Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Помідори виділяються серед інших овочів відмінним смаком і великою кількістю корисних речовин для організму людини. При цьому, на кількість поживних речовин впливають різні чинники – особливість сорту, місце вирощування, прийоми агротехніки, погодні умови і т. д. Незважаючи на те, що процес вирощування томатів досить тривалий і трудомісткий, цю овочеву культуру люблять вирощувати багато городників.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt265 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Начебто немає нічого складного в пересадці томатів на постійне місце, однак і тут є свої нюанси. Від правильного дотримання всіх правил залежить тривалість дозрівання та якість майбутніх плодів.

При висадці розсади, особливо в теплицях, орієнтуйтеся по сторонах світла. У теплиці висаджують низькорослі сорти з південної сторони, а високорослі – з північною. Це дозволить краще висвітлення рослин сонцем.

Іншою важливою умовою є вік розсади. Рослина має мати добре розвинену кореневу систему і достатня кількість справжніх листків. Добре буде, якщо томати до моменту висадки в грунт добре загартовані, це дозволить розсаді впоратися з поворотними заморозками, які останнім часом часто бувають в кінці травня – початку червня.

Як правильно пересадити розсаду помідор

Важливим етапом у вирощуванні томатів є пересаджування розсади в теплицю або відкритий грунт. Від того, чи вчасно це було зроблено, чи правильно її висадили в грунт залежатиме майбутній урожай. Оптимальною вважається розсада, що має

 • не менш 7 листя,
 • товщину стебла не менше 7 мм,
 • висоту стебла від 25 см,
 • корінці повинні заповнити весь об’єм посадкової тари.

Особливу увагу слід приділити грунті, куди будете пересаджувати рослину на постійне місце. Краще, якщо грунт під томати буде підготовлена ще з осені. Заздалегідь розплануйте, куди будете садити томати майбутньої навесні. Кращими попередниками будуть огірки. Якщо такої можливості немає, тоді доведеться зняти верхній шар грунту і провести дезінфекцію теплиці.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt266 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Які добрива вносять в лунку при пересадці розсади помідор

Грунт заздалегідь повинна заправлена органічними добривами – перегноєм, компостом. На 1 кв. м вносять не менш піввідра органічних добрив. Використовувати свіжий гній не рекомендується. Бажано з осені засадити ділянку під майбутні посадки томатів сидератами. Вони збагачують грунт органічними і мінеральними речовинами, розпушують і покращують структуру і т. д.

Навесні грунт під посадки знову перекопують, додавши по 1 ст. л. суперфосфату і сірчанокислого калію. Фосфорні добрива сприяють кращому розвитку кореневої системи, прискорення цвітіння і швидкому дозріванню плодів. Якщо ви не користуєтеся мінеральними добривами, внесіть в грунт 0,5 склянки золи. Деревна зола містить фосфор, калій та всі необхідні мікроелементи.

Азот також необхідний томатам протягом усього вегетаційного періоду. Але з внесенням азотних добрив необхідно бути особливо обережними. При надлишку азоту формується велика кількість вегетативної маси, пагони стають товстими. Відбувається рясний ріст пасинків, іноді рясне цвітіння, але з поганою освітою зав’язей. Садівники кажуть у такому разі, що помідори жирують. Можна зробити висновок, що надлишок азоту призводить до втрати врожаю.

Малосольні огірки в пакет з часником і кропом — рецепти швидкого приготування

В інтернеті я знайшла “німецький” спосіб добрива для томатів. Абсолютно безкоштовне добриво, яке знайдеться на кожному садовій ділянці – це кропива. Кропива, виявляється, корисне не лише для здоров’я людини, але і для рослин. У ній міститься багато різних мікроелементів, в тому числі калію, фосфору, кальцію, магнію, марганцю, заліза і т. д. , так необхідних для живлення томатів. Адже додаємо ж ми кропиву в трав’яний настій? При посадці розсади достатньо в одну лунку досить покласти подрібнені листя однієї гілочки і присипати землею. А потім висаджувати розсаду.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt267 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Коли висаджувати розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

При высажавании томатів на постійне місце необхідно враховувати, що для пересадки дуже важлива температура навколишнього повітря і грунту.

Пам’ятаєте! Розсада добре приживеться, не буде хворіти тільки тоді, коли її пересаджують в теплу землю.

Так, при температурі повітря -10-13ºС всі процеси в рослині завмирають, воно зупиняється в рості, низька температура негативно відбивається на запиленні. При температурі грунту +12 º с і нижче припиняють всмоктуватися кореневою системою живильні речовини і мікроелементи. Тому оптимальною вважається температура грунту +16-22 º с, а повітря +16-28С. Але і спекотна погода, коли температура повітря підвищується більш 30ºС, також погано діє на рослину, поживні речовини теж перестають всмоктуватися кореневою системою, помідори чахнуть.

Враховуючи ці фактори, строки пересаджування у грунт на території країни буде проходити в різний час в залежності від кого, коли достатньо прогріється повітря і земля. Так, в південних районах країни висадку помідорів в грунт починають на початку – середині травня, в Підмосков’ї і на Уралі (наприклад, в Челябінську) – з кінця травня. У Сибіру і в північних районах країни – аж до середини червня, так як тут більш імовірна можливість зворотних весняних заморозків.

Терміни пересадки розсади томатів за Місячним календарем в 2019 році

Послідовникам вирощування овочів за Місячним календарем рекомендую подивитися це відео, де обґрунтовано розповідається про терміни висадки томатів на постійне місце.

Як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці з полікарбонату

Якщо грунт у теплиці суха, її необхідно заздалегідь полити теплою водою. А коли вода вбереться, грядки розпушити. Розсаду напередодні висадки також рясно поливають. Земляний ком розсади в момент висадки повинен бути помірно вологим.

Схема розміщення томатів також має важливу роль. При загущених посадках рослини частіше хворіють, гірше розвиваються, знижується врожай. Оптимальною є шахова схема розташування томатів. Відстань між низькорослими сортами 30х40 див. Середньостиглі (детермінантні) сорти краще висаджують з відстанню між рослинами 50 див. Індетермінантні сорту (високорослі) висаджують в один-два ряди, відстань між помідорами 50-80 см, між рядками 80-100 див.

Перед висадкою у рослини прибираємо семидольные і нижні листочки, залишаючи на рослині 5 справжніх листків.

Чемпіонат Росії з футболу в 2019-2020 році

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt268 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

На місці передбачуваних посадок викопуємо лунки глибиною 20-25 см.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt269 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

У ямку наливаємо приблизно літр теплої води, змішуємо воду з землею, щоб вийшла кашкоподібна жижа.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt270 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Шляхом перевалки дістаємо з розсадної ємності рослина разом з грудкою землі. При цьому, кому не повинен розвалюватися від сухості. Ставимо розсаду із земляною грудкою вертикально в лунку. Якщо розсада вирощувалась в торфоперегнійних горщиках, ставимо рослина разом з горщиком у підготовлену лунку. Засипаємо лунку землею, злегка утрамбовуємо землю руками.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt271 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунтДжерело: https://youtu.be/o8KbhSatgz0

Потім поливаємо висаджену рослину розчином Фітоспорину. Такий полив дозволить рослині швидше оговтатися від стресу після пересадки. Підв’язувати розсаду можна відразу. Але якщо саджанці міцні і невисокі, то підв’язку можна відкласти днів на десять.

Іноді при порушенні агротехніки доводиться висаджувати сильно витягнулися розсаду. У такому разі розсаду висаджують у положенні «лежачи». Перед пересадкою у томата видаліть всі нижні листочки, залишивши 5 верхніх.

Потім в землі виривають канавку (борозенку глибиною 20-25 см і стільки ж довжиною. Наливаємо туди води, перемішуємо її з землею, щоб вийшла рідка кашка. У цю рідину укладаємо рослина, земляною грудкою на південь. Верхню частину злегка піднімаємо, її залишаємо нагорі, а нижню частину зарываем землею, злегка її ущільнюємо. Потім посадку поливаємо теплою водою. Через кілька днів верхівка рослини випрямиться, а в підземній частині утворюються додаткові корінці, рослина швидше адаптується і буде добре розвиватися далі.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt272 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Посадки можна замульчувати, що дозволить менше випаровуватися волозі, не будуть рости бур’яни і утворюватися земляна кірка після поливу.

Пересаджування розсади томатів у відкритий грунт в червні

Як правило, пересадка томатів у відкритий грунт завжди пов’язана з небезпекою поворотних заморозків. Вони можуть бути в кінці травня – на початку червня навіть у південних областях. Тому висадка розсади на постійне місце в червні – звичайна ситуація в багатьох регіонах. Однак, висаджуючи в цей час розсаду у відкритий грунт, будьте все одно пильні, стежте за прогнозом погоди у вашому регіоні.

Розсаду напередодні висадки поливають. Якщо земля буде сухою, земляний ком у рослини розсиплеться, а корінці можуть порватися. Це буде додатковим стресом для помідорів.

kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt273 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

Пересадку у відкритому грунті можна провести трьома способами:

 • Лопаткою або спеціальним пристосуванням викопуємо ямку, наливаємо туди води, перемішуємо з землею. У жижицу ставимо рослина із земляною грудкою. Зарываем томат до семидольных листочків, землю потім злегка утрамбовуємо, і знову поливаємо водою. Все робимо також, як і у випадку посадки томатів у теплицю.
 • Переросла розсаду довжиною понад 25 см, укладаємо в нахил або горизонтально у виритій борозенці. Якщо це лунка, то стеблинка рослини укладаємо півколом. І далі чинимо, як у першому випадку.
 • Щоб у помідорів розвинулася потужна коренева система, потрібно, щоб вона більше вбирала в себе вологи і поживних речовин. Глибока посадка дасть можливість наростити додаткові корені. У глибині землі вологи більше, коріння не пересихають в спеку, основний корінь буде постійно знаходиться в прохолодної вологої землі. Цей спосіб більше підійде в регіонах з жарким кліматом.
 • Що робити при помилці размонтирования в Linux

  Як правильно пересадити помідори у відкритий грунт

  Попередньо на розсаді відщипуємо семидольные і нижні листя. У перші дні, поки розсада приживається, їй потрібно більше харчування, а зайві листя його будуть забирати. А оскільки коріння при пересадці часто порушуються, додаткового живлення буде рослині не вистачати, тому їх і обривають, щоб рослина легше прижилося.

  Спочатку викопуємо ямку на штик лопати, приблизно на 20-25 см. Землю з лунки залишаємо навколо неї валиком, вона згодом знадобиться. У міру росту рослини землю будемо поступово підгрібати в лунку. В лунку ставимо кілочок для подальшої підв’язки рослини. У кожну лунку наливаємо по 1 літру води, чекаємо поки вода трохи вбереться, перемішуємо землю з водою.

  kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt274 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

  Дістаємо рослина з розсадної ємності.

  kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt275 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

  В лунку вертикально ставимо рослина разом з грудкою землі прямо в грязь.

  kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt276 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

  Присипаємо землею, злегка утрамбовуємо руками. Щоб волога не випаровувалася, саджанець мульчуємо сухою травою.

   

  kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt277 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунтДжерело: https://youtu.be/P4-RRw8t7U8

  Висаджену рослину спочатку зростає в глибокій лунки. У міру росту рослини, землю з боків потроху підсипаємо у лунку, і знову мульчуємо травою. Так робимо до тих пір, поки рослина не зміцніє, не підросте і не використовується вся земля навколо лунки. Як тільки грунт вирівняється, остаточно мульчуємо грунт під кущиком.

  Залишилася трава в лунці після поливу буде перепревать, що послужить додатковим харчуванням для помідорів. Така рослина буде прекрасно почувати себе в спеку, так як коріння будуть розташовуватися в землі глибше, ніж при звичайній посадці.

  Догляд за помідорами після пересадки

  У перші 3-5 днів після пересадки розсади на постійне місце з ними не варто вживати жодних дій, рослинам необхідний відійти після стресу. Вологи, що була внесена при посадці, цілком вистачить на кілька днів. Надалі полив проводять у міру підсихання верхнього шару землі. Надмірно поливати не треба, інакше це може послужити причиною розвитку грибкових хвороб на помідорах. Краще всього використовувати крапельний полив.

  В цей же час можна проводити розпушування грунту. Але враховуйте той факт, що додаткові корені у рослини ростуть поверхнево і при глибокому розпушуванні їх можна пошкодити. А щоб цього уникнути, краще всього замульчуйте посадки гарячої травою, тоді вам не доведеться рихлити кожен раз грунт після поливання, в той же час це послужить додатковим харчуванням для томатів.

  Підв’язування кущів проводять відразу ж після висадки або через 2-3 тижні. Для підв’язки використовуйте садовий шпагат. Обв’язувати туго шпагатом стебла не потрібно, так як стебло росте в товщину і туго зав’язаний шпагат просто переріже стовбур рослини.

  kogda i kak pravilno peresadit rassadu pomidor v teplicu i otkrytyjj grunt278 Коли і як правильно пересадити розсаду помідорів в теплиці і відкритий грунт

  Першу підгодівлю проводять комплексними добривами або рідкими органічними добривами, що містять рівну кількість азоту, калію і фосфору. Надалі підживлення проводите фосфорно-калійними добривами.

  Пасинкування кущів починають тоді, коли рослина досягає у висоту 30-40 см, При цьому прибираються (прищіпують) пагони, що ростуть між основним стеблом і цим листом. Це необхідно для формування куща, а також для направлення сил на формування квіткових зав’язей, тобто для підвищення врожайності.

  Відео Октябрины Ганичкиной про висаджуванні розсади томатів у теплицю з полікарбонату

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!