І в будень, і в свято – Гордість застілля F1. Опис та відгуки про біф-томаті

Великоплідний красень-томат, що викликає захоплення і заздрісні зітхання сусідів по садовому ділянці — Гордість застілля. Всі подробиці про його особливості і переваги, а також поради досвідчених садівників-городників, ви дізнаєтеся з опису в статті.

i v budni, i v prazdnik – gordost zastolya f1 opisanie i otzyvy o bif tomate24 І в будень, і в свято – Гордість застілля F1. Опис та відгуки про біф томаті

Опис гібридного томату

Потужний і високорослий томат, представлений агрофірмою «Партнер», ідеальний для посадки в захищений ґрунт, про що і повідомляє напис на упаковці насіння. Однак досвідченим шляхом з’ясовано, що в м’яких кліматичних умовах томат непогано почуває себе і на відкритих грядках.

Гібрид ранній, дозріває приблизно на 105-й день, рахуючи від моменту появи паростків. Закладка першого суцвіття відбувається над 9-м листком. На кожній помідорної кисті від 2-3 до 7-8 великих, округло-сплощених плодів рожево-малиновим забарвлення з легкої ребристістю у плодоніжки. Ефектні грона томатів міцно утримуються на кущі без будь-яких хитрощів з боку фермера.

Середні показники маси помідорів знаходяться в межах 250-300 г, при цьому окремі екземпляри розширюють усереднені кордону в більшу сторону (іноді доходять до 700 г, погляньте на фото). З одного куща можна зібрати 5-6 кг врожаю.

На розрізі томат багатокамерний, але малосеменной, дуже м’ясистий, середньої соковитості.

Увага! На стадії дозрівання у підстави томату можна помітити жовтувато-зелене пляма, яка розчиняється у міру того, як помідор наливається кольором.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий, 100-105 днів Индетерми-нантный, 180-220 см Універсальний Для захищеного та відкритого грунту 250-300 Закритий грунт: 17-19 кг

Відкритий грунт: до 15 кг

Рожево-малиновий. Округло-сплощена форма. Багатокамерний

Переваги і недоліки

Два основні якості томату — крупноплідність і ранньостиглість, вже самі по собі є вагомими аргументами для вибору саме цієї гібридної культури. Однак є й інші переваги:

 • ефектний товарний вигляд біф-томату, не поступається зовнішніми ознаками сортовим помідорів;
 • розтягнута в часі віддача врожаю;
 • гідні смакові якості, які дозволяють використовувати плоди у свіжому вигляді, а також відмінно проявляють себе в соку, кетчупі та інших соусах;
 • опірність до збудників гнилей (вершинною, кореневий), ВТМ, бурої плямистості.

Видимий недолік один – розміри плодів виключають цільноплідна консервування.

Особливості агротехніки

Складнощів у культивуванні та догляді за гібридним томатом не спостерігається, але слід виконувати деякі рекомендації.

 • Перед посадкою підготувати грунт внесенням органічних добрив. Як вносити підживлення, читайте в цій статті.
 • В теплицю або на відкриту грядку розсаду переносять по досягненні 65-денного віку (приблизно через 40 днів можна зривати перші плоди).

  i v budni, i v prazdnik – gordost zastolya f1 opisanie i otzyvy o bif tomate25 І в будень, і в свято – Гордість застілля F1. Опис та відгуки про біф томаті

 • На 1 кв. м. висаджувати 3, в крайньому випадку 4 рослини (схема 80х50).
 • В ідеалі вирощувати Гордість застілля в 2 стебла. Деякі досвідчені городники ведуть в один або три стовбура, і рекомендують так робити іншим, знаходячи в цьому перевага по врожайності.
 • Прищипнути верхівку томату необхідно приблизно за 1,5 місяці до передбачуваного збору врожаю.
 • Відгуки досвідчених садівників-городників

  Ті фермери, хто вже виростив томат на своїх ділянках і зібрав урожай, поспішають поділитися досвідом і думкою з іншими городниками.

  Ірина з Воронежа вперше вирощувала біф-томати, і ось результат: «Я так задоволена собою і цим томатом, що просто готова стрибати від захвату. Насіння зійшли на 100%, розсада виявилася міцнішою, ніж у інших сортів томата, і навіть на 1 цей листочок розвивався швидше! Правда, в теплицю змогла посадити тільки 8 травня (зовсім вже холодна весна видалася). Не відступала від рекомендацій – формувала в 2 стебла, і кущі вимахали під стелю теплиці. 25 липня я їх завершковала. І ось на мій день народження, 7 серпня, я урочисто зірвала самий красивий і великий томат (на 400 г потягнув). Він був у прямому і переносному сенсі Гордістю застілля!».

  Борис Петрович з Рязані більш стриманий у своїх коментарях: «Другий рік вирощую цей гібрид в своєму саду. Отримую рожеві, міцні, великі, смачні помідори. У салатах не розповзаються, а соуси дружина з них робить так просто чудові. Рекомендую всім».

  Безсумнівно, ви змогли переконатися самі, що цей томат гідний того, щоб його виростити на своїй землі.

  Гордість застілля: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради