Гарантія на Алиэкспресс: як нею скористатися

Якщо на зорі існування торговельної площадки гарантія Алиэкспресс була чимось з розряду фантастики, то сьогодні все значно простіше. Ресурс активно розвивається, враховуючи потреби потенційних клієнтів. Крім широкого асортименту також радують і ціни — вони набагато приємніше, ніж в найближчих магазинах.

Але часто від покупки утримує один момент: що, якщо пристрій не витримає транспортування або поламається незабаром після отримання? Якщо виявиться виробничий дефект? Як у такому разі відшкодувати збитки? Або це гра в рулетку з серйозною сумою на кону?

Купити гарантію

garantiya na aliehkspress: kak eyu vospolzovatsya Гарантія на Алиэкспресс: як нею скористатися

Декілька немає тому на сервісі була реалізована нова послуга: при купівлі технічних приладів клієнт може додатково придбати гарантію в Алиэкспресс — небудь на ремонт апарата, або на його заміну. Дійсна гарантія протягом усього року, тобто набагато довше, ніж діє термін захисту замовлення.

Щоб купити гарантію, її необхідно додати до замовлення на етапі його оформлення, при цьому її ціна додасться до вартості замовлення.

Гарантія на Алиэкспресс при ремонті або обмін доступна не в усіх країнах, але для Росії, України і Білорусі вона працює, оскільки покупці даних країн складають основну частину покупців ресурсу. Вартість зазначених послуг становить близько 5% від вартості самого товару.

Як скористатися гарантією

garantiya na aliehkspress: kak eyu vospolzovatsya1 Гарантія на Алиэкспресс: як нею скористатися

Майданчик Алиэкспресс надає дві послуги:

  • гарантія обміну — її виконує гарантійна група The Warranty Group.
  • гарантія ремонту — її здійснює китайська компанія Вайстек Сервіс. У неї є сервісні центри розташовані на території країн СНД. Тому при виникненні гарантійного випадку, питання вирішується на території вашої країни.

Щоб реалізувати своє право на гарантійний обмін або повернення смартфона, планшета або камери, необхідно зайти в історію покупок, знайти потрібний замовлення і товар в ньому або ж знайти посилання «Скористатися гарантією» на подачу заяви в особистому кабінеті Алиэкспресс. Далі необхідно заповнити форму, на підставі якої і вийде повернути товар продавцеві.

Пересилання несправного апарату здійснюється за рахунок покупця. Деякі продавці передбачають компенсацію за пересилку, деякі — ні. Саме тому необхідно зважити, чи буде відправка телефону для гарантійного ремонту більш вигідною, ніж відвідування сервісу по ремонту мобільної апаратури в своєму місті — іноді поломка копійчана, а пересилання в рази перевершує витрати на неї.

У деяких випадках продавці пропонують не чекати виконання ремонту, а замінити товар на інший, ідентичний або аналогічний по вартості. Або ж повернути гроші — навіть у тому випадку, якщо була придбана гарантія на ремонт, а не на повернення апарату.

Примітно, що переважна кількість продавців (особливо, якщо говорити про осіб з високим рейтингом) і після здійснення основної угоди продовжують відповідально виконувати свої зобов’язання — це позначається на їхній репутації у вигляді позитивних відгуків, ніж вони дуже дорожать.

Важливі нюанси

  • Надання гарантійного обслуговування на техніку, куплену на Алиэкспресс — платне. Якщо в описі товару йдеться про гарантію, не варто очікувати, що вона входить в вартість за замовчуванням, інакше ціни на техніку було б виразно вище.
  • Також важливо розуміти, що гарантія поширюється тільки на апарати з електромеханічними дефектами, виявленими в процесі нормального використання. Якщо пошкодження не є гарантійним, ремонт пристрою зроблений не буде.
  • Гарантійна програма починає діяти не раніше, ніж через 15 днів після отримання товару. Це обумовлено тим, що в період цього часу ще може діяти захист покупця, і в такому випадку питання поганої працездатності телефону або камери вирішуються через суперечку з залученням арбітражу.
  • В цілому якщо вибирати надійних продавців з високим рейтингом і великим стажем продажу на Алі, ймовірність придбати бракований апарат мінімальна. І все ж, кожен раз при такій покупці варто вирішувати, що в пріоритеті — менші витрати, або впевненість у тому, що при нормальній експлуатації пристрій точно буде працювати.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Всезнайко - Корисні поради