Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Зараз, коли в багатьох садах тюльпани вже відцвіли, відразу виникає питання, що ж далі з ними треба робити. Деякі садівники не знають, чи потрібно і коли їх викопувати після цвітіння, а хтось взагалі не заморочується, і ніколи цього не роблять. Правда, потім вони починають помічати, що квіти у них починають вироджуватися.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 91 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Однозначну відповідь: тюльпани треба викопувати кожен рік. На цю нескладну роботу йде зовсім небагато часу, зате ваші квіти не будуть вироджуватися. І потім можна щороку змінювати місце їх посадки, а квіти кожен рік будуть виростати великими і красивими.

Тому, щоб квіти радували вас своїм цвітінням кожен рік, давайте разом розбирати порядок дій з отцветшими квітами, щоб створити їм всі умови для формування гарних цибулин.

Потрібно викопувати тюльпани кожен рік?

Давайте спочатку відповімо на це каверзне питання. Деякі садівники вважають, що цілком можна посадити тюльпани і не викопувати їх кілька років. Але це неправильно. Вся справа в біологічних особливостей рослин.

Справа в тому, що батьківщина тюльпанів – гірські райони. По схилах гір грунт поступово змивається, тому цибулини пристосувалися і заглиблюються кожен рік все нижче і нижче. Якщо їх у своєму саду не викопувати, вони теж з кожним роком ( так вже закладено природою) теж будуть все глибше заглиблюватися в землю. Рослині кожен рік доведеться виганяти все велику стрілку. А для цього йому потрібно більше поживних речовин, які він намагається знайти в землі. Зрештою цибулина гине, із-за того, що їй не вистачає живлення.

Питання дівчині в грі «Правда чи дія»: 163 питання, 34 дії

І ще для того, щоб виросла гарна квіткова стрілка, голівці необхідно пройти етап «відпочинку», який повинен проходити при температурі + 25 градусів. А в звичайній землі середньої смуги Росії і Підмосков’ї земля так не прогрівається. Тому їх необхідно викопувати, якщо ви хочете отримати навесні гарне цвітіння.

Відцвіли тюльпани, що з ними робити далі?

Сам догляд за отцветшими квітами починається з підживлення і посиленого поливу. Першим кроком після в’янення квітів, коли пелюстки вже засохли і обсипалися, потрібно посилити квітконіс. Якщо ж відразу в цей час зрізати всю надземну частину, то сама цибулинка не зможе сформуватися і дозріти. Її вегетація закінчується до кінця липня. І це буде видно по в’янення листя.

Навпаки, якщо взагалі не видаляти квітконіс, тобто голівку, що залишилася після квітки, то він почне забирати на себе поживні речовини для того, щоб сформувати насіння. А сама цибулина при цьому буде виснажуватися. Тому потрібно обов’язково зрізати головку, а зелені листочки і частина стебла залишати.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 92 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Наступний крок за отцветшими тюльпанами – підживлення. Саме в цей період головки накопичують поживні речовини. Для цього краще підходять комплексні калійно-фосфорні добрива, суперфосфат або деревну золу. Добрива розсипають поруч з рештою квітконосами і закладають в грунт. Витрата добрива – 30 г на 1 кв. м.

Особливу увагу зверніть на те, що після цвітіння не можна використовувати добрива з азотом і хлором, так само не можна перегодовувати тюльпани. В іншому випадку формування цибулин затягнеться.

Далі, коли листя пожовтіє, можна приступати до їх обрізанні, при цьому залишають невеликий пеньок над рівнем ґрунту. Обрізку квітконосу перш, ніж пожовтіє зелень, робити не можна, інакше головки зупиняться в розвитку. Також пеньок залишають ще з-за того, щоб не втратити місцезнаходження. Якщо випадково видалили квітконіс повністю, залиште на цьому місцем якусь позначку.

Як позбавитися від запаху цвілі в шафі: провітрювання, кошти

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 93 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Коли викопувати тюльпани (цибулини) після цвітіння

Тільки після того, як листя повністю висохнуть після цвітіння, можна викопувати цибулини. Орієнтовно це роблять на початку або середини липня.

Проте терміни залежать від того,

  • де посаджені тюльпани – на сонці або в тіні;
  • температура ґрунту і повітря – у спекотне літо квіти відцвітають швидше і швидше засихають листочки;
  • багато випало опадів – на сухе літо з невеликою кількістю дощів квітки відцвітають швидше, і, навпаки, прохолодне дощове літо цвітіння триває набагато довше.

Правильно викопувати тоді, коли листя почали жовтіти і висихати. У деяких регіонах це може бути в червні, коли листя вже пожухла, але ще не відійшла і можна знайти місце посадки, не пошкодивши цибулин при їх викопуванні.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 94 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Більш точний час можна визначити за лусках на голівці. Викопайте 1-2 цибулини і подивіться, яка на них луска. Якщо вони покриті коричневими захисними лусочками, значить пора приступати до викопування. Якщо затриматися з вкапыванием, то сам втечу відокремиться від цибулинки і його потім буде важко знайти в землі.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 95 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Ніж викопувати цибулини

Для цього можна скористатися лопатою, маленькою лопаткою або вилами. Проте в процесі росту, навіть при видимому залишився квітконосі, можна помилитися з розташуванням цибулини в землі. Викопуючи лопатою в цьому випадку легко її порізати. Краще всього для цієї роботи підійдуть вила. Навіть якщо промахнетеся, то вилами пораните всього одну-дві дітки, а не все сімейство.

Якщо ви садили тюльпани в пластикових ящиках, то викопати їх зовсім легко. Знаючи місце закапування скриньки, досить з нього вибрати землю, а потім дістати ящик разом з цибулинами.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 96 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

Як зберігати цибулини тюльпанів до посадки восени

Після того, як викопали цибулини, їх обтрушують від землі, складають у коробки і прибирають для просушування. Сушать їх краще під навісом, на горищі, уникаючи попадання прямих сонячних променів. Для просушування знадобиться 1-2 тижні при температурі + 25-30 градусів, потім температуру можна знижувати. Головне умови зберігання до висадки у відкритий грунт восени – сухість і провітрювання.

Мудрі цитати, думки і висловлювання на кожен день

Після чого з головок прибирають руками відмерле коріння, зрізають залишився квітконіс і сортують цибулини за величиною. Великі екземпляри можна використовувати для вигонки. При великій кількості великих діток можна поділитися ними з друзями чи сусідами по дачі.

kogda vykapyvat tyulpany posle cveteniya 97 Коли викопувати тюльпани після цвітіння?

До висадки під зиму цибулинки зберігають у сухому прохолодному місці в коробках чи паперових пакетах. Цікава ідея зберігання луковок тюльпанів – у контейнерах з-під яєць.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!