кущ і при скопуванні на 1 кв. метр грунту вносять 200 грамів золи.

Перш ніж проводити обробки золою потрібно знати рівень кислотності грунтового грунту, якщо ґрунти лужні, вносити золу можна, якщо кислі, то зола допоможе збалансувати кислотність ґрунту і наблизити до нейтральної.

Конкурси, ігри, вікторини на Новий рік 2021-2022


Сподіваємося, наша стаття допомогла вам розібратися в корисних властивостях цього цінного добрива, яке абсолютно безкоштовне, до того ж не приносить шкоди живим істотам.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!