Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Томати є однорічній овочевою культурою, тому висаджувати їх потрібно кожен рік. Важливо правильно підготувати насіння для успішного вирощування овочів. Вибирати їх слід уважно, насіння повинні відрізнятися високою якістю, мати адекватні терміни придатності, відповідати державним стандартам.

Кожна упаковка насіння містить докладну інформацію, що розповідає про основні тонкощі посадки різних сортів томатів. Насіння можуть бути висаджені в теплицю або відкритий грунт. Всі ці рекомендації повинні бути враховані при використанні того чи іншого виду насіння.

На весь процес вирощування плодів буде впливати не тільки клімат і особливості грунту в тому чи іншому регіоні, але і сприятливі дні, які пов’язані з фазами Місяця.

6b698b5511486428d51637173283628a Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Місячний календар складений, щоб визначити сприятливі і несприятливі періоди, в які принесуть найбільшу користь роботи, пов’язані з посівом та доглядом за саджанцями.

Ще в стародавні часи дачники замислювалися про вплив на врожай небесного супутника Місяця. Вони виробляли розрахунки і складали спеціальні календарі, в які записували свої спостереження щодо Фаз Місяця, щоб урожай радував своїм різноманіттям смачних і стиглих овочів. Які фази Місяця роблять сильний вплив на процес розсади.

Який вплив робить місячний календар на посадку розсади помідор

— Повня. У цей час добре проводити прополку від бур’янів, обеззараження від шкідливих мікроорганізмів, лікування рослин від різних недуг. Тривати близько 3 днів.

— Щербатий Місяць. Фаза триває протягом 11-12 днів. В цю фазу не варто проводити роботи, пов’язані з затрагиванием кореневої системи. Кращим рішенням стане — обрізка, підгодовування, рясний полив овочів.

8e43bfca647a6ae336e8c7e79520c15c Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

— Новомісяччя. Тривати всього 1 день. Саме в новомісяччя варто залишити всі роботи, пов’язані з розведенням розсади. А ось добу до і добу після — відмінний момент для видалення бур’янів, сухого і загиблих листя.

— Зростаючий Місяць. Тривалість близько 11 днів. Вдалий час для розпушування, обрізки, пересадки. На початку періоду рекомендується висадка высокорастущей розсади. А ось закінчення фази — оптимальний момент для приземкуватих рослин.

Коли садити помідори на розсаду за місячним календарем у 2020 році — сприятливі дні для посіву томатів

Фази Місяця впливають на всі проведені роботи з посівом, вирощуванням томатів. Посаджені овочі в “хороші” дні радують швидким зростанням, рясним урожаєм.

Перш ніж приступити до земляних робіт необхідно визначити відповідний момент. Якщо для розсади був обраний несприятливий день згідно з Місячним календарем, то в майбутньому можливий уповільнений ріст сіянців, погане дозрівання томатів.

Як садити томати в залежності від регіонів

На цю тему дачники ведуть постійні суперечки, вирішуючи в який період буде вдалою висадка овочевих культур. Для багатьох посів насіння стартує вже в кінці лютого — початку березня. Інші, навпаки, чекають кінця березня і починають працювати. Хто ж з них прав і коли саме час для посіву овочевих культур?

Для початку необхідно зрозуміти, де будуть дозрівати майбутні томати. Якщо для їх вирощування була обрана теплиця, то висадку потрібно виконати в середині березня.

27254ea8c91e7e3fcdb76b33f8598cde Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Якщо для посіву використовується відкритий грунт найбільш кращий час — кінець березня або перші дні квітня.

Щоб зорієнтуватися, необхідно обчислити точні терміни посіву самої розсади. Перед пересадкою в грунт розсаду має бути мінімум місяць.

У 2020 році визначено найбільш сприятливі дні: 2, 15, 16, 17, 18, 19, 20 березня, з 6 по 8 березня включно.

Для кожного регіону передбачені певні терміни, які є найбільш вдалими для посіву

Оптимальний період дня висадки в середній смузі і Підмосков’ї — це початок березня і до початку квітня. Саме цей період є найбільш вдалим для підростання сіянців. Вони можуть витягнутися ще до моменту пересадки на майбутні грядки, де вони будуть рости.

1. У Ленінградській області початок посіву починається з середини березня. Майбутні саджанці можна сміливо висаджувати вже в перші дні червня. Погода на вулиці стає теплою, їй більше не загрожує раптове похолодання і заморозки.

2. У Сибіру і на Уралі все буде залежати від сорту овочів, їх вимог щодо догляду. Для ранніх сортів сприятливим періодом стане кінець лютого, а для більш пізніх, найбільш оптимальний час — січень, лютий.

3. Середньостиглі сорти краще садити безпосередньо на початку березня. Вже в перші дні червня можлива пересадка сіянців на грядки, а для тепличних умов підійде квітень-травень.

Щоб правильно визначити оптимальний день для посадки томатів на розсаду, можна скористатися Місячним календарем на майбутній рік.

Лютий

У лютому сприятливими днями будуть: 6-8, 12, 14, 25.

Несприятливий період: 5, 12, 18-19, 27.

Березень

У березні найбільш вдалими днями є: 7, 10-12, 14-16, 19-20.

Що стосується несприятливих днів, то це: 3, 5-6, 14, 21-22, 31 числа.

Квітень

У квітні всього кілька днів оптимальні для розсади: 11-12, 17-18.

А невдалими днями стануть 4-5, 13, 19-20.

Травень

У травні дачників очікують багато сприятливих днів для посадки овочів: 2-3, 8-10, 15-18, 28.

Якщо говорити про несприятливі дні, то це 5, 19-20, 27, 29-30 числа місяця.

Сприятливі дні означають, що в цей період часу насіння швидше сходять і прискорено зростають.

Орієнтуйтеся на ці терміни, все буде добре.

Правила вибору сортів томатів

До вибору сортів томатів потрібно підходити відповідально. Сорти овочів повинні володіти високою стійкістю до перепадів температур, добре рости при посушливій та спекотної погоди, витримувати похолодання, не втрачати корисних властивостей при заморозках.

На грядках краще вирощувати спеціально виведені сорти, що дають великий урожай, а також гібридні сорти томатів.

Щоб сорти помідорів встигли дозріти до перших заморозків, на грядки зазвичай пересаджують ранні або середньоранні помідори.

Більш пізні сорти не мають можливість дозріти до настання перших холодів. Всі плоди будуть відрізнятися між собою розмірами, станом м’якоті, кольором і формою плодів, смаковими особливостями.

У відкритому ґрунті добре ростуть детермінантні кущі невеликого розміру, які не вимагають пасинкування та подальшого формування.

81a7fb10185e6aedc2e510702561107b Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Якщо їх висадити в незахищений грунт, то є ймовірність, що вони не будуть гілкуватися і витягуватися. Індетермінантні рослини виглядають більш компактними, їм потрібно кріплення, причому є необхідність фіксувати не тільки стебла, але й гілки з важкими навислими плодами.

Сорти томатів, добре ростуть на відкритих грядках

1. Чорний принц. Даний сорт є дуже врожайним, розроблений російськими селекціонерами. Плоди червоно-коричневі, великі. Смак томатів — насичений і солодкий. Сорт має досить хорошою стійкістю до небезпечних захворювань.

e48cdd108f2d828f1517ac6d6ad9b243 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

2. Корнєєвський Червоний і Корнєєвський Рожевий. Великі плоди з легким солодкуватим смаком, чудово протистоять хворобам, потребують підв’язки, і подальшому формуванні саджанця.

3. Алтайський. Може бути різних видів — червоні, рожеві, медово-жовті плоди, стійкі до холоду, не вимогливі у догляді. Кущі компактні і акуратні, дають високий урожай.

d97f2b924340a164233168a4d4e136bb Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

4. Дзвони Росії. Сорт чудово росте при будь-яких погодних умовах. Плоди відрізняються подовженою формою, прекрасно підходять для консервування.

5. Снігур. Досить невибагливий сорт томатів, придатний для засолювання чи нарізки в салат.

6. Марфа. Володіє високою урожайністю, добре переносить посушливу погоду, дає плоди до самих заморозків, відрізняється чудовою лежкістю.

Підготовчі роботи перед посівом

При прочитанні інформації на упаковці, важливо зрозуміти оброблені насіння фунгіцидом, якщо немає, то їх в терміновому порядку потрібно самостійно знезаразити. Для цього підтримайте їх у темно-рожевому розчині марганцівки близько півгодини.

e727558131259872865d9949f40ebbc0 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Далі необхідно обполоснути насіння у воді і трохи просушити.

Якщо насіння вже піддавалися знезараженню, то рекомендується відправити їх у воду кімнатної температури на півгодини. Набряклі насіння сходить набагато краще.

Якщо насіння трохи проростити, то рослини будуть сходити набагато швидше. Змочіть чисту ганчірочку або відрізок марлевої тканини водою, додайте в неї кілька насіння, зверху оберніть целофановим мішечком і відправте в тепле місце. Періодично переглядайте насіння, підливайте воду в тканину.

f2d4271b9a3968eb76d4376ce7180c9c Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Через 3-5 дня можна починати сіяти овочі. Не використовуйте насіння, які не проросли, оскільки у ряді випадків вони виявляються “порожніми” і не дадуть добрих сходів.

96ef3ecfacce179b8b9708d6ecbe340f Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

А тепер, давайте трохи поговоримо про грунт для висаджування розсади.

Відео, як підготувати землю або грунт для розсади своїми руками

Землю можна купити в магазині, там можна вибрати те, що вам підходить, і те, що вам потрібно, але можна, підготувати своїми руками. Це зовсім не складно.

Також, нам необхідно врахувати деякі тонкощі, про які ми поговоримо нижче.

Що необхідно врахувати при посадці помідор в домашніх умовах?

Для одержання багатого врожаю важливо знати деякі особливості посадки плодів. В першу чергу необхідно точно визначитися з глибиною ґрунту, на яку надалі будуть посаджені рослини.

Коренева система повинна правильно розвиватися, саме тому шар грунту повинен бути не менше 7-10 див. В ньому потрібно зробити невеликі за розміром арики або лунки, внести в них насіння, які дали паростки, потім посипати шаром грунтом.

Помідори потрібно сіяти на потрібній відстані один від одного, щоб вони правильно виростали, не обмежуючи один одного. Відстань між сіянцями має становити близько 3-5 див.

22fed2295ab0d971ca2ed0af5117a857 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Посаджені насіння слід акуратно полити теплою водою, використовуючи ситечко, після чого прикрити плівкою або помістити зверху звичайне скло. По мірі зростання скло прибирають.

Для росту насіння повинні дотримуватися певні кліматичні умови. Температура не повинна опускатися нижче 27-30 С. Для зручності розсаду можна вирощувати в касетах з полістиролу, розміри вічок яких 6*8 див.

b1d6e49790bc3f458090e5cf9666c2e1 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Такий метод має масу переваг, так як він робить процес поливу більш зручним, пересадку менш травматичною для сіянців. Досить рясно полити саджанець, повільно підтягти вгору за стовбур, при цьому подцепляя землю знизу лопаткою, витягти рослину. Коренева система залишається у незмінному вигляді, вибрані касети не потребує стерилізації.

Особливості поливу розсади томатів

Сіянці, які ростуть під плівкою, не потребують рясному поливі, їх слід зрошувати з пульверизатора лише кілька разів. Після 1-2 тижнів, плівку знімають. Пересаджену розсаду потрібно гарненько полити під корінь, щоб паростки краще росли.

2a80b110989e1e33b351395d2e765b72 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Підживлення овочів

Підгодовування паростків потрібно робити вже через 1-2 тижні після пікірування. Подальша підживлення здійснюється після попереднього введення в грунт добрив.

Первісна підживлення виконується після висаджування підготовленої розсади на ділянку ґрунту або в теплицю по закінченні декількох днів. Для томатів потрібно близько 3-4 процедур за весь сезон.

ce91d47fe85720c23c6dbbe64f9a3016 Коли садити помідори на розсаду в 2020 році за місячним календарем і регіонам

Всі необхідні земельні роботи проводяться згідно сприятливим днях і бажано при хороших погодних умовах. Опади і вітер можуть негативно вплинути на весь процес вирощування плодів.

Варто враховувати, що пасинкування помідор в знаках зодіаку Овна, Лева і Стрільця категорично забороняється! Все тому, що в цей період часу молоді саджанці досить негативно реагують на будь-якого роду впливу на верхні листки.

Повня — небажане час для обрізки і прищіпки томатів, так як це може викликати захворювання або повне знищення сіянця. Пошкоджені ділянки вимагають досить тривалого проміжку часу для відновлення, у них можуть проникнути патогенні мікроорганізми, що провокують різні захворювання.

Відео матеріал, що робити, якщо розсада витягується

Якщо у вас розсада витягується, значить, ви робите щось не так. Але як цьому зарадити, що зробити і що зробити, щоб врятувати ситуацію.

Бажаю вам виростити хороший урожай томатів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради